TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неправилно паркираните во Кавадарци добија единица

Сител - 06.12.2018

Единици добија неправилно паркираните во Кавадарци, во рамките на акцијата за покревање на сообраќајната свест, што ја реализираше општинскиот Совет за безбедност во сообраќајот на патиштата.

Тетовската полиција фатила 130 возачи без дозволи

24Инфо - 06.12.2018

СВР Тетово вчера регистрирал над 60 сообраќајни прекршоци од кои во Тетово- 30 и во Гостивар-31. Од нив 19 прекршоци се однесуваат на непрописно паркирање, 12 се за пречекорувања на максимално дозволената брзина, пет возачи почетници не се ...

Непрописно паркираните ги доведуваат во опасност пешаците и велосипедистите

Н.Македонија - 06.12.2018

Пешачкиот простор постојано е узурпиран од автомобили, а граѓаните, наместо по тротоарите, пешачат по коловозите на скопските улици. Постојано бараат надлежните да им го вратат пешачкиот простор.

Пешаците се активни учесници во сообраќајот кои мора да ги почитуваат сообраќајните правила – „Без Изговори!“

Smartportal - 05.12.2018

Дали знаете која е најголемата и најактивната група учесници во сообраќајот? Доколку не го знаете одговорот, тој е – пешаците. Во рамките на секојдневните активности, секој човек, покрај со автобус, автомобил, мотор, велосипед, секојдневно и ...

Сообраќајна недисциплина по гостиварските сообраќајници, напишани 1.053 казни

Сител - 05.12.2018

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи нема загинати и тешко повредени лица.

Над 1.000 сообраќајни казни за еден месец во Гостиварско

Н.Македонија - 05.12.2018

Во текот на ноември на гостиварското подрачје извршени се контроли врз 2.246 возила, а при тоа, биле откриени и законски санкционирани 1.053 сообраќајни прекршоци, велат податоците на аналитичкиот центар при Секторот за внатрешни работи Тетово.

Осум сообраќајки во Скопје, повредени петмина

Сител - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

Во ноември над 1.000 сообраќајни прекршоци на гостиварското подрачје

Gostivarpress.mk - 05.12.2018

Минатиот месец на гостиварското подрачје полицијата вкупно контролирала 2.246 возила и открила 1.053 сообраќајни прекршоци. Од сообраќај биле исклучени 105 возила (45 технички неисправни, 50 со истечена регистрација, 6 со претовар, а преостанатите ...

Осум сообраќајки во Скопје за едно деноноќие

24Инфо - 05.12.2018

Во текот на изминатот ден (04.12.2018 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно осум сообраќајни незгоди од кои четири со телесни повреди и четири со материјална штета.

Kонтролен сообраќаен пункт и превентивни активности за подигнување на сообраќајната култура кај пешаците

OhridNews - 05.12.2018

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата Охрид, активно ќе се вклучи во кампањата на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата за поголема заштита на пешаците во сообраќајот „Без изговори-без оправдувања“.

За да најдеш паркинг во Тетово потребно е многу среќа

Р.С.Европа - 04.12.2018

Во центарот на Тетово не може да се најде место за паркирање се жалат станарите. Од полицијата велат дека проблем се големиот број на возила и недоволната инфраструктура. Од Општината нема најава за нови паркинзи.

Пешаците се активни учесници во сообраќајот кои мора да ги почитуваат сообраќајните правила

Бизнис Инфо - 05.12.2018

Дали знаете која е најголемата и најактивна група учесници во сообраќајот? Доколку не го знаете одговорот, тој е – пешаците. Во рамки на секојдневните активности, секој човек, покрај со автобус, автомобил, мотор, велосипед, секојдневно и најчесто, ...

Сообраќајна недисциплина по гостиварските сообраќајници, напишани 1.053 казни

24Инфо - 05.12.2018

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи нема загинати и тешко повредени лица.

Пет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Press24 - 15.02.2019

Еден пешак е потешко повреден, а четворица полесно во четири сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатите 24 часа. Според билтенот на СВР Скопје, вкупниот број на сообраќајки регистрирани изминатото деноноќие е осум, а во четири од нив ...

Во осум сообраќајни незгоди – петмина повредени

Макфакс - 05.12.2018

Во текот на изминатот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, од кои четири со телесни повреди и четири со материјална штета. Во сообраќајните незгоди пет лица добиле телесни повреди.

Пешаците да внимаваат! Црната статистика загрижува

Gostivarpress.mk - 05.12.2018

Пешаците мора да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, исто и како кога учествуваат во сообраќајот во улога на возачи, мотоциклисти и велосипедисти, апелираат од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот.

Сообраќајна недисциплина по гостиварските сообраќајници, напишани 1.053 казни

А1 On - 05.12.2018

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи нема загинати и тешко повредени лица.

Осум сообраќајки во Скопје, повредени петмина

Локално - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

Сообраќајна недисциплина по гостиварските сообраќајници, напишани 1.053 казни

Канал5 - 05.12.2018

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи нема загинати и тешко повредени лица.

Осум сообраќајки во Скопје, повредени петмина

Канал5 - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

За еден месец, гостиварската полиција пишала над 1.000 казни

Фокус - 05.12.2018

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи нема загинати и тешко повредени лица.

Осум сообраќајки во Скопје, повредени петмина

MTM - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

Скопје инфо - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

Повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

Курир - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Осум сообраќајки вчера во Скопје, повредени пет лица

Курир - 05.12.2018

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во две била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

13 возачи казнети за користење мобилен телефон

МКД - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Полесно повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

А1 On - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

Нетпрес - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Полицијата демне и на студот - пајакот прави парче во Скопје

Press24 - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Казнети 13 возачи кои зборувале на мобилен телефон

Н.Македонија - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Полесно повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

Локално - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

Скопје инфо - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Полесно повредени осум лица во сообраќајки во Скопје

1tv - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...

Полицијата демне и на студот – пајакот прави парче во Скопје

Centar - 06.12.2018

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно десет сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, а во три била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила ...