TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан и роденден: Наполни 40 години со „скромна“ забава на приватен остров

Локално - 28.10.2020

Ким Кардашијан Вест го прослави својот 40-ти роденден на приватен остров со семејството и многу пријатели. Поранешната sвезда на реалити шоуто беше критикувана за организирање раскошна забава во странство за време на пандемијата на коронавирусот, на ...

(ФОТО) Злато и гола кожа: Ким Кардашијан го прослави 40-от роденден во невиден луксуз

Женски магазин - 28.10.2020

Луда и незаборавна забава Старлетата Ким Кардашијан е постојано во центарот на вниманието на јавноста. Секој нејзин чекор се следи, а овој пат таа е особено под будното око на медиумите и бројните обожаватели, бидејќи го прослави својот јубилеен ...

Ким Кардашјан критикувана за „скромната“ роденденска забава на приватен остров

Макфакс - 28.10.2020

Ким Кардашијан Вест се соочува со критики на социјалните мрежи откако се пофали со раскошниот тропски одмор со семејството и пријателите на својот роденден во време на пандемија. Таа го прослави својот 40-ти роденден на приватен остров со голема ...

Канје Вест не ѝ остана должен на Анистон, откако таа рече дека не е смешно да се гласа за него

Слободен Печат - 28.10.2020

Канје Вест, откако се кандидатира на претседателските избори во Америка, ги повика фановите да го заокружат неговото име на гласачкото ливче. Од друга страна, Џенифер Анистон јавно го поддржа Џо Бајден.

Ким Кардашијан со раскошната прослава за 40-от роденден на приватен остров стана мета на твитерџиите

Црнобело - 28.10.2020

„Мислам дека можеше ова да го задржиш за себе. Луѓето умираат, а ние останатите страдаме гледајќи како бројките се зголемуваат и сме во карантин дома. Ова беше нечувствително од тебе“, гласи еден од лутите коментари.

Војна на ѕвездите: Џенифер Анистон ги повика луѓето да не гласаат за Канје Вест, тој не ѝ остана должен ВИДЕО

+инфо - 28.10.2020

На почетокот на овој месец, 43-годишниот музичар Канје Вест ги замоли обожавателите да го напишат неговото име на гласачките ливчиња на претседателските избори 2020 година во САД, но Џенифер Анистон го поддржа претседателскиот кандидат Џо Бајден и ...

Ким Кардашијан го запали Инстаграм со жешки фотографии

Курир - 28.10.2020

Ким Кардашијан пред неколку дена го прослави својот 40-ти роденден, па реши уште еднаш да ја покаже заоблената фигура и да се пофали како изгледа во бикини. Таа за помалку од два часа собра повеќе од три милиони лајкови.

Канје и одговори на Џенифер Анистон, која повика никој да не гласа за него (ВИДЕО)

Канал5 - 27.10.2020

Канје Вест се огласи на Твитер откако Џенифер Анистон неодамна им порача на своите следбеници да не гласаат за него. На почетокот на овој месец, 43-годишниот музичар ги замоли фановите да го напишат неговото име на гласачките ливчиња на ...

ФОТО: Кејтлин Џенер утре ќе го прослави својот 71 роденден или 5 години како жена: Полна е со живот!

Слободен Печат - 27.10.2020

Брус Џенер долго време го криеше своето вистинско лице и чувството дека е заробен во машко тело зад имиџот на совршено семејство со многу деца. Кога децата пораснаа, и процени дека е дојдено време да се живее животот како што посакуваше, тој ја ...

Кортни Кардашјан ја има најдобрата недела во својот живот

Макфакс - 27.10.2020

Таа ѝ се придружи на својата сестра Ким Кардашијан на тропски одмор откако минатата недела го прослави својот 40-ти роденден. Кортни Кардашијан изгледаше како да ја сака секоја секунда од своето тропско бегство.

