TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали „Епл“ ќе претстави „ајфон“ на преклопување?

Факултети - 12.02.2024

„Епл“ уште од 2018 година истражува дизајни за свој модел на „ајфон“ на преклопување и во моментов има два активни прототипи. Новиот „ајфон“ на преклопување е во рана фаза на развој, така што не се очекува да биде објавен наскоро.

КРИТИКИ И ПОФАЛБИ ЗА APPLE VISION PRO: Футуризам и застрашувачки несакани ефекти

Пари - 12.02.2024

Откако се појавија, технолошкиот печат го испофали уредот на Apple Vision Pro за исполнувањето на ветувањата на компанијата. Добро е дизајниран, видеото и звукот се запрепастувачки прецизни, гесталниот интерфејс во стилот на „Малцински извештај“ е ...

Чекате поевтин „iPhone“? Добри вести доаѓаат

Денар - 12.02.2024

„Apple“ неколку пати се предомисли за телефоните од серијата „SE“. Ова се најевтините модели на „iPhone“ кои носат одреден компромис бидејќи, иако телефоните доаѓаат со моќен хардвер, во споредба со поскапите модели, имаат постар дизајн, мал екран, ...

Apple се „наоштри“: Доаѓаат свитливите iPhone и iPad

Порта - 12.02.2024

Apple експериментира со дизајни за склоплив iPhone, според најновите информации. Според веб-страницата The Information, Apple истражува дизајни за својот виткан iPhone од 2018 година и во моментов има два активни прототипови на преклопување.

Сем Алтман одушевен од уредот на Apple и го смета за втората најимпресивна технологија по iPhone

Денар - 11.02.2024

Долгоочекуваниот уред за виртуелна и проширена реалност на Apple неодамна излезе во продажба. Моделот Vision Pro не е за секого, пред се поради цената, но кој и да го купил или само да го пробал, не останал рамнодушен.

Холивудски режисер го користел овој уред на „Apple“ за монтажа на филм: „Потресен сум“

Точка - 11.02.2024

Холивудскиот режисер Џонатан Чу бил принуден да користи „Apple Vision Pro“ за монтажа за филм, а ова го потресло. Еден холивудски режисер открил уште еден начин за употреба на „Apple Vision Pro“, откако бил заглавен дома и не можел да дојде до пакет ...

Сем Алтман воодушевен од новиот уред на Apple како втора најимпресивна технологија по iPhone

Иновативност - 12.02.2024

Самиот Алтман е ентузијаст за уредот на Apple и го смета за втора најимпресивна технологија по iPhone. OpenAI неодамна објави верзија на ChatGPT за VisionOS, оперативниот систем за VR уредите на Apple.

Добри вести за оние кои сакаат поевтин iPhone

BiznisPRO - 12.02.2024

Додека оваа година ја очекуваме само серијата iPhone 16 од Apple, следната година компанијата би можела да претстави поевтин модел на своите телефони. Моќен хардвер Apple неколку пати се предомисли за телефоните од серијата SE.

Apple се „наостри“: Доаѓаат iPhone и iPad на преклопување

USB - 12.02.2024

Apple експериментира со дизајни за склоплив iPhone, според најновите информации. Според веб-страницата The Information, Apple истражува дизајни за својот свитлив iPhone од 2018 година и во моментов има два активни прототипови на преклопување.