TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ потврди: Нејмар ќе биде надвор од терените два месеци

Екипа - 29.11.2021

Пари Сен Жермен потврди дека Нејмар ќе отсуствува од терените шест до осум недели поради повреда на скочниот зглоб на левата нога. Бразилскиот фудбалер би можел да се врати во тимот во средината на јануари или дури во февруари.

ПСЖ откри колку време ќе паузира Нејмар

Sport 1 - 29.11.2021

Францускиот гигант ПСЖ објави соопштение во кое откри колку време ќе паузира Нејмар, кој заработи тешка повреда пред неколку дена. Нејмар го повреди зглобот на левата нога, па поради тоа ќе мора да паузира од шест до осум недели надвор од ...

ПСЖ потврди: Нејмар ќе паузира два месеци

Слободен Печат - 29.11.2021

ПСЖ ја информираше јавноста дека Нејмар, еден од најдобрите играчи на екипата, од шест до осум недели ќе биде надвор од терените поради повреда на скочниот зглоб на левата нога. Во финишот на натпреварот, Бразилецот нагази на ногата на фудбалер на ...

ПСЖ со официјално соопштение ги потврди стравовите на навивачите за Нејмар

Спортклуб - 29.11.2021

Пари Сен Жермен попладнево потврди дека Нејмар ќе отсуствува од терените 6 до 8 недели, поради повреда на скочниот зглоб на левата нога. „ Направивме тестови синоќа, а тие потврдија дека постои оштетувања на лигаментите на левиот скочен зглоб.

Нејмар беше изнесен на носилки од теренот, а потоа се забавуваше до утринските часови

Gol.mk - 29.11.2021

Бразилскиот фудбалер Нејмар заработи тешка повреда на ногата, поради која на носилки беше изнесен од теренот за време на мечот против Сент-Етјен. Се очекува тој да паузира во наредните четири до шест недели.

Нејмар “само“ два месеци во АУТ!

SportMedia - 29.11.2021

Нејмар, бразилската мега – ѕвезда на ПСЖ, како што велат последните информации ќе биде надвор од терените “само“ два месеци. Велиме „само“ зошто во текот на денот се шпекулираше со тоа дека за него е завршена сезоната, дека дури во април – мај ќе ...

Шок за ПСЖ: Нејмар предвреме ќе ја заврши сезоната?

Sport 1 - 29.11.2021

Бразилскиот фудбалер Нејмар заработи страшна повреда во 88. минута од мечот против Сент-Етјен и ПСЖ, а првите прогнози се навистина црни за францускиот гигант. „РМЦ“ објави дека Нејмар го чека пауза од шест месеци, а тоа воедно значи и дека ...

Огромен шок за ПСЖ: Нејмар ќе го нема можеби и половина година

Дриблинг - 29.11.2021

Бразилецот Нејмар заработи незгодна повреда во финишот од вчерашниот натпревар со Сент Етјен. Јасно е дека оваа повреда значи дека Аргентинецот го чека подолга пауза од терените. Според одредени информации, повредата на Нејмар е доста сериозна и ...

Први прогнози за повредата на Нејмар

24Фудбал - 29.11.2021

Медиумите од Франција пренесуваат деке Нејмар повеќе нема да играа оваа година, Бразилецот ќе треба да паузира најмалку шест недели по повредата на скочниот зглоб заработена вчера на дуепот против Сент Етјен.

Шок: Нејмар може да паузира шест месеци!

Екипа - 29.11.2021

Нејмар заработи незгодна повреда во самиот финиш од вчерашниот натпревар со Сент Етјен, јасно е дека бразилскиот голгетер го очекува пауза од терените, но „РМЦ Спорт“ тврди дека Покетино нема да може долг период да смета на услугите на овој ...

Повредата не е наивна, заврши годината за Нејмар?!

МКД - 29.11.2021

Медиумите од Франција пренесуваат деке Нејмар повеќе нема да играа оваа година, Бразилецот ќе треба да паузира најмалку шест недели по повредата на скочниот зглоб заработена вчера на дуепот против Сент Етјен.

Лоши вести за напаѓачот: Нејмар заврши со фудбалот за оваа календарска година

Дерби - 29.11.2021

Пари Сен Жермен дојде до посакуваните три бода на вчерашната пресметка против Сент Етјен во Лига 1, но на оваа средба го загуби Нејмар. Бразилецот во самиот финиш на средбата мораше да биде заменет откако го повреди зглобот, повреда која не е наивна ...

Лоши вести за напаѓачот: Нејмар заврши со фудбалот за оваа календарска година

Точка - 29.11.2021

Пари Сен Жермен дојде до посакуваните три бода на вчерашната пресметка против Сент Етјен во Лига 1, но на оваа средба го загуби Нејмар. Бразилецот во самиот финиш на средбата мораше да биде заменет откако го повреди зглобот, повреда која не е наивна ...

Нејмар го чека подолга пауза: Ќе се вратам подобар и посилен

Спортски - 29.11.2021

ПСЖ вчера го победи Сент Етјен со 3:1 во рамките од 15. коло во Лига 1, а во овој натпревар се повреди Нејмар кој ќе мора да паузира одреден период. Бразилецот во 84. минута сакајќи да избегне старт од противнички играч незгодно доскокна и и го ...

Нејмар по повредата: Ќе се вратам подобар и посилен!

Sport 1 - 29.11.2021

Бразилската ѕвезда Нејмар вчера се повреди во Сент Етјен пред крајот на мечот и на носилки беше изнесен од теренот, а потоа на патерици и со лонгета го напушти стадионот, по што веќе е извесно дека за него оваа година е завршена, но колкава ќе биде ...

