TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во училиште на Флорида повредени 14 лица, напаѓачот е уапсен

Нова ТВ - 14.02.2018

Најмалку 14 лица се повредени во вооружен инцидент во средно училиште во Паркленд, Флорида. Полицијата соопшти дека лицето што пукало е уапсено, но полицијата се уште е на теренот во училиштето Марџори Стоунмен Даглас.

Вооружен напад во училиште во Флорида, најмалку една жртва и над 20 повредени

ТВ21 - 14.02.2018

Најмалку едно лице загинало, а повеќе од 20 се ранети во вооружен напад кој се случил во средно училиште во сојузната американска држава Флорида. Според последните информации од локалните медиуми, кои се повикуваат на полициски извори, напаѓачот е ...

Голем број жртви во масовното пукање во средно училиште на Флорида

Сакам да кажам - 14.02.2018

Сенаторот од Флорида Бил Нелсон изјави дека има многу мртви во пукањето што денеска се случи во едно средно училиште во Паркленд. Според локалните медиуми, пукањето се случило неколку минути пред крајот на наставата во училиштето „Стоунмен Даглас“, ...

Најмалку една жртва во напад во средно училиште на Флорида

Алсат-М - 14.02.2018

Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Училиштето е блокирано, и според американски медиуми можно е бројот на ...

Повредени во пукање во училиште на Флорида

24 Вести - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Најмалку 20 повредени при оружен напад во средно училиште во САД...

Н.Македонија - 14.02.2018

Најмалку 20 повредени при оружен напад во средно училиште во САД Најмалку 20 лица се повредени во оружен напад во средно училиште во Јужна Флорида, пренесуваат американските медиуми. Полицијата соопшти дека вооружениот напаѓач е уапсен, откако ...

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница на Флорида (ВИДЕО)

Канал5 - 14.02.2018

Во средно училиште во Флорида се повредени најмалку 20 ученици . Напаѓачот , чиј идентитет не е познат се уште е на слобода . На самото место се бројни возила на итна помош и полициски единици .

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Макфакс - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

Неколку лица повредени во пукање во училиште во Флорида

А1 On - 14.02.2018

Неколку лица се повредени во пукање кое што се случило пред улилиште во Паркленд во американската сојузна држава Флорида. Според локалните медиуми неколку луѓе со амбулантни возила биле пренесени во болници, а од полицијата преку социјалните мрежи ...

(ВИДЕО) Во Флорида ранети најмалку 20 ученици - напаѓачот на слобода

Фактор - 14.02.2018

При пукање во Флорида најмалку 20 ученици се повредени. Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, објавија американските медиуми.

Отворен оган врз средно училиште на Флорида, најмалку 50 повредени

Слободен Печат - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

ОБНОВЕНО Најмалку 20 жртви во напад во училиште на Флорида

+инфо - 14.02.2018

Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

Најмалку една жртва и 20 ранети во напад во училиште на Флорида

+инфо - 14.02.2018

Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот. Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

(ВИДЕО) Најмалку 20 повредени при пукање во училиште на Флорида

Локално - 14.02.2018

Во средно училиште во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила ...

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Вечер - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

Повредени во пукање во училиште на Флорида

Бриф - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида (видео)

Република - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.