TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куп пари во џебовите на 3 хороскопски знаци до 2 февруари

Женски магазин - 28.01.2020

Куп пари во џебовите на 3 хороскопски знаци до 2 февруари Сè што е поврзано со парите и хартиите од вредност, ќе биде успешно за овие три хороскопски знаци Астролозите го нарекуваат 2 февруари денот кога материјалната стабилност ќе се смири трајно ...

Почна владеењето на Водолијата, период на најсилна енергија и најголеми промени

Скопје24 - 28.01.2020

На 21 јануари влеговме во владеењето на Водолијата, а во продолжение прочитајте што ќе му донесе периодот до 19 февруари на секој знак. ОВЕН Време е да поработите на друштвениот живот. Дружете се со пријателите, зајакнете го социјалниот живот.

Почна владеењето на Водолијата, период на најсилна енергија и најголеми промени!

Слободен Печат - 28.01.2020

На 21 јануари влеговме во владеењето на Водолијата, а во продолжение прочитајте што ќе му донесе периодот до 19 февруари на секој ...

Хороскопот открива кој е вашиот идеален тип на маж

Скопје24 - 28.01.2020

Секоја жена има одреден тип на маж кој најмногу ја привлекува. И додека едни сакаат неизлечиви романтичари, други повеќе ги привлекуваат мачо мажи, а голема улога во тоа, наводно, игра и хороскопот.

Кој од хороскопските знаци е вашата „сродна душа“?

Кумановски м. - 28.01.2020

Љубовта понекогаш делува на мистериозни начини или едноставно – во склад со ѕвездите. Одредени хороскопски знаци се покомпатибилни со другите и ако се прашувате каков знак би можел да биде вашиот идеален партнер, астрологијата може да ви го даде ...

Дознајте што најмногу го нервира секој хороскопски знак

Локално - 28.01.2020

Секој хороскопски знак има своја слаба точка, која ако успеете да ја допрете на каков и да е начин, можете да си создадете голем непријател. Некои од тие слаби точки се дури и банални и чудни, но факт е дека секој од нас ги има.

Овие 3 хороскопски знаци сите ги обожаваат поради нивниот неверојатен оптимизам

Нане - 28.01.2020

Тие се првите кои би ги повикале за да го споделите вашиот успех, бидејќи знаете дека искрено ќе се радуваат за вас. Нивната енергија е заразна, а заради нивниот вечен оптимизам, тие се омилени во друштвото и секогаш пожелни на забавите да ја ...

Само еден хороскопски знак е компатибилен со сите останати знаци во хороскопот

Lady - 28.01.2020

Велат дека во љубовта нема граници и тоа е вистина, особено за еден од хороскопските знаци кој може да изгради стабилна врска со секоја од другите. Тешко е да ја најдеш вистинската личност и да си сигурен дека имате иднина заедно.

5 хороскопски знаци што го сметаат флертувањето за неверство

Кафе пауза - 28.01.2020

Флертувањето значи дека некој ве привлекува или вие се обидувате да привлечете некого, но најчесто тоа го правите поради забава, а не затоа што имате сериозни намери. Меѓутоа, вие и партнерот треба да го делите истото мислење.

3 хороскопски знаци кои најчесто остануваат заљубени во бившите

Црнобело - 28.01.2020

Во просек, на човек му се потребни 3 месеци за да ја преболи бившата љубов, вели едно истражување од 2017-та година. Но, некои луѓе без оглед на тоа колку време поминало, не можат да ги заборават бившите.

Дневен хороскоп за 28.01.2020: Водолии – ве очекуваат промени, Девици – преземете нови чекори

Црнобело - 28.01.2020

Што ве очекува овој вторник? На кое поле ќе ви се насмевне ...

Најдобар во се: Овој хороскопски знак не е свесен за генијалноста која ја поседува

Press24 - 27.01.2020

Доколку сте родени во период од 20 јануари до 20 февруари, ви честитаме, вие сте Водолија во хороскоп, 11 – от знак во Зодијакот, кој е карактеристичен по својата дива енергија, самостојност, но и аналитичка или перцептивна интелигенција.

