TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И тоа се случи: Марселино доби отказ, Валенсија остана без тренер пред големото дерби со Барса

Sport 1 - 11.09.2019

Екипата на Валенсија остана без тренер во пресрет на големиот меч со Барселона претстојниот викенд во рамките на Ла Лига, откако Марселино доби шут - карта од сопственикот на клубот Питер Лим.

По голема тензија и несогласување: Падна првата тренерска глава и во Примера

Спортклуб - 11.09.2019

Турбулентниот период на Месталја, резултираше со отказ за тренерот Марселино Гарсија, кој веќе подолг период имаше нарушени односи со Питер Лим, сопственикот на Валенсија. Ова се смета за прв тренерски отказ во Примера во новата сезона, што секако ...

Газдата на Валенсија го избрка Марселињо и веднаш постави нов тренер

SportMedia - 11.09.2019

Изненадувачка тренерска смена во Шпанија. Валенсија остана без тренер во пресрет на големиот меч со Барселона претстојниот викенд во рамките на Ла Лига. Според шпанските медиуми решението е лично на газдата Питер Лим поради конфликт меѓу нив, ...

Кулминираше хаосот на Местаља, газдата Питер Лим му удри клоца на тренерот, Марселино за отказот дозна преку медиумите

24Фудбал - 11.09.2019

По неколку месеци превирања во Валенсија, сопственикот Питер Лим денеска реши да го набрка тренерот Марселино Гарсија Торал, кој за отказот разбра од медиумите. Падна и првата тренерска жртва во Шпанија, Марселино Гарсија Торал е разрешен од ...

Им го донесе првиот трофеј по долги години, па доби „шут карта“: Валенсија го отпушти Марселињо

СуперСпорт - 11.09.2019

54 годишниот стратег Марселињо повеќе не е тренер на Валенсија откако и официјално заработи отказ во текот на денешниот ден. Стратегот беше отпуштен по само три кола од новата сезона, но се верува дека резултатите немале врска со неговото ...

Не се доволни ниту добрите резултати: Марселино поради кавга ја напушта Валенсија!

Sport 1 - 11.09.2019

Раководството на Валенсија има намера наскоро да му врачи отказ на својот тренер Марселино, пренесуваат шпанските медиуми. Иако Валенсија во изминатите две сезони настапуваше многу добро под водство на Марселино, причината за ова лежи во конфликтот ...

Валенсија експресно назначи нов тренер по шокантниот отказ на Марселино

Дерби - 11.09.2019

Институционалната криза во Валенсија денеска е топ тема во шпанската спортска јавност, бидејќи истата резултираше со шокантен отказ на првиот тренер Марселино Гарсија Торал, само три месеци по фантастичниот успех кој го оствари тимот во Копа дел Реј.

Валенсија го отпушти тренерот

Опсервер - 11.09.2019

Тренерот на Валенсија, Марселино Гарсија Торал беше отпуштен од работа. Причината за разделбата не е соопштена, но според шпанскиот печат, одлуката е на претседателот на клубот, Питер Лим, поради конфликт меѓу двајцата и мешање на сопственикот во ...

Валенсија после три кола го избрка тренерот Марселињо

Спортски - 11.09.2019

Тренерот на Валенсија, Марселињо Гарсија Торал денес доби отказ, потврди шпанскиот клуб. После само три одиграни кола ова е навистина изненадувачка одлука на Валенсија, но медиумите тврдат дека одлуката била лично од претседателот и сопственик Петер ...

Институционална криза на „Месталја“: Валенсија го „шутна“ тренерот Марселино!

Дерби - 11.09.2019

Марселино Гарсија Торал успеа да ја врати Валенсија на вистинскиот пат во изминативе две сезони, но во ситуација кога ја стартуваше својата трета кампања како тренер на „лилјаците“, го доби најнеблагодарниот „подарок“ за одлично сработената работа ...

Циркус на „Местаља“: Газдата ги избрка тренерот и директорот!

Sport 1 - 11.09.2019

Иако освоија трофеј во минатата сезона, после подолг период имаат добар тим, газдата на шпанска Валенсија, Питер Лим ги избрка тренерот Марселињо и генералниот директор Матеу Алемани. Уште пред еден месец постоеа најави за вакво расплет на „Местаља“ ...

По три кола падна првата тренерска жртва во Примера: Марселињо доби отказ од Валенсија

Gol.mk - 11.09.2019

По само три одиграни кола падна првата тренерска жртва во Примера , откако раководството на Валенсија донесе одлука да му врачи отказно решение на тренерот Марсењино. Наводно, главниот акционер на „лилјаците“ Питер Лим не бил задоволен од ...

Шок во Валенсија – отказ за тренерот Марселињо

Екипа - 11.09.2019

Изненадувачки вести доаѓаат од Валенсија, откако управата на овој клуб донела одлука да му врачи отказ на тренерот Марселињо. Главниот акционер на клубот, Питер Лим, бил незадоволен од работата на овој стратег иако Марселињо успеа да го внесе тимот ...

Тренерот на Валенсија ќе добие отказ

TopSport - 11.09.2019

Претседателот на фудбалскиот клуб Валенсија, Питер Лим, планирал да му врачи откази на тренерот Марселино и спортскиот директор Матео Алемани, тврдат шпанските медиуми. Според овие извори од почетокот на сезоната Лим има големи несогласувања со ...

Бурното лето во Валенсија ја донесе првата жртва, отказ доби тренерот Марселино

МКД - 11.09.2019

Марсија Гарсија Торал е жртвата на бурното лето во Валенсија, сопственикот Питер Лим реши да му врачи отказ на тренерот по само три кола во новата сезона. Падна и првата тренерска жртва во Шпанија, Марселино Гарсија Торал е разрешен од функцијата ...

Валенсија експресно назначи нов тренер по шокантниот отказ на Марселино

Точка - 11.09.2019

Институционалната криза во Валенсија денеска е топ тема во шпанската спортска јавност, бидејќи истата резултираше со шокантен отказ на првиот тренер Марселино Гарсија Торал, само три месеци по фантастичниот успех кој го оствари тимот во Копа дел Реј.

Марселињо не е повеќе тренер на Валенсија

Слободен Печат - 11.09.2019

Се очекуваше дека ќе дојде до помирување во текот на репрезентативната пауза, но тоа не се случи, а Лим смета дека може да пронајде подобро решение. Причината за разделбата не е соопштена, но според шпанскиот печат, одлуката е на претседателот на ...

Тренерот на Валенсија ќе добие отказ

Макфакс - 11.09.2019

Претседателот на фудбалскиот клуб Валенсија, Питер Лим, планирал да му врачи откази на тренерот Марселино и спортскиот директор Матео Алемани, тврдат шпанските медиуми. Според овие извори од почетокот на сезоната Лим има големи несогласувања со ...

Валенсија го отпушти тренерот

Либертас - 11.09.2019

Тренерот на Валенсија, Марселино Гарсија Торал беше отпуштен од работа. Причината за разделбата не е соопштена, но според шпанскиот печат, одлуката е на претседателот на клубот, Питер Лим, поради конфликт меѓу двајцата и мешање на сопственикот во ...

Тренерот на Валенсија ќе добие отказ

Точка - 11.09.2019

Претседателот на фудбалскиот клуб Валенсија, Питер Лим, планирал да му врачи откази на тренерот Марселино и спортскиот директор Матео Алемани, тврдат шпанските медиуми. Според овие извори од почетокот на сезоната Лим има големи несогласувања со ...