TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја: САД предложија продолжување на нуклеарните разговори во декември

Слободен Печат - 14.11.2019

Во изјавата објавена од државните медиуми, севернокорејскиот преговарач Ким Мјонг Гил не објасни дали Северна Кореја ќе ја прифати наводната понуда на САД. Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во ...

Северна Кореја бара САД да преземат чекори до крајот на годината, оти губела трпение

Глас на Америка - 13.11.2019

Предавство сега е само она што го чувствуваме од американска страна, соопштија тамошните власти ВАШИНГТОН — Северна Кореја денес побара САД да преземат чекори до крајот на годината за нормализирање на односите, нагласувајќи дека го губи трпението ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

Нова ТВ - 14.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

А1 On - 14.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

24Инфо - 14.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

MakPress - 14.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

Нетпрес - 14.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...

Пјонгјанг соопшти дека САД нудат продолжување на преговорите во декември

Опсервер - 15.11.2019

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден од лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за администрацијата на Доналд Трамп да понуди ...