TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карди Б е божицата на црвениот тепих

Вечер - 12.02.2019

Доделувањето на Греми наградите секоја година е спектакл, а за тоа придонесуваат и модните креации кои можат да се видат на црвениот тепих. Сепак, на овој настан, акцентот не е на свечените и елегантни фустани туку на што поекстравагантни и полуди ...

Видеo - Емотивен говор на Лејди Гага на Греми 2019: Не го потценувајте менталното здравје

Fashionel - 12.02.2019

Лејди Гага апсолутно зад себе има година на пресврт и тоа во позитивен контекст. 2018-та за неа беше година во која таа блесна со полн капацитет. Римејкот на „A star is born" лично за неа е ново ниво во нејзината кариера, но и историски момент за ...

Ова се најдобро облечените жени на доделувањето на BAFTA наградите!

Среќа.mk - 12.02.2019

Додека цела Америка ги пратеше доделувањата на Греми наградите, во Ројал Алберт Хал во Лондон се одржа доделувањето на филмските награди BAFTA. Познатите дами се појавија во своите најубави изданија, а ние во галеријата издвоивме неколку од нив кои ...

Лејди Гага со емотивен говор: Често наидувам на тишина (ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.02.2019

Не ја свртувајте главата кога ќе видите дека некој е ранлив! Американската поп ѕвезда Лејди Гага одржа многу емотивен говор на доделувањето на Греми наградите, во кој отворено зборуваше за потребата за подигање на свеста за менталното здравје.

Модата на црвениот тепих на Греми 2019

ЗаЗабава - 12.02.2019

За најзначајната вечер за музичката индустрија, ѕвездите се подготвуваа со месеци, но додека едни одушевија, други разочараа со стилскиот избор. Големо внимание на црвениот тепих привлече Карди Би со винтиџ креација од Тиери Муглер.

Дечињата на Пинк ѝ направија Греми награда од алуминиумска фолија, за утеха (фото)

Црнобело - 12.02.2019

Пинк можеби не си отиде дома со Греми статуетка во неделата вечер, но дечињата успеаја да ѝ направат уште подобра награда, и тоа користејќи само алуминиумска фолија. Пинк беше номинирана за Греми во категорија поп албум, но „загуби“ од Аријана ...

Мајкл Џексон ги бојкотирал, Обама добил награда - 9 интересни факти за Греми наградите

Црнобело - 12.02.2019

Греми е најпочитуваната и најпрестижната награда која може да се добие во музичката индустрија. Она што е Оскарот за филмовите, тоа е Греми за песните. Во чест на 61 издание на Греми музичките награди прочитајте неколку интересни факти поврзани со ...

Најдобро облечените мажи на Grammy наградите

Friday.mk - 12.02.2019

Поминаа Греми наградите за 2019 година. Според многумина, модата на овогодинешното доделување на наградите кај мажите воопшто не била убава за очи. Не знаеме, можеби за многумина е ова добро, но за оние мажи кои сакаат вистински џентлменски изглед, ...

Кој славеше на доделувањето на Grammy?

Попара - 11.02.2019

Во неделата во Staples Center во Лос Анџелес, се одржа доделувањето на Grammy, која е една од најпрестижните музички награди. Ѕвездата на вечерта несомнено беше Cardi B (26), првата жена што освои Grammy за најдобар рап албум „Инвазија на ...

Најлудите комбинации кои ги одбележаа овогодинешните Grammy награди

Friday.mk - 11.02.2019

Drake можеби имаше одлична вечер на овогодинешните Grammy награди со неговиот спектакулерен говор, но вистинските добитници беа оние што ги покажаа своите стилски знаења на црвениот килим.

Карди Би - прва жена со Греми за најдобар рап албум

Глас на Америка - 11.02.2019

Годинешното доделување на наградите почна со изненадување од поранешната прва дама на САД Мишел Обама, која се појави на сцената ВАШИНГТОН — Вчерашното доделување на Греми наградите во Лос Анџелес генерално беше во знак на жените.

Најдобри модни комбинации на доделувањето на наградите Grammy!

Divian Arts - 11.02.2019

Синоќа беа доделени Греми наградите, а црвениот килим беше исклучително интересен. Сите светски ѕвезди се упатија кон Лос Анџелес за да видат кои музичари ги освоија златните статуетки кои живот значат, посебно кога се занимавате со музиката.

