TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

Слободен Печат - 13.01.2021

Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година во вторник, ветувајќи дека секоја недела во следните 12 месеци, корисниците ќе имаат ...

„Нетфликс“ ќе има премиера на најмалку еден филм секоја недела во 2021

Сакам да кажам - 13.01.2021

„Нетфликс“ најави досега невидена офанзива на пазарот и голем број нови филмови од сопствена продукција оваа година. Стриминг сервисот објави дека секоја недела во 2021 година ќе има премиера на најмалку еден филм.

„Netflix“ со одлична вест за филмоманите: Секоја седмица ќе објавува нов филм до крајот на 2021 година

Точка - 13.01.2021

„Netflix“ ветува дека ќе се обиде да не забавува оваа година. Стриминг платформата вчера објави дека има план секоја седмица да објавува нов филм, во следните 12 месеци. Листата на филмови го вклучува вестерн филмот „The Harder They Fall“ во кој се ...

Вреди да ги погледнете: Најдобрите романтични филмови на Нетфликс

Хаштаг - 13.01.2021

Нема да се покаете.... Барате добра љубовна приказна? Ги составивме најдобрите романтични филмови кои се емитуваат на Нетфликс во моментов, од ром-компови до драми со солзи до нешто малку посекси.

Немојте да се изненадите: Дознајте колку часа сте поминале на Нетфликс во 2020 година

Хаштаг - 13.01.2021

Колку време поминавте гледајте ги омилените серии и филмови на Нетфликс во 2020 година? Дека оваа година е специфична по многу работи досега потврдивме неколку пати, но мора да се потенцира дека е специфична и по бројот на поминати часови на ...

„Нетфликс“ ќе доминира во 2021 со нови филмови секоја недела, цела година

Макфакс - 13.01.2021

Во 30-тите и 40-тите години од минатиот век, филмското студио „МГМ“ испумпуваше 50 нови филмови годишно, од кои повеќето ги имаа најголемите светски sвезди во тоа време: Џуди Гарланд, Клерк Гејбл, Спенсер Трејси и безброј други.

Netflix ќе биде главно место за нови филмови цела година

Телефони.мк - 13.01.2021

Netflix најави амбициозна година со над 70 нови филмови за да прерасне во главен извор на филмска забава за фановите додека кино салите се затворени. Според динамиката која ја најави стриминг платформата секоја недела ќе има премиера на најмалку ...

Нетфликс подготвува голема филмска година

Кумановски м. - 13.01.2021

Нетфликс објави најави за дури 70 филмови за 2021 година, што е најголем зафат досега. Таквата состојба стана можна во 2020 година, бидејќи киносалите не работат поради пандемијата на коронавирусот.

Netflix подготвува голема филмска година

Кајгана - 13.01.2021

Стриминг платформата Netflix објави дека ќе прикажат дури 70 филмови во 2021 година. Ваквата состојба стана можна во 2020 година, бидејќи киносалите не работат поради пандемијата на коронавирусот.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Курир - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Опсервер - 13.01.2021

– Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

iPortal - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

+инфо - 13.01.2021

Меѓу sвездите кои ќе се појават во најавените нови филмови се Леонардо ди Каприо, Двејн Џонсон, Зендеја, Идрис Елба, Гал Гадот, Рајан Рејнолдс, Мерил Стрип и други. Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм ...

Нетфликс ќе претставува по еден нов филм секоја седмица

Нетпрес - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. – Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

А1 On - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

Бриф - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ќе биде главно место за нови филмови во 2021

Независен - 13.01.2021

САД – Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

Нетфликс ветува по еден нов филм секоја седмица

MakPress - 13.01.2021

Стрим-платформата Нетфликс се заложи дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела оваа 2021 година. „Нетфликс секоја недела ќе ви претставува нов филм во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди.

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

Press24 - 13.01.2021

Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година во вторник, ветувајќи дека секоја недела во следните 12 месеци, корисниците ќе имаат ...

Милиони прегледи: “The Queen’s Gambit“ – најгледана кратка серија на Нетфликс

Вечер Прес - 12.01.2021

Серијата “TheQueen’sGambit“ мини-серија на Нетфликс, која ги маѓепсува гледачите низ светот со убавината на шахот, ја погледнаа повеќе од 62 милиони гледачи во првите четири недели од нејзиното емитување на Нетфликс.