TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца починати мажи во Скопје- џогер на кеј, притвореник и посетител на пазарче

Телма - 08.04.2020

Од скопската полиција за Телма потврдија дека претпладнево имале интервенција на три локации каде било пријавено дека се најдени три починати лица од машки пол. На скопскиот кеј покрај Вардар утрово околу 9:50 човек што трчал на патеката се ...

Три пријави за починати мажи во Скопје – еден од нив трчал на кеј, се струполил и починал

ТВ21 - 08.04.2020

Скопската полиција претпладнево имале интервенција на три локации, каде што било пријавени за три починати лица. Станува збор за едно лице на кејот на реката Вардар утрово во 9:50 часот, човек кој трчал се струполил и паднал.

(ФОТО) Човек починал на кеј во Скопје додека трчал

Женски магазин - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

Фото: Маж почина на кејот на Вардар

Фактор - 08.04.2020

Човек починал утрово на Кејот на реката Вардар. Граѓани кои сведочеле на настанот велат дека само виделе како човекот лежи на тревата, се обидувале да помогнат и брзо дошла полиција и брза помош.

Во Скопје на кеј починал човек додека трчал

Сител - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

Во Скопје на кеј починал човек додека трчал

Frontline - 08.04.2020

На местото се пристигнати брза помош и полиција и вршат увид. Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид.

Скопјанец утрово починал додека се рекреирал на кеј

Република - 08.04.2020

Човек починал додека трчал на кеј утрово, пренесе „Женски магазин“. Несреќата се случила во близина на хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на денот.

Скопјанец утрово починал додека се рекреирал на кеј

Скопје инфо - 08.04.2020

Човек починал додека трчал на кеј утрово, пренесе „ Женски магазин “. Несреќата се случила во близина на хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид.

На кеј во Скопје починал човек додека трчал

Локално - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

Во Скопје на кеј починал човек додека трчал

Мак. Весник - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на денот. Извор: ...

Човек починал на кеј во Скопје додека трчал

Press24 - 08.04.2020

Човек починал додека трчал на кеј утрово, пренесе „Женски магазин“. Несреќата се случила во близина на хотелот „Александар Палас.“ На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

Починал човек додека трчал на кеј во Скопје

Слободен Печат - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас“, јавува Фронтлајн. На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

Покрај џогерот, починаа уште две лица во Скопје

Република - 08.04.2020

Три лица денеска починаа на различни локации во Скопје. Од скопската полиција за „Телма“ потврдија дека на скопскиот кеј покрај Вардар утрово околу 9:50 човек што трчал на патеката се струполил и паднал.

Три починати лица во Скопје - на кеј, во затворот Шутка и на пазарчето во Чаир

Сител - 08.04.2020

Од скопската полиција потврдија дека претпладнево имале интервенција на три локации каде било пријавено дека се најдени три починати лица од машки пол. На скопскиот кеј покрај Вардар утрово околу 9:50 човек што трчал на патеката се струполил и ...

Во Скопје на кеј починал човек додека трчал

Либертас - 08.04.2020

Утрово човек починал додека трчал на кеј, блиску хотелот „Александар Палас“, објави Фронтлајн . На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на ...

(Видео) Скопјанец починал трчајќи на кеј

Centar - 08.04.2020

Телевизија 21ТВ објави дека двајца скопјани починале денеска, едниот на кејот на Вардар, другиот на пазарот во Чаир. Станува збор за едно лице на кејот на реката Вардар утрово во 9:50 часот, човек кој трчал се струполил и паднал.

Скопјанец додека џогирал на кеј, паднал и починал

MakPress - 08.04.2020

На скопскиот кеј покрај Вардар утрово околу 9:50 човек што трчал на патеката се струполил и паднал. Повикана е итна помош и полиција, но откако е констатирана смрт на човекот отворена е истражна постапка.