TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венера, ПЛАНЕТАТА НА ЉУБОВТА влегува во фаталната Скорпија и носи моќни и страсни врски

Вечер Прес - 02.12.2023

Границата помеѓу љубовта и опсесијата се брише Венера, планетата на љубовта, на 4 декември влегува во магнетната Шкорпија каде што носи зголемена страст, љубомора, но и судбоносни врски. Ова не е царство на безгрижни флертувања или случајни ...

Месечен хороскоп за декември 2023

Скопје инфо - 02.12.2023

Што ги очекува хороскопските знаци во последниот месец од годината? ОВЕН БИК БЛИЗНАЦИ РАК ЛАВ ДЕВИЦА ВАГА ШКОРПИЈА СТРЕЛЕЦ ЈАРЕЦ ВОДОЛИЈА ...

Три хороскопски знаци кои ќе блескаат во декември: Среќата ќе биде на нивна страна

Точка - 02.12.2023

На самиот почеток од последниот месец на 2023 година, дојде моментот да дознаеме кој ќе има среќа пред доаѓањето на Нова година. Овен Овенот ќе има многу добар крај на годината. Ќе биде тешко да донесат важни одлуки поради слабиот Меркур, но моќниот ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Макфакс - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Кајгана - 02.12.2023

Каква и да беше, на оваа година ѝ се ближи кон крајот. Но, пред да запловиме во новата 2024 година, треба да го поминеме декември... А на почетокот на декември нè очекуваат Сонцето, Марс и Меркур во знакот Стрелец, Плутон во знакот Јарец, Сатурн и ...

Неделен хороскоп (од 4 до 10 декември): Неодоливост за Шкорпиите, среќа за Девиците, добри вести за Јарците…

Еспресо - 02.12.2023

ОВЕН: МИРНО ВРАЌАЊЕ НА ЉУБОВТА Драг Овен, конечно – почнувајќи од понеделник – планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ако последниот период беше прилично стресен во однос на вашиот љубовен живот, сега малку по малку ќе ...

Четири хороскопски знаци кои деновиве имаат добри шанси да раскинат

Локално - 02.12.2023

Влеговме во периодот на Стрелец, кој е знак на пријателство и сочувство, но кој внесува наивност, буди конкурентност и ароганција. Четирите хороскопски знаци ги очекува голем тест во следните неколку дена и искушение да ја прекинат романтичната ...

Најоптимистичкиот хороскопски знак: во секој проблем ја наоѓа добрата страна

ТВ21 - 02.12.2023

Многу луѓе на животот и на сите проблеми гледаат на начин на кој сè оди наопаку, додека има добар дел од оние кои се надеваат дека сè ќе излезе и на крајот ќе биде добро. Меѓу вечните оптимисти има еден астролошки знак кој ги надминува сите останати.

Дневен хороскоп за САБОТА, 02.12.2023: Девици – држете се настрана од ризични одлуки

Црнобело - 02.12.2023

Вага – Ќе треба да донесете важна одлука. Верувајте во себе и ќе го направите вистинскиот ...

Меркур влезе во Јарец, внимавајте повеќе на тоа што зборувате

Локално - 02.12.2023

Бидејќи планетата на комуникацијата Меркур на 1-ви декември влезе во строгиот и упорен знак Јарец, ќе мора да внимавате повеќе на она што го кажувате, особено во професионалната сфера. Доколку водите деловни преговори, покажете дека сте сериозни, ...

Денешен хороскоп: Можни се посериозни несогласувања денеска за овој хороскопски знак

Lady - 02.12.2023

Овен Работа: Потребна ви е физичка и психичка релаксација, па оваа сабота би можеле да ја искористите за да се посветите на некое хоби или спортска активност. Љубов: Денеска не е многу препорачливо да влегувате во екстра комплицирани ситуации, ако е ...

Само три знаци ќе имаат успех со парите во декември: Проверете кои се

Женски магазин - 01.12.2023

Тукушто започна последниот месец од оваа година. Декември ќе им донесе голема среќа и успех со парите на три знаци од Зодијакот. Кои се тие погледнете подолу. Девица Не се доволно амбициозни за материјално да се обезбедат на подолг рок, но на ...

Кои хороскопски знаци се најмногу наивни и зошто ?

Во Центар - 01.12.2023

Љубовниците често ги доживуваат своите партнери како совршенство и ги идеализираат. Го гледаат партнерот низ розови очила и речиси никогаш не ги забележуваат нивните маани. Без оглед на постапките што овие луѓе ги направиле во животот, љубовниците ...

Што ни носи првиот викенд од декември?

Скопје инфо - 01.12.2023

Photo by Becca Tapert on Unsplash Овен Убава енергија е во воздухот, која носи убави мигови и развој за родените во овој знак. Ќе имате многу идеи кои ќе сакате да ги искористите, но и ќе уживате во убавите можности.