Дизајнерски креации на црвениот килим на Grammy

Stylist - 11.02.2019

Ѕвездите вчеравечер присуствуваа на доделувањето на музичките награди Grammy и се прошетаа на црвениот килим во новите дизајнерски креации. Помалку или повеќе успешно… Модата на доделувањата на музичките награди во последниве години е микс на гламур ...

Еве како изгледаа познатите на доделувањето на наградите БАФТА (ФОТО)

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Титулата „најдобар актер“, која ја доделува Британската академија на филсмка и телевизиска уметност БАФТА очекувано му припадна на американскиот актер Рами Малек за одлична ролја во филмот „Бохемиска рапсодија“.

Тоалетите што воодушевија на годинешните награди „Греми“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Вчеравечер во Лос Анџелес се одржа 61. церемонија на доделувањето на престижните музички награди „греми“. Познатата ар-ен-би пејачка Алиша Киз беше домаќинка на церемонијата, а меѓу присустните на настанот ги видовме Карди Би, Кејси Масгрејвс, Џенел ...

Доделени БАФТА наградите: “Рома“ и “Фаворитката“ – најдобри

Вечер - 11.02.2019

Наградата на Британската академија за филмска уметност (БАФТА) за најдобар филм му припадна на црно-белиот “Рома“ на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, кој ја доби и наградата за најдобар странски филм.

(Видео) Аријана Гранде го освои првото „Греми“, но не се појави на доделувањето

Независен - 11.02.2019

Дуа Липа освои награда за најдобар уметник, додека Кејси Масгрејвс доби признание за најдобар албум на синоќешното доделување на музичките награди „Греми“. Масгрејвс освои четири награди за албумот "Golden Hour" кој е критички осврт на актуелните ...

Ќе ве наежи: Лејди Гага со неочекувана хард-рок верзија на „Shallow“ на доделувањето на „греми-наградите“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Последната верзија на „Shallow“ расплака милиони обожаватели ширум светот Музичката суперѕвезда, која е номинирана за Оскар, собра 2 големи Греми награди за најдобра поп соло изведба за „Joanne (Where Do you Think You’re Goin?)“ и за најдобра песна ...

Најсекси настапи на Греми 2019

Кајгана - 11.02.2019

Џенифер Лопез, Лејди Гага и Карди Б ја запалија публиката на синоќешното доделување на наградите Греми. Нивните настапи беа женствени, сензуални, секси, на моменти провокативни, но пренесоа една заедничка порака – моќта е во рацете на ...

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Канал5 - 11.02.2019

Во Лос Анџелес по 61 пат се доделени Греми наградите, главна тема по доделувањето на музичките награди се зошто главниот добитник не се појави на церемонијата и секако жешките настапи на Џенифер Лопез, Карди Би и Леди Гага.

БАФТА 2019: „Рома“ најдобар филм, „Фаворитката“ со најмногу награди

Радио МОФ - 11.02.2019

„Фаворитката“ доминираше на наградите на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА), со победа во седум од дванаесетте категории во кои филмот беше номиниран. Филмот „Рома“ на режисерот Алфонсо Куарон ја доби наградата за ...

Ариана Гранде објасни зошто напиша „ѓубре“ кога Карди Би земаше Греми

Точка - 11.02.2019

Откако Карди Би освои Греми за албумот „Invasion of Privacy“, како најдобар рап албум, Ариана Гранде на Твитер објави три не толку одбрани зборови. „Trash. Fuc*. Bulls*it.“, ова се зборовите кои ги напиша, а потоа ги избриша.

Стилски катастрофи: Модни комбинации за доделувањето на Греми наградите кои сакаме да ги заборавиме!

Среќа.mk - 11.02.2019

Синоќа во Лос Анџелес се одржа доделувањето на престижните Греми награди кои како и сите други гала вечери на познатите личности останаа запомнети по модните избори на славните дами. И додека многу дами (или нивните стилисти) се потрудиле околу ...

Греми 2019: Кејси Масгрејвз и Чајлдиш Гамбино со најмногу статуетки

Нова ТВ - 11.02.2019

Кантри пејачката Кејси Масгрејвс освои Греми за албум на годината со “Golden Hour”, како и наградата за најдобар кантри албум на синоќешното 61 издание на Греми, кога се доделуваат наградите на американската Академија за дискографска уметност и ...

