TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таткото на убиената Вања заврши во притвор во Шутка

Фокус - 04.12.2023

Александар Ѓорчевски, татко на киднапиранта и убиена 14-годишна Вања заврши во притвор во затворот „Скопје” во Шутка, неофицијално дознава „Фокус“ На него му е одреден 48-часовен притвор, кој подоцна може да биде продолжен откако ќе биде покрената ...

Таткото на Вања вечерва ќе биде спроведен во Шутка – одреден 48-часовен притвор за Александар Ѓорчевски

Телма

Таткото на Вања оди во притвор: Кривичниот суд го прифати барањето на Обвинителството

Вечер Прес

Таткото на Вања оди во притвор: Судот го прифати предлогот на обвинителството

А1 On

Притвор за таткото на Вања

Слободен Печат

ОДИ ВО ШУТКА: И таткото на Вања доби притвор

Фактор

И таткото на свирепо убиената Вања оди во „Шутка“

24Инфо

Скопје1 Слободен Печат 24Инфо А1 On Скопје1 4NEWS Во Центар Во Центар

Таткото на Вања го организирал грабнувањето на ќерка си, убиецот ја киднапирал, се исплашил и ја убил и закопал пред да ...

Сакам да кажам - 04.12.2023

14-годишната Вања Ѓорчевска е киднапирана со цел да се изнудат пари од нејзината мајка, а набрзо потоа била убиена со пиштол. Убиецот ја убил исплашен од доказите до кои може да дојде полицијата на веќе започната истрага по пријавата, кажа ...

(Видео) Таткото на Вања спроведен во Кривичен

Телма

„Таткото на Вања дал насоки за нејзиното киднапирање“ – Спасовски: Целта била да се изнудат пари од мајката на девојчето

ТВ21

Монструозен поглед на ПСИХОПАТОТ! Доведен во Кривичниот Суд во Скопје со лисици на рацете! Погледнете ги неговите монструозни потези (видео)

Во Центар

Обвинителството побара притвор за таткото на Вања, спроведен е во Кривичен

еМагазин

Таткото на свирепо убиената Вања донесен во суд

24Инфо

Обвинителството бара притвор и за таткото на Вања, се чека да биде спроведен во Кривичен

Телма

Мета Мастило Либертас Слободен Печат Во Центар Фокус Канал5 Н.Македонија

Таткото на Вања влезе во судот со лисици на рацете и кренати палци кон новинарите/ВИДЕО

Вечер Прес - 04.12.2023

Попладнево, таткото на убиеното 14-годишна Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски, беше изведен пред Кривичниот суд во Скопје. На видеото објавено од 360 степени, се гледа како Ѓорчевски влегува во судот со лисици на рацете и кренати палци кон ...

Потегот на таткото на Вања кој го привлече вниманието на сите додека го носеа на суд: Што сакаше да каже?

Во Центар

„Правда за Вања“ – граѓаните се организираат на масовен протест в сабота

Скопје инфо

Кратка, но тажна објава на Војаж: Објави емотивна порака за убиеното девојче Вања

Во Центар

„Прости ни Вања…“ Тијана Дапчевиќ уништена од безмилосното убиство на Вања – „Тага, немоќ и гнев…“

Во Центар

ВИДЕО: Таткото на Вања со кренати палци покажа кон сите камери вперени во него

Press24

И ЦЕЦА ПОТРЕСЕНА ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА – еве што сподели на својот Инстаграм профил посветено за Вања (ФОТО)

Курир

Канал5 Женски магазин Скопје инфо Локално 4NEWS PressingTV Локално Мастило

Притвор доби и таткото на убиената Вања, Александар Ѓорчевски

Сакам да кажам - 04.12.2023

Вечерва притвор доби и приведениот Александар Ѓорчевски, татко на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска од Скопје, потврди Основниот кривичен суд Скопје. „Поради опасност од бегство, влијание врз сведоци и уништување докази, судијата на ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ja врзале, ја ставиле во вреќа за спиење и ја убиле Вања, распишана е потерница по Палчо

Фактор

48-часовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска

Алфа

Таткото на Вања доведен во Основниот кривичен суд во Скопје

Вечер Прес

(ВИДЕО) Таткото на Вања донесен во Основниот кривичен суд во Скопје кај судија на предистражна постапка

А1 On

Партиските лидери го осудија двојното убиство, Ковачевски најави строги казни за сторителите

Р.С.Европа

Приведен таткото на Вања, осомничен за убиството е скопски бизнисмен

ММС

24 Вести Независен CivilMedia Frontline Курир Lider Н.Македонија 365

Првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска е во бегство

Deutsche Welle - 05.12.2023

Полицијата трага по првоосомничениот за убиството на 14-годишното девојче со иницијали Љ.П. и прекар П. Тројцата помагачи го признале делото Полицијата трага по лицето Љ.П. од Скопје кој се смета за главен организатор и осомничен за Првоосомничениот ...

