TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски до Адеми: Велите Албанец-премиер, а не им се обраќате на Македонците

Фокус - 01.07.2020

Ве замолувам во оваа дебата да се обратите и кон Македонците, бидејќи вие велите Албанец премиер, рече носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, обраќајќи му се на Арбер Адеми од ДУИ на дебата на ТВ 21.

Пред крајот на дебатата „искри“ меѓу Спасовски и Мисајловски

ТВ21 - 01.07.2020

Носителите на листи од втората изборна единица Оливер Спасовски, од СДСМ, и Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ со „искри“ пред крајот на специјализираната дебата на ...

Спасовски: Без денар го оставивте Куманово 11 години – „Вие прикажувате Клинички центар на спот кој не постои“, ...

ТВ21 - 01.07.2020

За време на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, ништо не беше направено за Куманово, вели носителот на изборна листа од СДСМ, Оливер Спасовски. Тој потенцира дека ниту еден денар не е оставен во овој дел од државата, ниту пак тоа што било направено ...

Мисајловски до Адеми: Ова се празни флоскули, премиерот Албенец треба да се обраќа и кон Македонците

ТВ21 - 01.07.2020

Ова е гола реторика која се употребува само пред избори, вака ја оцени идејата на ДУИ за прв премиер Албанец, носителот на листа од втората изборна единица, Владо Мисајловски. Тој потенцира дека премиерот Албанец треба да се обраќа кон сите етнички ...

Мисајловски: Легитимно е ДУИ да бара премиер Албанец

ТВ21 - 01.07.2020

Барањето на ДУИ за прв премиер Албанец е легитимно и тие тоа може да го бараат, но во моментов треба да се разговара околу тоа што тие го имаат како програма, побара носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Мисајловски: Сите криминалци, од сите партии да завршат таму каде што им е местото!

ТВ21 - 01.07.2020

Носителот на листа од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вели дека во Македонија нема правда и дека владее криминал и корупција. „Во Македонија нема правда, во Македонија има криминал и корупција.

Спасовски: Преку уцени и притисоци не може да до решение

ТВ21 - 01.07.2020

Со уцени и притисоци не може да се дојде до решение, вели Оливер Спасовски – носител во втората изборна едница од СДСМ. „Целта на СДСМ е да имаме успешни избори и да имаме на крајот одлука кој ќе ја формира Владата.

Мисајловски: Ние сме бренд по проекти, „бренд само по крадење може да бидете“, му врати Спасовски

ТВ21 - 01.07.2020

Кој колку направил и кој можел повеќе се полемиките кои ги разменуваат Владо Мисајловски и Оливер Спасовски во вечерашното издание од изборната дебата на ТВ21. „Ако некој градел и ако некој градел проекти во овие години ВМРОД-ДПМНЕ, ние ќе останеме ...

Мисајловски: Не ветуваме брда и долини, ветуваме 1000 проекти кои ќе ги реализираме

ТВ21 - 01.07.2020

Она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ се реални проекти кои ќе ги оствариме, вели Владо Мисајловски од втората изборна единица во изборната дебата на ТВ21. „Затоа ја бараме довербата со проекти. Ќе ја бараме довербата како да го обновиме нашето општество за ...

Мисајловски: Конечно сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

Курир - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 рече дека во Македонија нема правда има само криминал и корупција.

Мисајловски: Се менуваат закони за да не одговара Заев

Курир - 01.07.2020

Во Македонија се менуваат закони, се носат нови закони само за спас на Зоран Заев, рече носителот на ИЕ 2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...

Мисајловски: Над 80 отсто од граѓаните се незадоволни од состојбата во правосудството

Опсервер - 01.07.2020

Скопје, 1 јули 2020 () – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, кој е носител на листата кандидати за пратеници во Втората изборна единица во гостување на ТВ 21 вечрева рече дека во Македонија нема правда, туку само криминал и корупција.

Мисајловски до Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ е бренд за проекти

Нетпрес - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во Изборната еднициа 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 стави акцент на проектите кои партијата ќе ги реализира во ...