BAFTA 2019: „Рома“ најдобар филм, седум награди за „Миленичка“

Stylist - 11.02.2019

На вчерашното доделување на наградите на Британската академија за филмска уметност (BAFTA) за најдобар филм беше прогласен црно-белиот „Рома“ на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, а кој доби и награда за најдобар филм од неанлиско говорно ...

Жени избија во прв план на Греми наградите оваа година

Сакам да кажам - 11.02.2019

Жени доминираа на годинашните Греми награди, триумфирајќи во категориите најдобар албум и најдобар нов уметник, додека Чајлдиш Гамбино испиша историја откако неговиот хит „Ова е Америка“ стана прва рап песна која била избрана за песна на годината.

Најдобрите моменти од БАФТА 2019: „The Favourite“ со 7 награди

Кајгана - 11.02.2019

Филмот „The Favourite“ доминираше на доделувањето на БАФТА наградите, со 7 освоени трофеи. Мексиканскиот филм „Roma“ беше прогласен за најдобар филм, додека Рами Малек е прогласен за најдобар актер за улогата на Фреди Меркјури во „Bohemian Rhapsody“.

8 парови кои доминираа на црвениот тепих на Греми 2019

Црнобело - 11.02.2019

Совршена љубовна и модна хармонија - имаше точно 8 парови кои не поминаа незабележано на црвениот тепих на Греми 2019. дефинитивно беа едни од највпечатливите, кои нема шанса, а да не ги разгледате до најситен детаљ.

Изведбата на Лејди Гага на „Shallow“ на Греми 2019

Црнобело - 11.02.2019

Изведбата во живо на „Shallow“ на Лејди Гага на Греми 2019 беше уште едно врвно достигнување на поп ...

БАФТА награди: „Рома“ најдобар филм

Слободен Печат - 11.02.2019

Куарон е прогласен и за најдобар режисер, а „Рома“ доби награди во вкупно четири категории БАФТА. Филмот „Рома“ на Алфонсо Куарон ја освои наградата за најдобар филм на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА) на синоќешната ...

(ГАЛЕРИЈА) „Фаворитката“ освои 7 награди БАФТА

Локално - 11.02.2019

Само неколку дена пред доделувањето на Оскарите, наградите БАФТА беа доделени во Лондон во Royal Albert Hall. Посебни гости на церемонијата беа принцот Вилијам и неговата сопруга, Кејт Мидлтон.

BAFTA 2019: Гламурозен црвен килим и уште едно признание за Рами Малек

Fashionel - 11.02.2019

Вчеравечер во Лондон, во престижниот Royal Albert Hall, се одржаа 72-те по ред Британски филмски награди (BAFTA), паралелно додека во Лос Анџелес се доделуваа музичките награди Греми, па затоа и познатите што беа номинирани и на двете листи се ...

Црвен тепих на Grammy: Конечно се вратија драматичните изгледи

МакМода - 11.02.2019

Драматичните изгледи во полна сила конечно се вратија на црвениот тепих на Grammy наградите. По неколку последователни години кога учесниците на Grammy наградите играа на сигурна карта кога модниот изглед е во прашање, годинава ѕвездите ни покажаа ...

Кејси Масгрејвз и Чајдлиш Гамбино најголеми победници на Греми наградите

Слободен Печат - 11.02.2019

Масгрејвз ја освои музичката награда Греми за албум на годината за „Golden hour“ како и наградата за најдобар кантри албум „Space Cowboys“. На 61. церемонија на доделување на американските музички награди Греми, најголеми победници се кантри ...

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле ...

Точка - 11.02.2019

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум ...

Греми 2019: Џенифер Лопез во екстравагантна Ралф&Русо креација

МакМода - 11.02.2019

На најголемиот музички настан доминираа екстравагантните модни изгледи, а Џенифер Лопез секако беше ѕвезда на црвениот тепих. Мајка на две деца, Лопез ја покажа својата топ форма и фигура на 10ти февруари, на црвениот тепих на Греми наградите.

(ГАЛЕРИЈА) Најлошо облечените на Греми наградите 2019

Женски магазин - 11.02.2019

Тоа што се добри во музиката не значи дека се добри и кога треба да направат модна комбинација. Од огромни шешири до тоалети кои наликуваат на скулптури - ова се најлошо облечените ѕвезди на доделувањето на овогодинешните Греми награди.