Вања Ѓорчевска била убиена неколку часа по киднапирањето

Deutsche Welle

Таткото на убиената Вања е приведен во полициска станица, тројца се веќе во притвор, а еден е избеган

Сакам да кажам

Во моментов не се знае каде е првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска

Вечер Прес

Таткото на Вања е на распит во полициска станица, јавноста шпекулира, официјални информации утре

Слободен Печат

Вања била убиена два и пол часа по грабнувањето, од осомничените тројца се во суд, еден во странство, еден во станица

МКД

Taткото на Вања во полициска станица, досега не е побаран притвор

Макфакс

А1 On Алфа Канал5 +инфо Press24 Независен Бизнис Вести Вести плус

Морничави приказни излегуваат од селото каде беше пронајдена Вања: Ја најдовме во страшна состојба!?

Во Центар - 04.12.2023

Девојчето Вања Ѓорчевска (14), чие тело беше пронајдено закопано во атар на македонското село Бразда, било пронајдено со врзани раце и нозе. Како што потврдија на прес-конференција министерот за полиција Оливер Спасовски и македонскиот обвинител ...

Зградата во која е киднапирана Вања – објект на фрекфентна улица

Република

Убиството на Вања вест и во регионалните медиуми

24 Вести

Се чека таткото на Вања да биде донесен пред судија на претходна постапка за определување притвор

24 Вести

Љупчо Палевски е првоосомничен за убиството на Вања

Глас на Америка

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ – Еден од киднаперите на убиената Вања Ѓорчевска со мачета во рацете и фантомка на главата споделувал објави на социјалните мрежи

Во Центар

ФОТО | Објавена фотографија од таткото на Вања

Слободен Печат

Во Центар Локално Во Центар Во Центар Во Центар Во Центар Телма Во Центар

Ковачевски за трагично загинатата Вања: За вакво грозоморно злосторство следуваат највисоки казни

Макфакс - 04.12.2023

Премиерот Димитар Ковачевски изрази сочувство до семејството, роднините и пријателите и до соучениците на 14-годишната Вања. „Огромна е тагата која ја чувствуваме по загубата на овој млад живот“, рече Ковачевски, во врска со случајот на трагично ...

Ковачевски: За вакво грозоморно злосторство следуваат највисоки казни

24Инфо

Ковачевски за трагично загинатата Вања: За вакво грозоморно злосторство следуваат највисоки казни

Опсервер

Ковачевски за трагично загинатата Вања: За вакво грозоморно злосторство следуваат највисоки казни

Press24

Ковачевски за трагично загинатата Вања: За вакво грозоморно злосторство следуваат највисоки казни

Точка

Ковачевски: Ова е грозоморен чин, а МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин успеаја да ги идентификуваат сторителите

Република

Бугарското МВР: „До моментот нема информации за маж осомничен за убиството на Вања Ѓорчевска“

Курир - 04.12.2023

Бугарското Министерство за внатрешни работи денеска објави дека „до моментот нема информации дека на бугарска територија“ е човек кој е поврзан со киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје „Немаме податоци дека за него има ...

Бугарското МВР тврди дека во таа држава „до моментот нема информации за маж осомничен за убиството на Вања Ѓорчевска“

Локално

Бугарското МВР нема информации дека убиецот на Вања е избеган во Бугарија

МКД

„ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА НЕ Е КАЈ НАС“ Бугарското МВР тврди дека не е распишана меѓународна потерница за Палевски

+инфо

Бугарското МВР тврди дека во таа држава „до моментот нема информации за маж осомничен за убиството на Вања Ѓорчевска“

Либертас

Бугарското МВР тврди дека „до моментот нема информации“ оти Палевски е во Бугарија

Независен

Бугарското МВР тврди дека во таа држава „до моментот нема информации за маж осомничен за убиството на Вања Ѓорчевска“

Zoom

Сител Н.Македонија Lider 360 степени Денешен 365 ММС Press24

Реквием за еден сон (moral missing)

Нова ТВ - 04.12.2023

Пишува: АНА ВАСИЛЕВСКА Црните хроники и утре ќе се полнат со вести за фемициди, силувања, тепачки, убиства, социјалните мрежи и натаму ќе бидат бесконечно поле за блуење на отров, лагите и бесмислиците пакосните коментари ќе бидат дел од медиумските ...