Утре ќе го прослави 71-от роденден, петтиот откако стана жена: „Животот мора да се живее со полни гради“

Точка - 27.10.2020

Брус Џенер долго го криеше своето вистинско лице и чувството на заробеност во машкото тело позади фотографиите од совршено семејство со многу деца. Кога децата пораснаа, а тој проценил дека дошло време да го живее животот што го сака, ја призна ...

Кортни Кардашијан се пофали дека ја има најдобрата недела во својот живот

Република - 27.10.2020

Постарата сестра на Ким Кардашијан, Кортни, ужива со сестра и на тропски одмор, каде што Ким минатата недела го прослави својот 40. роденден. Кортни Кардашијан (41) ужива во секој момент минат на островот, а своето расположение го сподели со своите ...

Кортни Кардашија ја има најдобрата недела во својот живот

Опсервер - 27.10.2020

Таа ѝ се придружи на својата сестра Ким Кардашијан на тропски одмор откако минатата недела го прослави својот 40-ти роденден. Кортни Кардашијан изгледаше како да ја сака секоја секунда од своето тропско бегство.

Кортни Кардашјан ја има најдобрата недела во својот живот

MTM - 27.10.2020

Таа ѝ се придружи на својата сестра Ким Кардашјан на тропски одмор откако минатата недела го прослави својот 40-ти роденден. Кортни Кардашјан изгледаше како да ја сака секоја секунда од своето тропско бегство.

Ким Кардашијан критикувана за „скромната“ роденденска забава на приватен остров

Опсервер - 28.10.2020

Ким Кардашијан Вест се соочува со критики на социјалните мрежи откако се пофали со раскошниот тропски одмор со семејството и пријателите на својот роденден во време на пандемија. Таа го прослави својот 40-ти роденден на приватен остров со голема ...

Ким Кардашијан критикувана за „скромната“ роденденска забава на приватен остров

MTM - 28.10.2020

Ким Кардашијан Вест се соочува со критики на социјалните мрежи откако се пофали со раскошниот тропски одмор со семејството и пријателите на својот роденден во време на пандемија. Таа го прослави својот 40-ти роденден на приватен остров со голема ...

Ким Кардашијан се пофали дека 40 години за неа се само број и позираше во мини бикини (фото)

Вистина.мк - 28.10.2020

Ким Кардашијан пред неколку дена го прослави својот 40-ти роденден, па реши уште еднаш да ја покаже заоблената фигура и да се пофали како изгледа во бикини. Таа за помалку од два часа собра повеќе од три милиони лајкови.

Канје Вест: Бог сакаше да учествувам на изборите

Слободен Печат - 27.10.2020

Раперот и музички продуцент Канје Вест ја најави својата кандидатура на претседателските избори во јули оваа година. По тој повод, раперот гостуваше во емисијата со комичарот Џо Роган, а по тој повод објасни што го навело да се кандидира на ...

Канје Вест: Господ сакаше да се кандидирам за претседател на САД

Локално - 27.10.2020

Раперот и музички продуцент Канје Вест ја најави својата кандидатура на претседателските избори во јули оваа година. По тој повод, раперот гостувал во емисијата со комичарот Џо Роган, а по тој повод објаснил што го навело да се кандидира на ...

Каније Вест откако заболе од коронавирус се откажа од трката за претседател на САД

iPortal - 27.10.2020

Раперот Каније Вест својата претседателска кандидатура ја објави во јули, кога и започна со кампањата, иако за неговиот интерес за претседателските избори се шпекулираше и претходно. Гостувајќи во една емисија, тој сега открил што го навело да се ...

Ким Кардашијан се разголи за 40. роденден и доби 4,5 милиони лајкови за четири часа(ФОТО)

Канал5 - 26.10.2020

Ким Кардашијан пред неколку дена го прослави својот 40-ти роденден, а денеска реши уште еднаш да ја покаже заоблената фигура и да се пофали како изгледа во бикини. Најпознатата старлета на светот и една од највлијателните жени во популарната ...