TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАТО, Германија, Чешка и Полска одбија испраќање војници во Украина

Телма - 27.02.2024

Германија, Чешка и Полска нема да праќаат војници во Украина. Ова е потврдено денеска по изјавата на францускиот претседател, Емануел Макрон дека таква можност не е исклучена. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во изјава за АП порача ...

Европските лидери побрзаа да се оградат од сугестијата на Макрон да се пратат војници да му помогнат на Киев

МКД

Макрон не исклучува испраќање западни војници во Украина

Канал5

Стано: ЕУ нема донесено одлука за испраќање војници во Украина

Бизнис Вести

Кремљ предупредува на судир со НАТО доколку сојузниците испратат војници во Украина, Макрон жестоко критикуван во Франција

Нетпрес

Колку е реално Европа да испрати копнени трупи во Украина? - Кремљ: директен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фактор

Унгарија е против испраќање војници и оружје во Украина

Нетпрес

Слободен Печат Кумановски м. Макфакс Бизнис Вести Сакам да кажам Мета Скопје1 Нетпрес

Шолц: Земјите на НАТО и на ЕУ нема да испраќаат копнени сили во Украина

Телма - 27.02.2024

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека западните земји нема да испраќаат копнени трупи во Украина, отфрлувајќи го неодамнешниот предлог на францускиот претседател Емануел Макрон. „Она што е договорено на почетокот, важи и за иднина.

Се огласи и Шпанија, не се согласува со испраќање војници во Украина

А1 On

Велика Британија нема да распоредува војска во Украина

А1 On

Германија, Велика Британија и Шпанија против испраќање војници во Украина

Нетпрес

Германскиот канцелар: Земјите на НАТО и ЕУ нема да испраќаат копнени трупи во Украина

Во Центар

Војна во Украина: Макрон не исклучува испраќање на западни копнени трупи

Deutsche Welle

ВИДЕО: Макрон не исклучува испраќање западни трупи во Украина

А1 On

Кумановски м. 360 степени 4NEWS Независен Слободен Печат Р.С.Европа 24Инфо Сител

Песков: Конфликтот со НАТО е неизбежен ако западни војници влезат во Украина

МКД - 27.02.2024

Не зборуваме за веројатност, туку за неизбежност на конфликтот, порача Москва откако францускиот претседател Емануел Макрон објави дека нема консензус за испраќање војници од европските земји во Украина, но нагласи дека „ништо не треба да се ...

ПЕСКОВ МУ ВОЗВРАТИ НА МАКРОН, СЕ ЈАВИ И СТОЛТЕНБЕРГ „Тоа ќе значи неизбежна војна“

+инфо

За Песков е можен конфликт со НАТО ако Алијансата испрати свои војници во Украина, Столтенберг ги отфрла можностите

360 степени

Песков: Појавувањето на војници на НАТО во Украина ќе доведе до директен судар со Русија

Бизнис Вести

Кремљ со остра реакција- војната со НАТО ќе биде неизбежна, се огласи и Столтенберг

Канал5

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Макфакс

Песков: Испраќање западни контингенти во Украина ќе доведе до директен воен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фокус

Денар 24Инфо Опсервер Слободен Печат Канал5 Сител А1 On Н.Македонија

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Локално - 27.02.2024

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина. „Се разговараше за тоа што е договорено меѓу сојузниците од почетокот и за иднината, а тоа е дека на територијата на Украина ...

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бизнис Вести

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Макфакс

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Опсервер

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бриф

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Рацин

Шолц ги смири тензиите: Европските земји и НАТО нема да испраќаат војска во Украина

Канал5

Денешен 24 Вести Либертас Слободен Печат Centar Вечер Прес А1 On 365

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Макфакс - 26.02.2024

Лидерите на повеќе од 20 европски земји, се собраа денеска во Париз на покана на францускиот претседател Емануел Макрон да испратат порака дека се решени да продолжат да ја поддржуваат Украина, две години по почетокот на руската инвазија.

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Локално

Европските лидери се собраа во Париз и испратија порака до Путин и Украина: „Русија не смее да победи“

Независен

Меѓународна конференција за Украина во Париз

24 Вести

Во Париз собир на европските лидери за Украина

Кумановски м.

Меѓународна конференција за Украина во Париз

Бизнис Вести

Меѓународна конференција за Украина во Париз

MakPress

Слободен Печат Фокус А1 On Опсервер Точка Канал5 24Инфо Нетпрес