Месечен хороскоп за декември 2023

ТВ21 - 01.12.2023

Пристигна месечниот хороскоп за декември, дознајте што ви подготвиле ѕвездите во наредниот период. Уживајте во големиот месечен хороскоп за декември и сето она што тој го носи. Ќе се соочите со нови предизвици додека размислувате за вашите жалење и ...

Овие три знаци ги чека невидена среќа во декември: Полна Месечина во Лав им го менува животот од корен

Женски магазин - 01.12.2023

Хороскопот открива дека на 16 декември нè очекува голема енергетска промена на небото - полна месечина во Лав Овој астролошки феномен ќе го направи овој период многу интензивен за некои хороскопски знаци, додека други лесно и безгрижно ќе ги поминат ...

Еве кој ден во декември ќе биде најдобар за секој хороскопски знак

Точка - 01.12.2023

Како што се наближува декември, ѕвездите се усогласуваат за да му донесат посебен ден на среќа на секој хороскопски знак. Еве кој датум ќе биде најсреќен за секој хороскопски знак во декември и зошто ѕвездите ќе им се насмевнат токму тогаш.

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 01.12.2023 во врска со работата, ...

Екран - 01.12.2023

Овен Работа: Повеќето Овнови крајот на оваа работна недела би требало да го дочекаат сосема задоволни од постигнатото, но од друга страна психофизички многу уморни. Љубов: Чувството на голем психофизички замор се одразува и во љубовната сфера, па сè ...

Дневен хороскоп за ПЕТОК, 01.12.2023: Девици – посесивноста ви создава проблеми во љубовта

Црнобело - 01.12.2023

Рак – На работа ќе имате проблеми со некои колеги, но не грижете се бидејќи наскоро ве очекуваат позитивни промени. Ако сте сингл, денес ве следи ...

Хороскопски знаци кои одбиваат да започнат врска со пријатели

Локално - 01.12.2023

Врските меѓу пријателите често се предмет на бројни дискусии. Додека некои луѓе веруваат дека пријателството може да биде совршена основа за романтична врска, други веруваат дека преминувањето на границите на пријателството може да доведе до ...

Три хороскопски знаци кои ги нервираат сите околу себе

Локално - 01.12.2023

Ако ѝ се верува на астрологијата, луѓето родени во овие астролошки знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе. Понекогаш знаат да бидат толку досадни што не можат ни да се поднесат. Скорпија Во нивниот свет секогаш за се се обвинуваат другите.

Денешен хороскоп: Имате тајна љубов со некого, но тој …

Lady - 01.12.2023

Овен Работа: Повеќето Овнови крајот на оваа работна недела би требало да го дочекаат сосема задоволни од постигнатото, но од друга страна психофизички многу уморни. Љубов: Чувството на голем психофизички замор се одразува и во љубовната сфера, па сè ...

Хороскопски знаци кои се родени да ги тренираат нервите на сите!

Трн - 01.12.2023

Ако ѝ се верува на астрологијата, луѓето родени во овие астролошки знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе. Понекогаш знаат да бидат толку досадни што не можат ни да се поднесат. Скорпија Во нивниот свет секогаш за се се обвинуваат другите.

Родените во овие 3 хороскопски знаци ги нервираат сите околу себе

Попара - 01.12.2023

Ако ѝ се верува на астрологијата,луѓето родени под овие астролошки знаци се шампиони во нервоза на другите луѓе. Понекогаш знаат да бидат толку досадни што не можат ни да се поднесат. Шкорпија Во нивниот свет,другите секогаш се обвинуваат за ...

Со доаѓањето на декември доаѓа и невидена среќа за 3 хороскопски знаци, животот ќе им се промени од корен

Вечер Прес - 01.12.2023

Хороскопот открива дека на 16 декември нè очекува голема енергетска промена на небото – полна Месечина во Лав. Овој астролошки феномен ќе го направи овој период многу интензивен за некои хороскопски знаци, додека други лесно и безгрижно ќе ги ...

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 02.12.2023 во врска со работата, ...

Екран - 02.12.2023

Овен Работа: Потребна ви е физичка и психичка релаксација, па оваа сабота би можеле да ја искористите за да се посветите на некое хоби или спортска активност. Љубов: Денеска не е многу препорачливо да влегувате во екстра комплицирани ситуации, ако е ...

Најоптимистичкиот хороскопски знак: во секој проблем ја наоѓа добрата страна

Zoom - 02.12.2023

реклама Многу луѓе на животот и на сите проблеми гледаат на начин на кој сè оди наопаку, додека има добар дел од оние кои се надеваат дека сè ќе излезе и на крајот ќе биде добро. Меѓу вечните оптимисти има еден астролошки знак кој ги надминува сите ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Опсервер - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Скопје1 - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...