TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангеловски: Олеснување е што ќе имаме три други резервни опции на ЕП!

Sport 1 - 04.05.2021

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе има 26 наместо 23 фудбалери на Европското првенство летово, на кое ќе дебитира Македонија, откако УЕФА го смени правилото и во овој кризен период ги прошири ростерите на ...

Македонија со 26 фудбалери ќе оди на ЕУРО 2020

Точка - 04.05.2021

УЕФА ја потврди одлуката дека селекторите на националните тимови, меѓу кое е и Игор Ангеловски, за настап на ЕУРО 2020, ќе можат да пријават по 26 фудбалери. УЕФА реши да го зголеми бројот на фудбалерите во тимовите, поради напорните клупски сезони ...

Репрезентациите со 26 фудбалери на ЕП

OhridNews - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација (УЕФА) донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. Европското првенство во фудбал ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули.

УЕФА потврди, Ангеловски со 26 играчи на ЕП – ќе смее и да го менува списокот!

Gol.mk - 04.05.2021

Како што веќе беше најавено, УЕФА ја потврди информацијата дека на Европското првенство селекциите ќе смеат да водат 26 фудбалери. Наместо досегашните 23 играчи на листата, селекторот Игор Ангеловски ќе може да поведе плус тројца, за премиерниот ...

УЕФА донесе вонредно правило за Европското првенство пред објавените листи од селекторите

Дерби - 04.05.2021

Европската фудбалска унија реши да продолжи со таканаречените Ковид поволносите за тренерите и селекторите и на претстојното Европско првенство, откако донесе официјално решение деак сите предводници на репрезентациите ќе можат да пријават по три ...

Официјално: Ангеловски може да повика 26 фудбалери за Европското првенство

Слободен Печат - 04.05.2021

Денеска европската фудбалска куќа информираше дека секоја репрезентација учесник на престојниот континентален собир може да повика 26 фудбалери, наместо 23 како што беше досега. Оваа одлука УЕФА ја донесе со цел полесно националните селекции да се ...

УЕФА ги потврди промените, Македонија со 26 фудбалери на ЕП

Спортски - 04.05.2021

Европската куќа на фудбалот донесе одлука да им дозволи на репрезентациите да повикаат 26 фудбалери за ЕП, а воедно го одобри и правилото за 5 замени. Наместо 23 фудбалери секој селектор ќе може на списокот да пријави 26, а УЕФА се одлучи на ваков ...

УЕФА потврди: Македонија со 26 фудбалери ќе оди на Европското првенство

МКД - 04.05.2021

Наместо 23 како што беше досега, поради пандемијата на ковид-19, УЕФА им дозволи на репрезентациите да пријават по 26 фудбалери за настап на Европското првенство. УЕФА денеска ја потврди одлуката за зголемување на составите на репрезентациите на ЕП.

Официјално: Ангеловски со 26 фудбалери ќе оди на Евро!

Sport 1 - 04.05.2021

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе поведе 26 фудбалери на Европското првенство летово, на дебито на Македонија на големата сцена, откако Европската фудбалска унија (УЕФА) и официјално го зголеми бројот на ...

Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на ЕВРО 2022

Екипа - 04.05.2021

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на претстојното Европско првенство, одлучи УЕФА. Денеска на состанокот во европската куќа на фудбалот беше донесена одлука поради пандемијата од ...

УЕФА реши да им олесни на селекциите: На Европско првенство со проширени состави

ММС - 04.05.2021

Од Нион пристигнуваат позитивни вести за репрезентациите кои летово ќе настапат на Европското првенство, вклучувајќи ја и онаа на Македонија. Европската куќа на фудбалот донесе одлука за промена на стандардните правила во однос на списокот на ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Независен - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

И официјално: Македонија со 26 играчи на ЕУРО!

SportMedia - 04.05.2021

Она што се најавуваше неколку денови наназад, од денеска е и официјално. Имено УЕФА на својата официјална интернет страница објави дека секоја репрезентација, значи и нашата, на претстојното ЕУРО 2020 ќе може да пријави 26 фудбалери.

УЕФА донесе несекојдневна одлука за ЕП: Тоа ќе важи и за Македонија

Спортклуб - 04.05.2021

УЕФА го потврди новитетот за претстојното Европско првенство. Сите репрезентации учесници на ова ЕП, ќе можат со својот репрезентативен табор да однесат по 26 фудбалери, наместо по 23 како досега што беше пракса.

Официјално: Македонија со 26 фудбалери ќе оди на Европското првенство

24Фудбал - 04.05.2021

Наместо 23 како што беше досега, поради пандемијата на ковид-19, УЕФА им дозволи на репрезентациите да пријават по 26 фудбалери за настап на Европското првенство. УЕФА денеска ја потврди одлуката за зголемување на составите на репрезентациите на ЕП.

Официјално: Македонија на ЕУРО со 26 фудбалери, УЕФА дозволи промена

Дриблинг - 04.05.2021

Престојното Европско фудбалско првенство на кое Македонија ќе дебитира на големите натпреварувања во сениорска конкуренција ќе донесе една важна промена, сите селекции наместо по 23 ќе можат да пријават 26 репрезентативци.

Ангеловски ќе води 26 репрезентативци со него на ЕП!

СуперСпорт - 04.05.2021

Македонскиот селектор Игор Ангеловски доби одлична вест пред Европското првенство (ЕП) летово, откако Европската куќа на фудбалот (УЕФА) го зголеми бројот на фудбалери по репрезентација. Сите репрезентации досега имаа можност да носат само 23 ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Курир - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на ЕВРО 2020 со по 26 играчи

24 Вести - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА ја потврди одлуката за зголемување на бројот на репрезентативци на ЕП

Локално - 04.05.2021

Европската фудбалска централа (УЕФА) денес потврди дека репрезентациите на претстојното Европско првенство ќе имаат екипи од 26 играчи, а не како што беше досега. Извршниот комитет ја одобри измената на правилата „што ќе обезбеди непречено одвивање ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Опсервер - 04.05.2021

– Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Либертас - 04.05.2021

– Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Скопско Ехо - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

MakPress - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Sport M - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...