TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал: Прашајте го Ѓоковиќ дали сака да ми го врати трофејот

Gol.mk - 26.11.2022

Норвежанецот Каспер Руд моментално е на јужноамериканска турнеја со Рафаел Надал. Двајцата ќе играат во неколку земји, а прва станица е Аргентина. Инаку, Руд како мал бил голем обожавател на Надал, а еден од поразите на Шпанецот му е особено тежок.

Надал: Прашајте го Ѓоковиќ дали сака да ми го врати трофејот

Во Центар - 26.11.2022

Норвежанецот Каспер Руд моментално е на јужноамериканска турнеја со Рафаел Надал. Двајцата ќе играат во неколку земји, а прва станица е Аргентина. Инаку, Руд како мал бил голем обожавател на Надал, а еден од поразите на Шпанецот особено му паднал.