TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автобус со средношколци од Сплит се запали во тунел во Швајцарија ВИДЕО

+инфо - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

(Видео) Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија

Макфакс - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

Хорор несреќа: Се запали автобус полн со хрватски ученици во тунел во Швајцарија

Сител - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија денеска целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Кога го виделе огнот настанала паника, но сите ученици навреме успеале да излезат од автобусот и никој не е повреден, објави Далмација данас.

Во Швајцарија изгоре автобус полн со сплитски средношколци (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Попладнево во тунел во Швајцарија се запали и изгоре автобус со кој средношколци од Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. За среќа , ниеден од учениците не е повреден , зашто успеале на време да избегаат од запалениот автобус.

ВИДЕО: Во тунел во Швајцарија се запали автобус полн со ученици од Сплит

Курир - 12.01.2019

Автобус полн со средношколци се запалил денес во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит, Хрватска и за среќа успеале навреме да излезат од автобусот кој почнал да гори во тунел.

(Видео) Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија

А1 On - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

(ВИДЕО и ФОТО) Се запали автобус кој превезувал хрватски ученици во тунел во Швајцарија

Скопје1 - 12.01.2019

Денес во Швајцарија се случи несреќа во која целосно изгоре автобус кој пренесувал средношколци од Сплит. Сите ученици на време излегле од автобусот и за среќа никој не е повреден. Автобусот се запалил и изгорел во тунел.

Во тунел во Швајцарија изгоре автобус полн со ученици од Сплит

Вечер - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус со кој средношколци од Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. Сите ученици навреме излегле од запалениот автобус и за среќа ниту еден од учениците не е повреден.

(ВИДЕО) Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

Фактор - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија се запали и изгоре автобус со кој средношколци од хрватскиот град Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. Несреќата се случила во тунелот Шалберг во областа Симплон.

ВИДЕО: Во тунел во Швајцарија се запали автобус полн со ученици од Сплит

Нетпрес - 12.01.2019

Автобус полн со средношколци се запалил денес во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит, Хрватска и за среќа успеале навреме да излезат од автобусот кој почнал да гори во тунел. Пламенот дојде од надвор, се се случи во тунел.

Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

Република - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија се запали и изгоре автобус со кој средношколци од хрватскиот град Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. Несреќата се случила во тунелот Шалберг во областа Симплон.

(ФОТО+ВИДЕО) Изгоре автобус кој бил полн со деца од Хрватска, за среќа навреме излегле

MTM - 12.01.2019

Автобус полн со средношколци се запалил денеска во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит, Хрватска и за среќа успеале навреме да излезат од автобусот кој почнал да гори во тунел.