TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владиниот портпарол падна по скали, новинарите му пријдоа на помош

Фокус - 23.01.2019

По денешната прес конференција во Владата камерите уловија мала несмасност откако портпаролот, Миле Бошњаковски, се сопна по скалите и падна симнувајќи се од говорницата. Новинарите кои го следоа пресот му пријдоа и му помогнаа да стане.

ЖИВИ ЛУЃЕ, СЕ СЕ СЛУЧУВА! Се стресе Владата, падна Миле

Вечер - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, вчера во Владата се сопна и падна. Немилиот настан се случи по завршувањето на неговата прес-конференција. По напуштањето на говорницата, Миле се упати кон новинарите, но симнувајќи се по скалите, се сопна и ...

(Видео) Се стресе Влада, падна Миле

Репортер - 23.01.2019

Портпаролот Миле Бошњаковски по завршувањето на денешната прес-конференција во Влада, доживеа мала незгода на скалите. Откако заврши со говорот во прес-центарот, слегувајќи утна една од скалите и падна на глава.

Бошњаковски: Не постои конфликт во владината коалиција како што пишуваат медиумите

Фокус - 23.01.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, негира дека има криза во владината коалиција. Премиерот, Зоран Заев, во вчерашното гостување на телевизија „Алсат М“, рече дека ДУИ се кити со перја присвојувајќи ги заслугите за Законот за јазици, а ...

Владиниот портпарол Бошњаковски падна по скали (ВИДЕО)

+инфо - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски падна по скали по завршувањето на денешната редовна прес конференција во Владата. Моментот на неговото паѓање го фати камерата на ИНА Iliria news agency.

Портпаролот Бошњаковски се сопна и падна во Влада (ВИДЕО)

Курир - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, денеска во Владата се сопна и падна. Немилиот настан се случи по завршувањето на неговата ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

24 Вести - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Миле Бошњаковски се сопна и падна (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.01.2019

По завршувањето на својата прес конференција, портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, се сопна и падна директно на ...

(ВИДЕО) Со Северна дојде и мразот во Владата, прв се лизна портпаролот !

Опсервер - 23.01.2019

По завршувањето на пресконференцијата која ја имаше денес во Владата на Република Македонија портпаролот Миле Бошњаковски имаше мала незгода. Новинската агенција INA- Iliria News Agency на својот фејсбук профил постави видео на кое се гледа како ...

ВИДЕО: Владиниот портпарол Бошњаковски падна по скали

Фактор - 23.01.2019

Миле Бошњаковски, портпаролот на Владата денеска се сопна и падна по скалите во валдиниот прес центар откако заврши редовната прес конференција. Моментот е снимен и на youtube го сподели ИНА Iliria news ...

Миле Бошњаковски: Нема криза во односите на СДСМ и ДУИ

Фактор - 23.01.2019

Портпаролот на македонската Влада, Миле Бошњаковски, претпладнево на прес-конференција на новинарско прашање демантираше дека постои криза во односите на СДСМ и ДУИ. Реакцијата на владиниот гласноговорник следува откако СДСМ го испрати Законот за ...

Владиниот портпарол падна по скали, новинарите му пријдоа на помош

Локално - 23.01.2019

По денешната прес конференција во Владата камерите уловија мала несмасност откако портпаролот, Миле Бошњаковски, се сопна по скалите и падна симнувајќи се од говорницата. Новинарите кои го следоа пресот му пријдоа и му помогнаа да стане.

ВИДЕО: Владиниот портпарол Бошњаковски падна по скали

Либертас - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски падна по скали по завршувањето на денешната редовна прес конференција во Владата. Моментот на неговото паѓање го фати камерата на ИНА Iliria news agency.

(ВИДЕО) Незгоден пад по скали на владиниот портпарол Бошњаковски

Нетпрес - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, денеска во Владата се сопна и падна. Немилиот настан се случи по завршувањето на неговата ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

MTM - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

(ВИДЕО) Владиниот потпарол Бошњаковски падна по скали – Еве кој му помогна!

iPortal - 23.01.2019

По завршувањето на својата прес конференција, портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски се сопна и падна директно на глава, а на помош му придоа новинарите. Се надевеаме дека се е во ...

Бошњаковски: Нема криза во односите СДСМ-ДУИ

Press24 - 23.01.2019

Портпароот на македонската Влада, Миле Бошњаковски, прес-конференција на новинарско прашање демантираше дека постои криза во односите на СДСМ и ДУИ. - Не постојат некои конфликти или судири како што пишуваат медиумите.

Портпаролот Бошњаковски се сопна и падна во Влада

Сител - 23.01.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, денеска во Владата се сопна и падна. Немилиот настан се случи по завршувањето на неговата ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

1tv - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

Опсервер - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

Либертас - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

Слободен Печат - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

А1 On - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

Локално - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти во Владата како што пишуваат медиумите

Мета - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот Зоран Заев и ...

Бошњаковски: Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите

Република - 23.01.2019

Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање како функционира владината коалиција по различните изјави на премиерот и вицепремиерот за ...