TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се делат парите за велосипеди

Вест - 04.06.2014

Сите граѓани што купиле велосипед по 2 јуни, може да поднесат барање за субвенција. Висината на паричниот надоместок ќе биде 30 отсто од цената на велосипедот, но најмногу до 3.000 денари Почна ...

Почна субвенционирањето за велосипеди

Дневник - 03.06.2014

Општината Центар почна со спроведување на одлуката за субвенција од 30 отсто од цената за купување нов велосипед, но најмногу до сума од 3.000 денари, како што одлучи Советот.

Започнува акцијата на општина Центар „Полесно до велосипед!“

+инфо - 03.06.2014

Општина Центар од понеделник ќе започне да ја реализира акцијата субвенција од 30 проценти од цената за купување нов велосипед. Сумата до која ќе може како субвенција да се добие изнесува до 3.000 ...

Полесно до велосипед-започна субвенционирањето за купен велосипед

МКД - 03.06.2014

Општина Центар од 2 јуни ја спроведува Одлуката за субвенција од 30 отсто од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи ...

Од денеска по 3.000 денари субвенција за нов велосипед во Центар

Телеграф - 03.06.2014

Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи велосипед, за да ја добие субвенцијата, потребно е да достави и фискална сметка До 3.000 денари субвенција за купување нов велосипед, односно 30 ...

Почна субвенционирањето за купување велосипед во Центар

Бриф - 03.06.2014

Општина Центар почна да ја спроведува Одлуката за субвенција од 30 проценти од цената за купување нов велосипед, но, најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи ...

Општина Центар започна со субвенционирање при купување велосипед

Макфакс - 03.06.2014

Општина Центар од понеделник почна да ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе ...

Еве кои документи ви се потребни за да добиете 3.000 денари за купување велосипед

МК News - 03.06.2014

Општина Центар од 02.06.2014 (понеделник) ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари.

Општина Центар почна да дели субвенции за купен велосипед

Фактор - 03.06.2014

За поздрава животна средина и помал сообраќаен метеж – Полесно до велосипед! Општина Центар од вчера ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, најмногу до 3.000 ...

Франција ќе им дава пари ако вработените одат со велосипед на работа

МК News - 03.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Почна субвенционирањето за купување велосипед во Центар

Утрински - 03.06.2014

Општина Центар почна да ја спроведува Одлуката за субвенција од 30 проценти од цената за купување нов велосипед, но, најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи ...

Општина Центар започна со субвенционирање при купување велосипед

Кајгана - 03.06.2014

Општина Центар почна да ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи велосипед ...

Од денеска центарци ќе можат да добијат по 3000 денари ако купат нов велосипед

Локално - 03.06.2014

Општина Центар од 02.06.2014 (понеделник) ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари.

Еве кои документи ви се потребни за да добиете 3.000 денари за купување велосипед

Хитпортал - 03.06.2014

О пштина Центар од 02.06.2014 (понеделник) ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари.

Општина Центар: Полесно до велосипед!

А1 On - 03.06.2014

За поздрава животна средина и помал сообраќаен метеж – Полесно до велосипед! Општина Центар од 02.06.2014 ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу ...

Центар започна да ја спроведува одлуката за субвенција за нов велосипед

Скопје инфо - 03.06.2014

Општина Центар од вчера ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи велосипед ...

Општина Центар: Еве кои документи ви се потребни за да добиете 3.000 денари при купување велосипед

Press24 - 03.06.2014

Општина Центар од 02.06.2014 (понеделник) ја спроведува Одлуката за субвенција од 30% од цената за купување нов велосипед, но најмногу до 3.000 денари.

Како во Европа се заштедуваат пари во фондовите за здравство-ако одиш со велосипед на работа ќе ти се плаќа!

Локално - 03.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Луксузен „моден“ додаток: Велосипед од милион долари

Вистина.мк - 03.06.2014

Каде би го паркирале ова скапоцено превозно средство? Еве го решението на проблемите на оние кои мака мачат со вишокот на банковното салдо. Овој планинарски велосипед чини неверојатни милион долари, ...

Франција ќе им плаќа на луѓето што одат со велосипед на работа

Таратур - 03.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Почна субвенционирањето за купување велосипед во Центар

Сител - 03.06.2014

Општина Центар почна да ја спроведува Одлуката за субвенција од 30 проценти од цената за купување нов велосипед, но, најмногу до 3.000 денари. Секој полнолетен жител на општина Центар што ќе купи ...

Сбербанк за поздрав живот

Руска реч - 03.06.2014

Сбербанк ја покажува својата општествена одговорност на дело со акцијата за поддршка на велосипедизмот и на здравиот живот во Москва. Градските власти на Москва ќе издвојат околу 450 милиони рубли ...

