Роналдо се пожали по освоениот трофеј: Добро е што победивме во вакви ужасни услови

Дерби - 21.01.2021

Кристијано Роналдо го прокнижи својот четврти трофеј во италијанскиот фудбал, откако со својот гол одигра круцијална улога во Суперкуп финалето во кое противник на неговиот Јувентус беше Наполи.

Слободен Печат

Роналдо со рекордниот 760. гол го донесе италијанскиот Суперкуп на Јувентус

TopSport

Роналдо и Мората му ја донесоа титулата на Јувентус во Суперкупот

Sport M

Јувентус го победи Наполи и го освои Супер Купот на Италија, прв тренерски трофеј за Пирло (ВИДЕО)

24Фудбал

Роналдо ја најави победата во Суперкупот, прв трофеј за Јувентус во ерата на Пирло (Видео)

Дерби

Дриблинг

Спортманија Спортклуб Sport 1 Спортски МКД Макфакс

Рома им даде отказ на луѓето кои не ги знаеа правилата за измени!

24Фудбал - 20.01.2021

Рома им врачи отказ на тим менаџерот Џанлука Гомбар и Маноло Зубириа по срамната грешка со замените на мечот од Купот на Италија против Специја. Рома со 4-2 загуби од Специја во Купот на Италија во меч кој траеше 120 минути.

Рома почна да дели откази поради пропустот против Специја

Sport 1

Рома реши да додели откази поради гафот на средбата со Специја

Дерби

Брука за Рома: Тренерот направи една измена повеќе од дозволеното!

Спортски - 20.01.2021

Фудбалерите на Рома доживеаа шокантна елиминација од Специја во италијанскиот Куп после продолженија 2:4. Но, римскиот клуб додатно се посрамоти. Фонсека направи дури шест измени на овој натпревар, иако според правилата се дозволени пет, па мечот ...

Фонсека не се плаши од отказ

Опсервер

Италијански или селски Куп? Рома го прекрши основното правило, Фонсека се огради од одговорност!

Точка

MakPress

Бламажа на Рома во купот: 2 црвени и елиминација од Специја

Кајгана - 20.01.2021

Губеа со два гола, па израмнија и се изборија за продолженија каде за неполна минута добија два црвени картони и потоа загубија со 4:2. Рома синоќа им приреди кошмарна вечер на своите навивачи.

Најубавиот лоб на месецот со кој Рома испадна од Купот

Оff.net

Специја ја елиминираше Рома во драматичен меч со два црвени картони за 30 секунди