Нејмар по повредата: Ќе се вратам подобар и посилен!

Екипа - 29.11.2021

Бразилската ѕвезда Нејмар вчера се повреди во Сент Етјен пред крајот на мечот и на носилки беше изнесен од теренот, а потоа на патерици и со лонгета го напушти стадионот, по што веќе е извесно дека за него оваа година е завршена, но колкава ќе биде ...

Нејмар се огласи по стравичната повреда: Ќе се вратам посилен

Слободен Печат - 29.11.2021

Екипата на ПСЖ денеска ја оправда фаворитската улога против Сент Етјен и славеше со 3:1, но натреварот помина во сенка на стравичната повреда на Нејмар. Во финишот на натпреварот, Бразилецот нагази на ногата на фудбалер на Сент Етјен и притоа го ...

Голем проблем за ПСЖ: Нејмар долго ќе биде надвор од терените

Sport 1 - 29.11.2021

Нејмар вчера заработи тешка повреда на скочниот зглоб на дуелот помеѓу Сент Етијен и ПСЖ (1-3) во рамки на Лига 1. Бразилецот мораше да го напушти теренот во 88.минута поради повредата. Првичните информации во француските медиуми се дека крилниот ...

Не е толку лошо, Нејмар ќе паузира само шест недели

Спортманија - 29.11.2021

Денеска се очекуваат добри вести за Нејмар и за Пари Сен Жермен, а извори блиски до клубот објавија дека паузата по повредата на Бразилецот нема да биде премногу долга и ќе изнесува само шест недели.

Нејмар се огласи по стравичната повреда: Ќе се вратам посилен

Курир - 29.11.2021

Екипата на ПСЖ денеска ја оправда фаворитската улога против Сент Етјен и славеше со 3:1, но натреварот помина во сенка на стравичната повреда на Нејмар. Во финишот на натпреварот, Бразилецот нагази на ногата на фудбалер на Сент Етјен и притоа го ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ: Нејмар покажа како се повреди

SportMedia - 29.11.2021

ПСЖ го победи Сент Етјен со 3-1 во рамките на 15. коло во Лига 1, но го загуби Нејмар на одредено време. Бразилецот во 84. минута го избегна стартот на противничкиот играч, но незгодно доскокна на неговата нога, по што го свитка зглобот.

Нејмар се огласи по страшната повреда: Ќе се вратам посилен!

Дриблинг - 29.11.2021

ПСЖ го доби Ст. Етјен (3:1) во 15. коло од Лига 1, но потенцијално на долго време го загуби Нејмар. Во 84. минута Бразилецот го избегна лизгачкиот старт на Ст. Етјен, но ненамерно му слета на ногата на противникот , по што зглобот му се сврте под ...

Се јави Нејмар по повредата: Она што треба сега да го направам…

Спортклуб - 29.11.2021

Бразилскиот фудбалер Нејмар, се огласи на Твитер по повредата која ја заработи на мечот против Сент Етјен. Тој во финишот од средбата, мораше да го напушти теренот, но беше изнесен на носила, бидејки неможеше самостојно да го напушти теренот.

Нејмар испрати порака по незгодната повреда, фановите „удрија“ по фудбалер на Ст. Етјен

Дерби - 28.11.2021

Нејмар порано го заврши дуелот меѓу Ст. Етјен и ПСЖ, а се чини дека повредата на зглобот ќе го оддалечи од терените најмалку до крајот на оваа 2021 година. ПСЖ утре треба да соопшти повеќе детали по направените прегледи, а во меѓувреме Нејмар ...

Пеле ги воодушеви сите со поддршка за Нејмар: Навивам за тебе, те очекувам на терен со нова фудбалска магија

Спортманија - 28.11.2021

Нејмар доживеа тешка повреда на дуелот меѓу Сент Етјен и Пари Сен Жермен и може да ја пропушти цела сезона , а поддршка за бразилскиот ас стасува од сите страни. Се огласи и самиот Нејмар со објава на социјалните мрежи во која вели дека со крената ...

Нејмар по тешката повреда во Сент Етјен: „Ќе закрепнам, ваквите работи се дел од животот“

Локално - 29.11.2021

ПСЖ победи во 15. коло од Лига 1 на гостувањето кај Сент Етјен (1:3), но по повредата на Нејмар, малкумина ќе размислуваат за освоените бодови. Имено, во 84. минута од натпреварот во Ст. Етјен, Бразилецот успеа да избегне опасен старт на ...

Покетино со прв коментар за повредата на Нејмар

Дерби - 28.11.2021

ПСЖ успеа да направи целосен пресврт на гостувањето кај Сент Етјен, но атмосферата во редовите на париската екипа ја расипа повредата на Нејмар. Бразилецот мораше да го напушти теренот на носилки по сериозната повреда на зглобот на ногата, а ...

Тешка повреда на Нејмар, Бразилецот изнесен од теренот на носилки (видео)

Во Центар - 28.11.2021

Фудбалерите на ПСЖ победија на гостин кај Сент Етјен со резултат од 3:1 во рамките на 15. коло од францускиот шампионат. Сепак, натпреварот го одбележа тешката повреда на Нејмар, кој мораше да го напушти теренот на крајот од натпреварот.

Хорор повреда на Нејмар (ФОТО)

SportMedia - 28.11.2021

Тимот на ПСЖ предмалку извојува триумф на гостувањето кај Сент Етјен со конечни 1:3, но малку кој се израдува во таборот на Парижаните по последниот свиреж. Бразилецот Нејмар во последните моменти од мечот доживеа тешка повреда по што беше изнесен ...