TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски игра полуфинале во Хамамет

Сител - 13.01.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го продолжува успешниот настап на фјучрс турнирот во Хамамет во Тунис. Тој денеска во четвртфиналето го победи Шпанецот Котри Перез со 2-0 во сетови (7:6 (9-7) и 6:1).

Јотовски без загубен сет до полуфинале во Хамамет

Дерби - 13.01.2018

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски без загубен сет дојде до полуфиналето на првиот негов тутнир во 2018 година во Хамамет, Тунис. Јотовски кој е осми носител на овој фјучерс во првите две рунди реши двајца домашни тенисери, а пак попладнево ...

Јотовски реди победи во новата година, преку Белалуна до четвртфинале во Тунис

Gol.mk - 12.01.2018

Томислав Јотовски продолжува да реди победи во новата тениска сезона, откако денес успеа да обезбеди четвртфинале на ИТФ фјучрсот во Хамамет, Тунис кој се игра на земјена подлога, за вредност од 15.000 американски долари.

Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Sport M - 11.01.2018

Со 2-0 во сетови македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска го совлада Мохамед Али Белалуна во меч од 2. коло на фјучрсот во Тунис. Јотовски утре во четвртфиналето ќе игра против Шпанецот, Серхи Перез Контри, кој славеше пртив Јапонецот, Шунсуке ...