Ексцентричниот фустан на Карди Би од Греми 2019 стана хит на Твитер

Црнобело - 11.02.2019

Таа покрај што носеше контроверзна тоалета на црвениот тепих, сочно се бакнуваше со партнерот. Некои нејзиниот фустан го споредија дури со женски полов орган. Карди Би е една од најголемите ѕвезди во музиката, па 26-годишната раперка одлучи да ...

(ФОТО) Рами Малек и Лејди Гага победиле на доделувањето на наградите БАФТА…

Екран - 11.02.2019

Неодминливата „Боемска рапсодија“ не брилјирала.Освен наградата на Малек, филмот на контроверзниот режисер Брајан Сингер (53) освоил само уште БАФТА за најдобар звук… Американскиот глумец Рами Малек (37) на уште едно доделување освоил награда за ...

Греми награди 2019: Лејди Гага блесна на црвениот килим, Аријана Гранде не се појави

Кајгана - 11.02.2019

Најголемите музички ѕвезди и главни играчи во шоубизнисот синоќа се собраа за доделувањето на наградите Греми. Аријана Гранде ја освои нејзината прва Греми награда откако имаше јавна расправија со продуцентот на шоуто околу тоа зошто повеќе не ...

„Рома“ ја доби наградата на БАФТА за филм на годината

+инфо - 11.02.2019

Наградата на Британската академија за филмска уметност (БАФТА) за најдобар филм му припадна на црно-белиот „Рома” на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, а пак за најдобар британски филм е прогласен „Миленичка” на Јоргос Лантимос.

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Курир - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

(ГАЛЕРИЈА) Филмски и кралски ѕвезди заблескаа на црвениот килим на БАФТА

Локално - 11.02.2019

Само неколку дена пред доделувањето на Оскарите, наградите БАФТА беа доделени во Лондон во Royal Albert Hall. Посебни гости на церемонијата беа принцот Вилијам и неговата сопруга, Кејт Мидлтон.

Филмот „Рома“ награден со БАФТА за најдобар филм

Макфакс - 11.02.2019

Филмот „Рома“ на Алфонско Куарон синоќа во Лондон ја освои наградата за најдобар филм на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА). Драмата која го прикажува животот на куќната помошничка во семејство од средната класа во ...

Мишел Обама го украде шоуто на Греми

Женски магазин - 11.02.2019

Мишел Обама ги изненади сите кога се појави на сцената на доделувањето на наградите Греми, заедно со Лејди Гага, Џенифер Лопез и Алиша Кис. Заедно се појавија на доделувањето на наградите, а Мишел дефинитивно го украде шоуто, пишуваат американските ...

Изненадувачко елегантна мода на црвениот тепих: 10 највпечатливи изданија на Греми наградите

Точка - 11.02.2019

На црвените теписи во текот на последните неколку години воглавно доминираат разголени и проѕирни изданија, но не и на овогодишното доделување на музичките награди Греми. Славните дами вчеравечер ги замениле провокативните изданија со елегантни ...

За „Roma“ наградата за најдобар филм и најдобар режисер на BAFT

Нетпрес - 11.02.2019

Филмот „Roma“ на Netflix доби во неделата во Лондонд две награди BAFTA (Британската академија за филмска и телевизиска уметност – British Academy of Film and Television Arts), за најдобар филм и за најдобар режисер, за Алфонсо Куарон.

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Точка - 11.02.2019

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал ...

Доделувањето на наградите „Греми“ вечерва во Лос Анџелес

Локално - 10.02.2019

„Греми“ музичките награди по 61 пат вечерва ќе бидат доделени во Лос Анџелес, а меѓу номинациите водат рапери и голем број жени чие отсуство на минатите доделувања беше критикувано. Пејачката и текстописец Алиша Кис е домаќинка на церемонијата која ...

Пинк доби ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните

Локално - 10.02.2019

Пинк доби ѕвезда на познатиот холивудски Булевар на славните, објави Франс Прес“. Поп-пејачката изјави дека за неа тоа е остварување на сонот, што звучи надреално. „Имам чувство дека сонувам и ако некој ме штипне, ќе го удрам со тупаница“, рече пред ...