Мисајловски: Велите Албанец премиер, а не им се обраќате на гласачите Македонци

Локално - 01.07.2020

„Ако градите држава треба за сите. Ве замолувам во оваа дебата да се обратите и кон Македонците, бидејќи вие велите Албанец премиер“, изјави носителот на листа од ВМРО-ДПМНЕ од втората изборна единица, Владо Мисајловски.

Спасовски до Мисајловски: За 11 години во Куманово направивте само еден автопат на кој ни табла не му ставивте

Локално - 01.07.2020

Носителот на изборната листа од СДСМ и техничкиот премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека преку нив не може да се дојде до решение.

Мисајловски со повик на жителите на Ајдучка Чешма: Заокружете го бројот 14 за обнова на Македонија по изборите на 15 ...

Курир - 01.07.2020

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на Ајдучка Чешма. Пред жителите тој им ги претстави над 1.000 проекти кои ќе ги реализира ВМРО-ДПМНЕ во следните четири години.

Време е за обнова на Куманово, порача Мисајловски од населбата Иго Тричковиќ

Kumanovo News - 01.07.2020

На Куманово му фалат многу проекти, долго време локалната власт е во рацете на СДСМ. Во последно време, со нивна демагогија слушам дека повторно нешто ќе правеле, повторно со нивните виртуелни проекти.

Мисајловски во посета на населбата Иво Тричковиќ: СДСМ бескрупулозно ги лажеле луѓето само за да добијат глас повеќе, а ...

Курир - 01.07.2020

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на населеното место Иво Тричковиќ во Куманово. Таму покрај тоа што ги слушна проблемите на граѓаните, ја претстави и својата програма за идните четири години.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати ултиматум, ќе направиме влада со оној што ќе ја прифати нашата програма

Република - 01.07.2020

Во минатото видовме дека СДСМ едно говореше а друго направи и прифати. Го нарекуваа ДУИ нужно зло па направија коалиција со нив, потсети Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ на дебатата со другите кандидати за барањето на ДУИ за премиер Албанец.

Мисајловски: Ако некој градел и има проекти тоа е ВМРО-ДПМНЕ

Република - 01.07.2020

Водам позитивна кампања во која има околу 1.000 проекти. Нудиме обнова на инфрастуктурата, поголеми плати и пензии. Сакам да ги убедам граѓаните дека има иднината тука и секој да се чуствува подобро, истакна носителот во втората изборна единица на ...

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Опсервер - 01.07.2020

Куманово, 1 јули 2020 () – Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски на средба со граѓаните од село Тромеѓа кимановски

Курир - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, денес е на средба со граѓаните од село Тромеѓа кунановско, каде ги слушна проблемите на граѓаните и ја презентираше програмата на ...

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ со двајца независни носители покажа отвореност спрема надворешни лица

Вечер - 01.07.2020

За прв пат ВМРО-ДПМНЕ излезе со две жени носителки и двајца независни кандидати како носители на листа. Според Илија Димовски, кој беше гостин во вечерашната емисија “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија, такви освежувања се добри за корекција и ...

Мисајловски на средба со граѓаните од село Тромеѓа кумановско

Нетпрес - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, денес е на средба со граѓаните од село Тромеѓа кунановско, каде ги слушна проблемите на граѓаните и ја презентираше програмата на ...

Мисајловски во посета на населбата Иво Тричковиќ: СДСМ бескрупулозно ги лажеле луѓето само за да добијат глас повеќе, а ...

Нетпрес - 01.07.2020

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на населеното место Иво Тричковиќ во Куманово. Таму покрај тоа што ги слушна проблемите на граѓаните, ја претстави и својата програма за идните четири години.

Мисајловски со повик на жителите на Ајдучка Чешма: Заокружете го бројот 14 за обнова на Македонија по изборите на 15 ...

Нетпрес - 01.07.2020

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на Ајдучка Чешма. Пред жителите тој им ги претстави над 1.000 проекти кои ќе ги реализира ВМРО-ДПМНЕ во следните четири години.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Слободен Печат - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ” вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски вети проекти за обнова на Куманово

+инфо - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Локално - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Либертас - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Канал5 - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ" вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Република - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Вечер Прес - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

МИСАЈЛОВСКИ: Кандидатите се чесни луѓе кои ќе сторат се за да помогнат за развој на Куманово

Денешен - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Граѓански збор - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски до Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ е бренд за проекти, а вие зборувате за нов клинички центар кој го нема

Курир - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечеаршното гостување на изборната програма на телевизија 21 стави акцент на проектите кои партијата ќе ги реализира во четиригодишниот мандат.

