TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Венеција го бара „идиотот“: Маж скокнал од трикатница во каналот, градоначалникот издаде предупредување

Слободен Печат - 26.03.2023

Градоначалникот на Венеција Луиџи Брунаро објави на Твитер дека полицијата трага по маж кој со боксерки скокнал од врвот на трикатница во еден од венецијанските канали. Брунаро ветил дека на „идиотот“ , за кого верува дека е турист, ќе му даде ...

(Видео) Скокнал од трикатница во канал, сега го бара полицијата! Градоначалникот на Венеција: „Се обидуваме да го ...

Точка - 26.03.2023

Полицијата трага по маж кој во Венеција скокнал од трикатница во канал во четвртокот. Лајковите на социјалните на мрежи се еден од императивите на денешното време, а за да се дојде до нив никогаш не било полесно или потешко, во зависност од тоа што ...

Скокна во каналот од 3 кат во Венеција – Градоначалникот: Заслужи сертификат за глупост (ВИДЕО)

ТВ21 - 26.03.2023

Италијанските власти трагаат по маж кој во четвртокот скокнал од трикатница во канал во Венеција. Градоначалникот на Венеција, Луиџи Бруњаро објави се на Твитер, велејќи дека за неговиот потег треба да добие „потврда за глупост“.

Момче скокна од покрив: Се слушна крик, случајните минувачи не можат да се соземат (ВИДЕО)

Мастило - 26.03.2023

Имаше среќа да излезе неповреден, ако се земе в предвид дека последниве недели повеќето канали во Венеција останаа без вода Турист скокна од покривот на една венецијанска палата директно во каналот, а градоначалникот на Венеција го опиша неговото ...

Турист скокнал од покривот на венецијанската палата во каналот/ВИДЕО

Вечер Прес - 25.03.2023

Градоначалникот на градот Венеција, град на листата на светско наследство, туристот кој скокнал од покривот на венецијанската палата во каналот го опишал како „кретен“, пренесува Јутарњи.хр.

Како се „заслужува“ сертификат за глупост?

Кајгана - 26.03.2023

Италијанските власти трагаат по маж кој во четвртокот скокнал од трикатница во канал во Венеција. Градоначалникот на Венеција, Луиџи Бруњаро објави сè на Twitter, велејќи дека за ваквиот потег човекот треба да добие „сертификат за глупост“.

Градоначалникот на потег! Сите го бараат младиот човек кој скокна од зградата во венецијанскиот канал: „Идиот! Целосен ...

Во Центар - 27.03.2023

Туристот кој скокна од покривот на венецијанската палата во каналот, градоначалникот на градот Венеција, град кој е на листата на светското културно наследство, го опиша како „кретен“. Младиот човек, кој носел само боксерки, е снимен како скока од ...