TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија нема да го бојкотира Мундијалот во Русија

А1 On - 14.03.2018

Германската фудбалска унија (ДФБ)се спротивстави на бојкот на Светското првенство 2018 година кое од 14 јуни до 15 јули ќе се игра во Русија. Претседателот на ДФБ Рајнхард Гриндел смета дека таквата мерка не дава никаква смисла и може само да ...

Германија нема да го бојкотира Мундијалот во Русија

+инфо - 14.03.2018

Германската фудбалска унија (ДФБ)се спротивстави на бојкот на Светското првенство 2018 година кое од 14 јуни до 15 јули ќе се игра во Русија. Претседателот на ДФБ Рајнхард Гриндел смета дека таквата мерка не дава никаква смисла и може само да ...