TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ: Путин и Зеленски разговараа за украинскиот конфликт

МКД - 12.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински Колега Володимир Зеленски разговарале за конфликтот на истокот на Украина во првиот телефонски разговор, соопшти синоќа Кремљ. Тие разговарале и за прашањата повразни за решавање на конфликтот ...

Прв разговор Путин – Зеленски

Кумановски м. - 12.07.2019

Претседателот на Украина Владимир Зеленски и претседателот на Русија Владимир Путин разговараа по телефон за украинските морнари кои минатиот ноември беа приведени во Керчковиот мореуз, соопштуваат од кабинетот на Зеленски.

Путин отворен за мировни преговори со Украина

МКД - 11.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега, Володимир Зеленски, за првпат разговараа за украинскиот конфликт, потврди Кремљ. Путин и Зеленски преку телефон разговараа за конфликтот во Украина и размената на затвореници, објави ...

Путин е подготвен да разговара со Зеленски

Глас на Америка - 11.07.2019

Сепак, рускиот претседател рече дека тоа нема да се случи пред Украина да избере нов Парламент следниот месец ВАШИНГТОН — Рускиот претседател Владимир Путин рече дека е подготвен да се сретне со новиот украински претседател Володимир Зеленски, за да ...

Путин и Зеленски првпат зборуваа телефонски, во фокусот украинските морнари

А1 On - 11.07.2019

Украинскиот претседател Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин за првпат зборуваа на телефон за украинските морнари кои беа уапсени минатиот ноември во Керченскиот Проток. “Главна тема беше ослободувањето на уапсените морнари, а исто ...

Зеленски му се јави на Путин и бараше да ослободи уапсени Украинци

+инфо - 11.07.2019

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски.

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Макфакс - 11.07.2019

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари.

Путин и Зеленски телефонски разговараа за украинската криза

Нетпрес - 11.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега по должност Владимир Зеленски првпат во четвртокот разговарааа за кризата во Украина, потврди Кремљ. Путин и Зеленски телефонски раговарале за судирот во Украина и размена на ...

ПРВ РАЗГОВОР МЕЃУ ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ: За што зборувале двајцата лидери?

Слободен Печат - 11.07.2019

Новиот украински претседател, во понеделникот предложи состанок со Путин со цел да се реши кризата меѓу двете земји. Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот нов украински колега Владимир Зеленски, разговарале за конфликтот на исток во Украина, ...

Украина сака да ја преименува Русија во Московија!?

PressingTV - 11.07.2019

Русија треба да се преименува во Московија. Ова го изјави советникот на новиот украински претседател Володимир Зеленски, Никита Потураев, јавува Ukrlife TV, пренесувајќи ја светските медиуми.

Чернобил ќе прерасне во туристички магнет

Радио МОФ - 11.07.2019

Властите во Киев сакаат да го претворат Чернобил во туристички магнет кој ќе стане „симбол на новата Украина“. Претседателот на Украина, Володимир Зеленски потпиша декрет со кој се предвидува „развој“ на областа погодена со катастрофата во 1986 ...

Чернобил и официјално ќе стане туристичка атракција и ќе се отвори за светот

Сакам да кажам - 11.07.2019

Областа што го опкружува Чернобил, каде што во 1986 година се случи најголемата нуклеарна катастрофа во историјата, и официјално ќе стане туристичка атракција, објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Зеленски потпиша декрет со кој го отвора пристапот до Чернобил

Макфакс - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета чернобилската „зона“ околу местото на катастрофалната несреќа со нуклеарниот реактор од 1986 година, со цел да се создаде ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

1tv - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски до секретар на градски совет: Излегувај надвор разбојнику! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.07.2019

Емоционалната реакција за Зеленски дошла откако тој на својот смартфон прочитал дека Годунко своевремено бил осуден за разбојништво. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи ...

Прв разговор на Зеленски со Путин, главна тема заробените украински морнари

Денешен - 11.07.2019

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски.

Прв официјален разговор на Путин и Зеленски

Н.Македонија - 11.07.2019

Претседателите на Украина и на Русија, Владимир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот Tеснец. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари.

Прв разговор на Путин и Зеленски: Претседателите се заложиле за решавање на кризата во Украина

Нетпрес - 11.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот нов украински колега Владимир Зеленски, разговарале за конфликтот на истокот во Украина, во текот на својот прв телефонски разговор, соопшти денеска Кремљ.

Зеленски потпиша декрет со кој го отвора пристапот до Чернобил

Н.Македонија - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета на чернобилската „зона“ околу местото на катастрофалната несреќа со нуклеарниот реактор од 1986 година, со цел да се создаде ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

А1 On - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен коридор“ ...

Зеленски му се јави на Путин

PressingTV - 11.07.2019

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски.

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Точка - 11.07.2019

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари.

Зеленски потпиша декрет со кој го отвора пристапот до Чернобил

24Инфо - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета на чернобилската „зона“ околу местото на катастрофалната несреќа со нуклеарниот реактор од 1986 година, со цел да се создаде ...

Комичарот и претседател на Украина го прогласи Чернобил за туристичка дестинација

+инфо - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Сител - 11.07.2019

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски.

Путин и Зеленски разговараа за првпат

24Инфо - 11.07.2019

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари.

Зеленски потпиша декрет со кој го отвора пристапот до Чернобил

Точка - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета на чернобилската „зона“ околу местото на катастрофалната несреќа со нуклеарниот реактор од 1986 година, со цел да се создаде ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Независен - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски ги укинува забраните: Чернобил станува туристичка дестинација

Слободен Печат - 10.07.2019

Зеленски потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета на чернобилската зона околу местото на катастрофалната несреќа со нуклеарниот реактор од 1986 година. Чернобил наскоро станува туристичка дестинација и место кое ќе ...

Чернобил наскоро ќе стане научно и туристичко место

Фактор - 10.07.2019

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“. Ова се однесува за зоната околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Локално - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Се укинуваат претходните забрани, Чернобил станува туристичка дестинација: Зеленски потпиша декрет

Курир - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Денешен - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Сител - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Се укинуваат претходните забрани, Чернобил станува туристичка дестинација: Зеленски потпиша декрет

Пулс24 - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Република - 10.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

Опсервер - 11.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...

Зеленски потпиша декрет со кој Чернобил ќе стане туристичка дестинација

MakPress - 11.07.2019

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу местото на катастрофата на нуклеарниот реактор во 1986 година и ќе се создаде „зелен ...