Еве што треба да направите за да добиете 3000 денари за велосипед!

Sky - 03.06.2014

ОПШТИНА ЦЕНТАР: ПОЛЕСНО ДО ВЕЛОСИПЕД! За поздрава животна средина и помал сообраќаен метеж - Полесно до велосипед! Општина Центар од 02.06.2014 (понеделник) ја спроведува Одлуката за субвенција од ...

Франција ќе им плаќа на граѓаните да возат велосипед до работа

еМагазин - 03.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Врвот на Водно освоен од велосипедисти и атлетичари

Вест - 02.06.2014

Со трка во планински велосипедизам и во планинско трчање- одење вчера се славеше третиот роденден на жичницата. Под мотото"Прв до врв", покрај професионалните атлетичари и велосипедисти, се ...

Франција ќе плаќа за одење на работа со велосипед

Утрински - 02.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Франција ќе им плаќа на луѓето што одат со велосипед на работа

Сител - 03.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Франција ќе им плаќа на луѓето што одат со велосипед на работа

А1 On - 02.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Франција ќе им плаќа на луѓето што одат со велосипед на работа

Н.Македонија - 02.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Сакате бесплатен велосипед на шест месеци? Може, ако живеете во Шведска

Бизнис Инфо - 02.06.2014

Шведската престолнина одлучи да започне нова програма со која би требало да се намали бројот на автомобили на патиштата, а со тоа и да се намали сообраќајниот метеж.

По втор пат се одржа манифестацијата „Прв до врв“

МКД - 01.06.2014

Денеска се одбележа третиот роденден на жичарницата на Водно со одржување на манифестацијата „Прв до врв". Во рамки на оваа манифестација се одржаа две трки, каде стартот беше кај основното училиште ...

ФРАНЦИЈА: Ќе им плаќаат на луѓето да одат со велосипед на работа

Телеграф - 02.06.2014

Во Франција околу 20 компании во кои работат околу 10.000 луѓе се договорија да плаќаат по 25 центи за изминати километар со велосипед Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето ...

Медали и забава за роденденот на жичницата

Дневник - 01.06.2014

Со планинарска трка и трка на велосипед во рамките на манифестацијата „Прв до врв“, скопјани вчера го одбележаа третиот роденден на жичницата „Милениумски крст“ на Водно.

ВИДЕО: „Прв до врв“ од еден поинаков агол

Курир - 02.06.2014

Со повеќе трки и настани вчера се одбележа третиот роденден на жичарата на Водно со манифестацијата „Прв до врв“. Трките беа во дисциплините планински велосипедизам и во планинско трчање-одење, каде ...

(ФОТО) По втор пат се одржа манифестацијата „Прв до врв“

Фактор - 01.06.2014

Со повеќе трки и настани денеска /01.06.2014 година, недела/ се одбележа третиот роденден на жичарницата на Водно со одржување на манифестацијата “Прв до врв” .

ГАЛЕРИЈА „Прв на врв“ ги обедини спортистите и рекреативците

+инфо - 01.06.2014

Третиот роденден на жичницата на Водно денеска беше одбележен со манифестацијата „Прв на врв“ на која учествуваа голем број рекреативци и спортисти. Се одржаа две трки, со старт пред основното ...

Велосифест 2014: Скопјани ги поправаа и украсуваа своите велосипеди

Радио МОФ - 01.06.2014

Разубавување и поправка на велосипедите, трки, правење „качувалчиња“за тротоарите кои се препрека за велосипедистите низ Скопје, беа само дел од активностите кои денеска се организираа кај ...

Министерството за транспорт ќе им плаќа по 15 денари од километар на сите кои ќе одат со велосипед на работа

Press24 - 02.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди, и со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Во Франција: Пари за оние кои одат со велосипед на работа

Република - 02.06.2014

Во Франција почна експеримент со кој ќе им се плаќа на луѓето кои на работа ќе одат со велосипеди. Со тоа француските власти стануваат дел од напорите и на други европски влади кои сакаат со таков ...

Кога светот можеше да се освои и со еден „пони“

еМагазин - 02.06.2014

Возењето велосипед станува мода, и добро е што е така. Економично, практично лесно за паркирање. Иако Скопје не е „френдли“ град за велосипедистите, сепак добро е што свеста за возење велосипед ...

Прва #Критична маса во Прилеп

Радио МОФ - 31.05.2014

Идната недела (8 јуни) за првпат во Прилеп се организира Критичната маса, а група велосипедисти заедно ќе возат по улиците од градот за да покажат дека возењето е право, а не привилегија.