TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица...

Н.Македонија - 13.01.2018

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти.

17 загинати во свлечиште во јужна Калифорнија

Телма - 12.01.2018

По десет сушни месеци, во кој беснееја и пожари, поројниот дожд кој без престан врнеше изминативе два дена во Јужна Калифорнија го претворија овој сончев регион во место на ужасот. Властите јавуваат за најмлаку 17 загинати, а спасувачите им помагаат ...

(ВИДЕО) Поплава однесе автомобил со патници

Фактор - 12.01.2018

Пожарникари снимија како поплавата во Калифорнија носи автомобил со патници. Во возилото имало неколку луѓе, и не се знае што се случило со нив. Во поплавите во Калифорнија загинаа 17 луѓе, а 8 лица се сметаат за исчезнати.

Го убила калта ден по роденденот: Најстарата жртва на лизгањето на земјиштето во Калифорнија имала 89 години! Во смрт ...

Точка - 12.01.2018

Во свлечиштата кои по зимската олуја ја погодиле Калифорнија, загинале најмалку 17 луѓе, а властите соопштиле дека најмладата жртва имала 3, а најстарата 89 години. Според најновите податоци, 43 лица се водат како исчезнати.

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

24 Вести - 13.01.2018

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти. Шериф на округот Санта Барбара, Бил Браун, соопшти дека уште шест лица се водат за исчезнати, но пред да ...

Калифорнија брои жртви по лизгањето на земјиштето

Локално - 12.01.2018

Најмалку осум луѓе се уште не се знаат каде се по лизгањето на земјиштето што ја погоди Калифорнија и уби најмалку 17 лица, соопшти АП. Властите соопштија дека бројот на лица кои се бараат постојано се менува а бројот на загинатите остана непроменет.

Најмалку 17 загинати од лизгање на земјиште во Калифорнија

Глас на Америка - 11.01.2018

Се трага по најмалку 13 лица Спасувачките екипи во Калифорнија се обидуваат да лоцираат најмалку 13 лица кои се водат за исчезнати по масивните поплави и лизгање на земјиштето во кое што загинаа 17 луѓе.

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

24 Вести - 11.01.2018

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а над 17 се водат како исчезнати. Триесеттина лица се повредени, од кои неколку во тешка состојба се задржани ...

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Р.С.Европа - 11.01.2018

Најмалку 48 луѓе се водат за исчезнати по големиот број појави на лизгање на земјиштето кои го погодија американскиот крајбрежен град Монтекито, кој се наоѓа северозападно од Лос Анџелес. Портпаролката на округот Санта Барбара, Амбер Андерсон, денес ...

(ФОТО+ВИДЕО) РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: Свлечиштата ја разорија Калифорнија

Фактор - 11.01.2018

Расте бројот на жртви од свлечишта во Калифорнија. Портпаролката на округот Санта Барбара, Амбер Андерсон, денеска изјави дека бројот на жртвите е 17, но додаде дека властите ги проверувале извештаите за многу поголем број исчезнати лица.

Рaсте бројот на жртви во Калифорнија

Алфа - 11.01.2018

Бројот на жртви предизвикани од зимската бура во Калифорнија се зголеми на 17 лица откако беа пронајдени 2 нови тела, додека 13 се водат како исчезнати. Бројот на жртви предизвикани од зимската бура во Калифорнија се зголеми на 17 лица откако беа ...

18-жртва на свлечиштата во Калифорнија

Локално - 13.01.2018

87-годишен маж стана 18-тата потврдена жртва од свлечишта во Калифорнија, соопштија локалните власти, цитирани од американските медиуми. Шерифот на округот Санта Барбара Бил Браун соопшти дека уште шест лица се водат за исчезнати, но уште пред да ...

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. - Во потрага сме по 43 луѓе...

Се зголемува бројот на жртви од зимската бура во Калифорнија

Локално - 11.01.2018

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени две нови тела, а над 17 се водат како исчезнати. Триесеттина лица се повредени, од кои неколку во тешка состојба се ...

Над 48 исчезнати и 17 мртви по лизгањето на земјиште во Калифорнија

Алсат-М - 11.01.2018

Најмалку 48 луѓе се водат за исчезнати по големиот број појави на лизгање на земјиштето кои го погодија американскиот крајбрежен град Монтекито, кој се наоѓа северозападно од Лос Анџелес. Портпаролката на округот Санта Барбара, Амбер Андерсон, денес ...

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

+инфо - 12.01.2018

Досега, потврдена е смртта на 17 лица. Поплавите во југозападната американска држава уништија многу куќи и го прекинаа сообраќајот. Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. - Во потрага сме по 43 луѓе ...

(ФОТО) Над 40 исчезнати во лизгање на земјиштето во Калифорнија

Нова ТВ - 12.01.2018

Десетици луѓе се водат за исчезнати по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. – Во потрага сме по 43 луѓе … Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара. Досега, потврдена е смртта на 17 лица.

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

А1 On - 12.01.2018

Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. – Во потрага сме по 43 луѓе… Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара. Досега, потврдена е смртта на 17 ...

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија

24 Вести - 12.01.2018

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија. Спасувачките екипи трагаат по повеќе од 40 лица, кои официјално се пријавени за исчезнати. Досега, потврдена е смртта на 17 лица.