TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во скопски Аеродром

Press24 - 28.10.2020

Триесет и деветгодишен скопјанец бил уапсен вчера во околината на Аеродром, бидејќи го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник, информира МВР. Против него ќе следи соодветен ...

Скопјанец однесен во станица, се однесувал агресивно кон полицаец

Слободен Печат - 28.10.2020

Во населба Аеродром вчера е приведен скопјанец кој се однесувал агресивно кон полициски службеници, информира МВР. -На 27.10.2020 во 17.10 часот на подрачје на Аеродром бил лишен од слобода Д.К.

Апсење во скопски Аеродром

Република - 28.10.2020

Триесет и деветгодишен скопјанец бил уапсен вчера во околината на Аеродром, бидејќи го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник, информира МВР. Против него ќе следи соодветен поднесок.