Хороскопски знаци кои имаат страстна љубов со Водолија

Женски магазин - 27.01.2020

Со хороскопскиот знак Водолија управува Уран. Претставниците на овој знак се љубезни, љубопитни и обично не сакаат да привлечат внимание кон себе. Со кои 3 хороскопски знаци можат да имаат силна љубов, дознајте во следните редови.

Кои хороскопски знаци најдобро се снаоѓаат во кујната?

Вечер Прес - 27.01.2020

Некои хороскопски знаци имаат вродени карактеристики: трпеливост, креативност, желба за експериментирање, пробување на различни вкусови и перфекционизам, а се ова ги чини добри готвачи. Погледнете кои четири хороскопски знаци имаат најдобра основа ...

Овие хороскопски знаци се најзлобни и не се плашат од кармата

Скопје24 - 27.01.2020

Повеќето луѓе се придржуваат до златното правило „не правете му го на другите тоа што не сакате да ви го прават вам“. Меѓутоа, ако ги прашате луѓето родени во овие хороскопски знаци, тоа за нив не важи.

Четири хороскопски знаци одлично управуваат со емоциите

Press24 - 27.01.2020

Хороскопот често ни помага подобро да се запознаеме себе и да ги потенцираме своите квалитети, на кое и да е поле во животот. Четири претставници на хороскопот можат да се пофалат со голема емоционална сила и стабилност, која тешко може да биде ...

Откријте од кој хороскопски знак е вашата сродна душа

Екран - 27.01.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовта понекогаш делува на мистериозни начини или едноставно – во склад со ѕвездите.

Амбициозни, лојални и реални – кои се позитивните особини на секој Јарец?

Скопје24 - 27.01.2020

Луѓето родени под хороскопскиот знак на Јарец се сметаат за едни од најмоќните и од оние кои им се посветуваат на кариерата. Со Јарците владее планетата Сатурн па затоа за нив се вели дека секогаш се потпираат самите на себе.

Овие хороскопски знаци избегнуваат долги врски

Кафе пауза - 27.01.2020

Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на својот живот, но има и моменти кога на некои им е подобро да бидат во врска без обврски. За тоа треба да пронајдете некој што има слободен дух и што знае да функционира во ваков вид ...

Дали вашиот сакан е помеѓу нив? Овие три хороскопски знаци се најдобри татковци

Кафе пауза - 27.01.2020

Дали сте во стабилна и среќна врска и размислувате колку прекрасно би било да имате деца со вашиот сакан еден ден? Се разбира, свесни сте дека кога ќе добиете бебе, ништо нема да биде како порано – одговорноста ќе биде многу, многу поголема! Затоа ...

На овие 3 хороскопски знаци животот целосно ќе им се промени во текот на Февруари, 2020-та

Нане - 27.01.2020

Светските астролози откриваат дека на следните 3 хороскопски знаци животот ќе им се промени во текот на вториот месец од новата година. Еве за кои 3 од хороскопот станува збор: За Бикот, астролозите прогнозираат исклучително позитивни промени во ...

Четири хороскопски знаци одлично управуваат со емоциите

Скопје24 - 27.01.2020

Хороскопот често ни помага подобро да се запознаеме себе и да ги потенцираме своите квалитети, на кое и да е поле во животот. Четири претставници на хороскопот можат да се пофалат со голема емоционална сила и стабилност, која тешко може да биде ...

Овие 3 хороскопски знаци сите ги обожаваат поради нивниот неверојатен оптимизам

Скопје24 - 28.01.2020

Тие се првите кои би ги повикале за да го споделите вашиот успех, бидејќи знаете дека искрено ќе се радуваат за вас. Нивната енергија е заразна, а заради нивниот вечен оптимизам, тие се омилени во друштвото и секогаш пожелни на забавите да ја ...