TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Кајгана - 14.01.2021

Маската запира 95 проценти од бактериите и вирусите, овозможува непречен проток на воздух и нормален говор. Технолошките компании одлучија да се справат со пандемијата на COVID-19 на свој начин - претставија цела низа уреди кои треба да ги штитат ...

Изгледа кул, штити од коронавирус, но и овозможува лесна комуникација: „Razer“ ја претстави најпаметната маска на светот

Точка

Целосно е модерна и 95% ја „убива“ короната: Ова е најпаметната маска на светот (ВИДЕО)

Локално

Ова е „најпаметната“ маска „N95“ со „LED“ светла (ВИДЕО)

Денар

Најпаметната маска на светот: Изгледа кул и 95 % ja убива короната

Женски магазин

Изгледа сосема “кул“ и 95 проценти ја уништува короната: Ова е најпаметната маска на светот

Курир

Изгледа „кул“ и 95 ја „убива“ короната: Ова е најпаметната маска во светот! (ВИДЕО)

Кумановски м.

Телефони.мк USB IT.mk Smartportal

Двојно повеќе казни за неносење заштитни маски во Тетово од Гостивар

Gostivarpress.mk - 14.01.2021

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (13.01.2021/14.01.2021.) за неносење заштитни маски на вкупно 81 лицe, во Тетово-56 и во Гостивар на 25 лица, изготвени им се прекршочни платни ...

118 кумановци казнети за неносење маски вчера

Кумановски м.

МВР: Вчера казнети 500 лица за неносење маски

Денешен

395 санкции за неносење маска

Точка

За неносење маски изречени се 500 санкции

iPortal

Казни за 395 граѓани поради неносење маска

Кајгана

500 санкции за неносење маска

Centar

MTM Алфа MakPress еМагазин Бизнис Вести Алсат-М ТВ21 Канал5