Спасовски: Без денар го оставивте Куманово 11 години – „Вие прикажувате Клинички центар на спот кој не постои“, ...

4NEWS - 01.07.2020

За време на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, ништо не беше направено за Куманово, вели носителот на изборна листа од СДСМ, Оливер Спасовски. Тој потенцира дека ниту еден денар не е оставен во овој дел од државата, ниту пак тоа што било направено ...

Спасовски до Мисајловски: За 11 години во Куманово направивте само еден автопат на кој ни табла не му ставивте

Бриф - 01.07.2020

Носителот на изборната листа од СДСМ и техничкиот премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека преку нив не може да се дојде до решение.

Мисајловски: Не ветуваме брда и долини, ветуваме 1000 проекти кои ќе ги реализираме

Курир - 01.07.2020

Она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ се реални проекти кои ќе ги оствариме, вели Владо Мисајловски од втората изборна единица во изборната дебата на ТВ21. „Затоа ја бараме довербата со проекти. Ќе ја бараме довербата како да го обновиме нашето општество за ...

Спасовски до Мисајловски: За 11 години во Куманово направивте само еден автопат на кој ни табла не му ставивте

Frontline - 01.07.2020

Носителот на изборната листа од СДСМ и техничкиот премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека преку нив не може да се дојде до решение.

Мисајловски од Куманово: Проекти за обнова од сите области

Курир - 01.07.2020

Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска пред жителите на кумановската населба „Иго Тричковиќ“ вети проекти за обнова на Куманово како најголема општина во државата.

Мисајловски до Адеми: Ова се празни флоскули, премиерот Албенец треба да се обраќа и кон Македонците

Курир - 01.07.2020

Ова е гола реторика која се употребува само пред избори, вака ја оцени идејата на ДУИ за прв премиер Албанец, носителот на листа од втората изборна единица, Владо Мисајловски. Тој потенцира дека премиерот Албанец треба да се обраќа кон сите етнички ...

Мисајловски: Не ветуваме брда и долини, ветуваме илјада проекти кои ќе ги реализираме

Нетпрес - 01.07.2020

Она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ се реални проекти кои ќе ги оствариме, вели Владо Мисајловски од втората изборна единица во изборната дебата на ТВ21. „Затоа ја бараме довербата со проекти. Ќе ја бараме довербата како да го обновиме нашето општество за ...

Мисајловски до Адеми: Ова се празни флоскули, премиерот Албенец треба да се обраќа и кон Македонците

Нетпрес - 01.07.2020

Ова е гола реторика која се употребува само пред избори, вака ја оцени идејата на ДУИ за прв премиер Албанец, носителот на листа од втората изборна единица, Владо Мисајловски. Тој потенцираше дека премиерот Албанец треба да се обраќа кон сите ...

Конечно сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

Нетпрес - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 рече дека во Македонија нема правда има само криминал и корупција.

Мисајловски: Сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

Република - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 рече дека во Македонија нема правда има само криминал и корупција.

Мисајловски: Конечно сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

24Инфо - 01.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на телевизија 21 рече дека во Македонија нема правда има само криминал и корупција.

Мисајловски до Адеми: Велите Албанец премиер, а не им се обраќате на гласачите Македонци

Република - 01.07.2020

Ова е гола реторика која се употребува само пред избори, вака ја оцени идејата на ДУИ за прв премиер Албанец, носителот на листа од втората изборна единица, Владо Мисајловски. Тој потенцира дека премиерот Албанец треба да се обраќа кон сите етнички ...

Мисајловски: Над 80 отсто од граѓаните се незадоволни од состојбата во правосудството

Либертас - 01.07.2020

– Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, кој е носител на листата кандидати за пратеници во Втората изборна единица во гостување на ТВ 21 вечрева рече дека во Македонија нема правда, туку само криминал и корупција.

Спасовски: Уцени не треба да има од никого

Република - 01.07.2020

Носителот на изборната листа од СДСМ и технички премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека преку нив не може да се дојде до решение. изјави Оливер Спасовски.