TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени три лица во велешко, запленето оружје

4NEWS - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Приведени три лица поради поседување оружје и муниција без дозвола

Слободен Печат - 22.09.2023

Велешката полиција вчера во 16.00 часот, ги лишиле од слобода П.П. од село Плевење, и Т.С. од село Теово, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш. од Велес. По преземени мерки, информираа од МВР, било дојдено до сознание дека П.П.

Приведени три лица во велешко, запленето оружје

Фокус - 22.09.2023

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се приведени три лица во велешко, кај кои е пронајдено оружје. -На 21.09.2023 во 16 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.

Приведени три лица во велешко, запленето оружје

Локално - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Акција на полицијата во велешко: Уапсени се две лица - дома чувале пушки и пиштоли

Press24 - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Приведени тројца велешани кај кои било запленето оружје

Макфакс - 22.09.2023

Тројца велешани приведени кај кои било запленето оружје. На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.

Приведени тројца велешани кај кои било запленето оружје

Опсервер - 22.09.2023

Тројца велешани приведени кај кои било запленето оружје. На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.

Приведени три лица во велешко, запленето оружје

Скопје инфо - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Приведени три лица во Велешко, запленето оружје

Канал5 - 22.09.2023

П.П. изјавил дека поседува една пушка карабин која била во домот на Н.Ш., кој доброволно ја предал на полициските службеници заедно со неколку куршуми различен калибар. Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес вчера ...

Приведени три лица од велешко, полицијата кај нив пронашла оружје

Вечер Прес - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Приведени три лица во Велешко, запленето оружје

Сител - 22.09.2023

Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес вчера во 16.00 часот, ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Приведени три лица во Велешко, запленето оружје

MakPress - 22.09.2023

- Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес вчера во 16.00 часот, ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.

Акција на полицијата во велешко, уапсени се две лица

Lider - 22.09.2023

На 21.09.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес ги лишиле од слобода П.П.(51) од село Плевење, општина Чашка и Т.С.(78) од село Теово, општина Чашка, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.