Реквием за еден сон (moral missing)

Рацин

Реквием за еден сон (moral missing)

Frontline

Реквием за еден сон (moral missing)

CivilMedia

СДСМ: Надлежните институции целосно го расветлија случајот, ги пронајдоа сторителите на ова грозоморно злосторство и ...

Република - 04.12.2023

Сите сме во тага и голема болка, целото општество и сите наши граѓани тагуваат по загубата на 14-годишната Вања, се вели во денешното соопштение на СДСМ, од каде изразуваат сочувство до семејството, до сите роднини, пријатели, соученици.

СДСМ: Целото општество е во тага, сочувство за семејството на Вања

Сител

СДСМ: Целото општество е во тага, сочувство за семејството на Вања

Centar

СДСМ: Целото општество е во тага, сочувство за семејството на Вања

А1 On

СДСМ: Целото општество е во тага, сочувство за семејството на Вања

Вести плус

СДСМ: Надлежните институции покажаа професионалност во случајот со грозоморното убиство

МКД

СДСМ: Целото општество е во тага, сочувство за семејството на Вања

Бриф

+инфо 24Инфо Фокус Република

Ковачевски: МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите

Zoom - 04.12.2023

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин, на најврвно и посветено ниво успеаа да ги идентификуваат сторителите на убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски и тие ќе бидат изведени пред ...

Според Ковачевски, МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите на двојното убиство

Фокус

Ковачевски: За вакво грозоморно дело и злосторство следуваат највисоки казни, МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите

Frontline

Ковачевски: МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите

Во Центар

Ковачевски: МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите

365

Ковачевски: МВР и Обвинителството на најпрофесионален начин ги идентификуваа сторителите

24 Вести

Ковачевски за убиството на Вања: За вакво грозоморно дело и злосторство следуваат највисоки казни

360 степени

Либертас Фокус MakPress

Демократскиот сојуз: Владата да прогласи Ден на жалоста, а лидерската средба да се одложи

Макфакс - 04.12.2023

Демократскиот сојуз до семејството на Вања Ѓорчевска изразува длабоко сочувство и жалење за трагедијата што се случи. ДС бара темелна истрага и расчистување на сите аспекти во врска со грозоморното убиство на Вања Ѓорчевска, како и ликвидацијата на ...

КРИМИНАЛЦИТЕ ЗБЕСНАА И СТАНАА НЕДОПИРЛИВИ Поврзаноста на политиката и мафијата ги пасивизира клучните државни институции

+инфо

Демократскиот сојуз: Да се прогласи Ден на жалост, а лидерската средба да се одложи

Сител

ДС бара Владата да прогласи ден на жалост и одложување на лидерската средба

Локално

Демократскиот сојуз: Владата да прогласи Ден на жалоста, а лидерската средба да се одложи

Опсервер

Владата да прогласи Ден на жалост, а лидерската средба да се одложи, порачаа од Демократскиот сојуз

Фокус

Демократскиот сојуз: Владата да прогласи Ден на жалоста, а лидерската средба да се одложи

MTM

Република Скопје инфо Нетпрес Lider Точка МКД Канал5

Мицкоски: Најстрога казна за сите вмешани во овој грозоморен случај!

Курир - 03.12.2023

Правда мора да има! Со голема тага ја примив веста за згаснувањето на животот на младата Вања. Искрено сочувство за загубата на овој млад и невин живот, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски со сочувство за младата Вања: Најстрога казна за сите вмешани во овој грозоморен случај

Република

Мицкоски: Искрено сочувство за загубата на младата Вања, најстрога казна за сите вмешани во грозоморниот чин, правда мора да има

4NEWS

Мицкоски: Најстрога казна за сите вмешани во овој грозоморен случај!

Lider

Мицкоски: Искрено сочувство за загубата на младата Вања, најстрога казна за сите вмешани во грозоморниот чин, правда мора да има

Опсервер

Мицкоски: Искрено сочувство за загубата на младата Вања, најстрога казна за сите вмешани во грозоморниот чин, правда мора да има

ТВ21

Мицкоски: Најстрога казна за сите вмешани во овој грозоморен случај!

Centar

Нетпрес Вести плус Денешен Фокус Бизнис Вести MakPress Сител Скопје инфо