TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преговорите носат придобивки – 100 милиони евра поддршка од ЕУ, порачаа од СДСМ

Локално - 08.02.2023

Европската комисија даде предлог за макрофинансиска поддршка за економијата на Република Северна Македонија до 100 милиони евра за следните две години помош. ЕУ пред само неколку дена додели грант од 53 милиони евра за три стратешки енергетски ...

Европската комисија предложи 100 милиони евра помош за Македонија, се чека одлука од Советот на ЕУ

Слободен Печат

Северна Македонија сепак не е сама, 100-те милиони евра од ЕУ ќе ја помогнат економијата во следните две години

CivilMedia

Предлог на ЕК: Помош за Македонија со заем од 100 милиони евра

Кумановски м.

Фон дер Лајен: Предлагаме помош од 100 милиони евра за економијата во следните две години

Курир

Фон дер Лајен: Стоиме до Северна Македонија, предлагаме помош од 100 милиони евра

Вечер Прес

Фон дер Лајен: Стоиме до Северна Македонија, предлагаме помош од 100 милиони евра

Бриф

Иновативност Локално 24Инфо Бриф Centar Вести плус Нетпрес

(Видео) Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки

Макфакс - 07.02.2023

Почетокот на преговорите со ЕУ, напредокот во евроинтеграциите, носат конкретни и видливи придобивки за нашата држава, истакна на денешната прес-конференција Мартин Костовски, пратеник на СДСМ.

(ВИДЕО) Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ

А1 On

Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки за економијата и граѓаните

Опсервер

Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки за економијата и граѓаните

24Инфо

Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки

Канал5

Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки за економијата и граѓаните

ТВ21

Костовски: 100 милиони евра поддршка од ЕУ, процесот на преговори носи придобивки за економијата и граѓаните

Во Центар