TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетник удрен од автомобил, итно пренесен во болница, мртва жена пронајдена во Скопје, на маж му впериле пиштол пред ...

Скопје24 - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Младо момче прегазено во Гостивар, со тешки повреди итно пренесено на скопските клиники

Press24 - 13.03.2018

Утринава околу 10 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Гиновски“ во Гостивар, удрил во пешак. Имено, патничко моторно возило „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски ознаки, управувано од 38- годишниот Б.И од Долна Бањица, ...

Тешко повредено момче од Гостивар откако во него удрил автомобил

Gostivarpress.mk - 13.03.2018

Утрово околу 10 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, патничко возило „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски таблици, управувано од 38-годишниот Б.И.

Пешак повреден во Гостивар

Сител - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Пешак повреден во Гостивар

А1 On - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Пешак повреден во Гостивар...

Н.Македонија - 13.03.2018

Пешак повреден во Гостивар Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во ...

Седумнаесетгодишен пешак повреден во Гостивар

Независен - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Повреден 17-годишен пешак во Гостивар однесен на Ургентен во Скопје

МКД - 13.03.2018

Денеска околу 10.30 часот, на крстосницата на улиците „ЈНА" и „Браќа Гиновски" во Гостивар, патничко моторно возило фолсфаген џета, со скопски регистерски ознаки, управувано од Б.И.(38) од Долна Бањица, удрило во 17-годишен пешак од Гостивар.

Седумнаесет годишно дете прегазено во Гостивар

Фактор - 13.03.2018

Утринава околу 10 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „ЈНА“ и „Браќа Гиновски“ , Гостивар, во сообраќајна несреќа е тешко повреден пешак. Имено, патничко моторно возило „Фолсфаген џета“ со скопски регистерски ознаки, управувано од 38- ...

Тинејџер прегазен во Гостивар, со тешки повреди итно пренесен во Клинички

Курир - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Тинејџер прегазен во Гостивар, со тешки повреди итно пренесен во Клинички

БркајРабота - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

17-годишник удрен од автомобил во Гостивар, итно пренесен на скопските клиники

Либертас - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

17-годишник удрен од автомобил во Гостивар, итно пренесен на скопските клиники

Република - 13.03.2018

Седумнаесетгодишен пешак е тешко повреден денеска околу 10:30 часот во Гостивар кога во него удрил автомобил „Фосфаген џета“. Поради тежината на повредите од гостиварската болница тој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.