TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчини не го исклучува Интер од борбата за титулата во Серија А

Дриблинг - 31.05.2020

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Роберто Манчини смета дека шанса титулата во Серија А имаат Јувентус, Лацио и Интер, иако според него „Старата дама“ има најголеми шанси.

Алегри сака во странство, не е заинтересиран за Серија А

TopSport - 30.05.2020

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри, кој повеќе пати беше поврзуван со Манчестер јунајтед и Пари Сен-Жермен му признал на претседателот на Каљари, Томас Џулини дека не планира да работи во Серија А и сака клуб од странство.

Манчини: Три клубови се во трка за титулата во Серија А, фаворит е…

Дерби - 30.05.2020

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини проговори за трката за титулата во Серија А. Станува се појасно дека ќе се врати фудбалот на Апенините од наредниот месец, а Манчини очекува битка меѓу три клубови Јувентус, Лацио ...

Интер вметнал „анти-Јуве“ клаузула во договорот за Икарди со ПСЖ

Дерби - 30.05.2020

Интер и Пари Сен Жермен се на добар пат да постигнат договор за трансфер на Мауро Икарди кој изминавата кампања ја мина на позајмица на „Паркот на принцовите“. Медиумите пренесуваат дека се работи за сума од 50 милиони евра, сума која ќе може да се ...

Неславна годишнина на Интер: Девет години без трофеј!

Спортклуб - 30.05.2020

Точно 17 години (од 1989 до 2006) Интер чекаше титула во италијанското првенство. Во меѓувреме имаше блесоци на меѓународна сцена, освои три титули во Купот на УЕФА (1991, 1994 и 1998), но навивачите со нетрпение го чекаа крајот на проклетството.

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Кајгана - 30.05.2020

ПСЖ и Интер конечно се договорија околу иднината на Мауро Икарди: Аргентинецот останува во Праиз со перманентен трансфер вреден речиси 60 милиони евра. Долгите преговори меѓу „Светците“ и „Нераѕурите“ конечно завршија.

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен Печат - 30.05.2020

Антонио Конте си замина од клупата на Јувентус кога Марота беше директор токму поради несогласувањата со трансфер политиката, а сега истата слика се повторува и во Интер. Антонио Конте минатата сезона седна на клупата на Интер со една цел, да ја ...

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

Опсервер - 30.05.2020

Милано, 30 мај 2020 () – Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште ...

Интер го продаде Икарди и му „забрани“ на Аргентинецот да се врати во Италија

Дриблинг - 30.05.2020

Мауро Икарди останува во ПСЖ, Интер и „светците“ се договорија, Аргентинецот е продаден за 50 милиони евра со дополнителни 8 во бонуси. Интер се заштити, доколку Икарди еден ден се врати во клуб од Италија, ПСЖ ќе му исплати во тој случај ...

Сега е многу блиску, Икарди утре потпишува со ПСЖ

Gol.mk - 30.05.2020

Интер и ПСЖ ги комплетираа преговорите околу трансферот на Мауро Икарди. Напаѓачот конечно ќе си ја исполни желбата и ќе замине од Милано. Според последните шпекулации преселбата на Аргентинецот во Париз ќе го чини францускиот гигант 50 милиони плус ...

Договорен трансфер на Икарди вреден 57 милиони евра!

СуперСпорт - 30.05.2020

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди го напушта Интер и кариерата ќе ја продолжи во редовите на францускиот шампион ПСЖ, каде што сезонава беше на позајмица. Новинарот Фабрицио Романо синоќа објави дека бил постигнат трансфер меѓу Интер и ПСЖ, а за ...

ПСЖ и Интер постигнаа договор, Икарди останува во Париз

24Фудбал - 30.05.2020

ПСЖ ќе го откупи Мауро Икарди откако постигнаа договор со Интер за висината на отштата која ќе изнесува 57 милиони евра. Според „Скај Спорт Италија“, ПСЖ и Интер си подале рака за трансфер на Икарди, тој ќе остане во Париз каде што оваа сезона игра ...

Икарди останува во Париз, ПСЖ и Интер се договориле за сума од 57 милиони евра

SportMedia - 30.05.2020

Иднината на Мауро Икарди е во Пари Сен Жермен. Италијанскиот експерт за трансфери Џанлука Ди Марцио за „Скај спорт Италија“ открива дека ПСЖ ќе му плати 50 милиони евра на Интер за напаѓачот кој сега игра како позајмен фудбалер во парискиот клуб.

ПСЖ го купиле Икарди за 57 милиони евра

TopSport - 30.05.2020

Пари Сен-Жермен, конечно, донеле одлука и го направиле трансферот на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди постојан за 57 милиони евра, тврди италијанскиот извор „Скај спорт Италија“. Според Џанлука ди Марцио и Фабрицио Романо, двајца новинари кои се ...

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

+инфо - 29.05.2020

Честопати разговараме со Леонардо, и знам дека играчот има потпишано договор што ќе му овозможи да остане таму. Ќе најдеме решение - изјави Аусилио. Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, ...

Се чека само потврда: ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Спортски - 29.05.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер после интензивни преговори постигнале договор за трансферот на Икарди и се чека само официјална потврда. Како што е познато ПСЖ во договорот има опција да го откупи Икарди за 70 милиони евра, но не ...

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

А1 On - 29.05.2020

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. – Знам дека Икарди е среќен и сака да остане во Париз.

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

iPortal - 29.05.2020

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. – Знам дека Икарди е среќен и сака да остане во Париз.

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

Либертас - 29.05.2020

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. – Знам дека Икарди е среќен и сака да остане во Париз.

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

MakPress - 30.05.2020

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер. – Знам дека Икарди е среќен и сака да остане во Париз.

ПСЖ и Интер си подадоа рака, Икарди останува во Париз

МКД - 30.05.2020

ПСЖ ќе го откупи Мауро Икарди откако постигнаа договор со Интер за висината на отштата која ќе изнесува 57 милиони евра. Според „Скај Спорт Италија“, ПСЖ и Интер си подале рака за трансфер на Икарди, тој ќе остане во Париз каде што оваа сезона игра ...

ПСЖ го купиле Икарди за 57 милиони евра

Макфакс - 30.05.2020

Пари Сен-Жермен, конечно, донеле одлука и го направиле трансферот на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди постојан за 57 милиони евра, тврди италијанскиот извор „Скај спорт Италија“. Според Џанлука ди Марцио и Фабрицио Романо, двајца новинари кои се ...

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

А1 On - 30.05.2020

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако ...

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

Либертас - 30.05.2020

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако ...

ПСЖ го доби Икарди, но ако го продаде ќе мора да плати плус 15 милиони евра

Sport M - 30.05.2020

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако ...

Интер ќе добие 15 милиони евра ако ПСЖ го продаде Икарди во друг италијански клуб

MakPress - 30.05.2020

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако ...

ПСЖ ќе му плати на Интер плус 15 милиони евра, ако го продаде Икарди во друг италијански клуб

SportMedia - 30.05.2020

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако ...