TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приказните со (не)среќен крај може да ви го променат погледот кон светот

Факултети - 21.05.2019

За последната епизода на „Игра на троновите“ повеќето фанови се надеваа дека на крај работите ќе бидат добри за останатите херои во Вестерос. Но, истражувањата спроведени на фанови на „Игра на троновите“ открија дека можеби на телевизиските серии им ...

Заврши серијата „Game of Thrones“, гледачите изненадени од неочекуваните пресврти и големата продукциска грешка

OhridNews - 20.05.2019

По 8 сезони со емитување на последната епизода, денеска заврши најгледаната серија во историјата, фантазијата од средниот век „Game of Thrones“. Расплетот на серијата продуцирана од „HBO“, го следеше милионска публика, која ги преплави социјалните ...

ВИДЕО: Фановите на Game of Thrones забележаа уште една голема грешка во последната епизода

А1 On - 20.05.2019

Пред две недели интернетот гореше од коментари за чашата за кафе која се појави во една од сцените во Game of Thrones. Потоа имаше сцена во која на Џејми Ланистер одеднаш му израсна раката која претходно му беше отсечена.

Уште еден огромен фејл во „Game of Thrones“ за крај на серијата

Кајгана - 20.05.2019

Цела сезона на незадоволство заврши крајно неславно синоќа, кога беше емитувана последната епизода од серијата „Game of Thrones“. Фановите не беа задоволни од исходот, а екипата која работи на серијата повторно си ја загрози репутацијата со нов фејл ...

Истражете го светот на Game of Thrones

IT.mk - 20.05.2019

Последната епизода од последната сезона на Game of Thrones и понатаму ги држи фановите во апсолутна состојба на растревоженост и гнев. Телевизиското шоу можеби е завршено, но не и вашата љубов кон него.

Заврши култната серија „Игра на трнови“

Deutsche Welle - 20.05.2019

„Игра на тронови“ е историја. По осум сезони, 47 освоени Еми-награди, многу крв и секс, заврши серијата која стана култна. Вчерашната последна, 73 епизода, ја следеа милиони фанови ширум светот.

Арон Пол во трејлерот за третата сезона на „Westworld“

Кајгана - 20.05.2019

Кога една врата се затвора, друга се отвора. Или со различни зборови, кога една сезона завршува, почнува нова, која (се надеваме) ќе биде подобра. Крајот на „Game of Thrones“ остави многумина разочарани, но љубителите на ТВ серии можат да се ...

(ВИДЕО) Игрите на троновите дојдоа до крајот со неколку шокантни изненадувања

Нетпрес - 20.05.2019

По осум сезони и 73 епизоди, популарната серија „Game of Thrones“ на телевизискиот канал HBO дојде до својот крај рано утрото во понеделникот по средноевропско време, со неизоставниот шокантен крај и избор на многу неверојатниот лик за крал, како и ...

После чашата од Старбакс фановите во последната епизода на „Игра на тронови“ забележаа и пластично шише

Точка - 20.05.2019

Колку многу фановите се предадени на последната сезона од серијата Игра на тронови зборува фактот дека ни најмал детаљ не може да им “избега“. После воочувањето на чашата од Старбакс во 4-та епизода, фановите во синоќешната епизода воочиле уште еден ...

(ВИДЕО) Еве кој е последниот крал во „Game of Thrones“

Бриф - 20.05.2019

Последната епизода од последната сезона на најпопуларната серија „Game of Thrones“ беше прикажана ноќеска и траеше час и дваест минути. Никој не очекуваше дека Брен Старк ќе биде последниот крај на шесте кралства, а неговата сестра Санса ќе биде ...

ПЕТИЦИЈА ЗА НОВО СЦЕНАРИО: РАЗОЧАРУВАЧКИ КРАЈ на најгледаната серија на сите времиња?!

Слободен Печат - 20.05.2019

Писателот Џ.Р.Р. Мартин, свесен дека приказната се одвои од неговата книга, смета дека не било лесно да се гледа како ликовите се претвораат во нешто друго. Емитувана е последната епизода од „Игра на тронови“, но според реакциите на фановите низ ...

Стивен Кинг со свој коментар за крајот на Game of Thrones

А1 On - 20.05.2019

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на Game of Thrones, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од Game of Thrones, голема благодарност до Џорџ Р.Р.

Емилија Кларк со емотивна порака пред последната епизода од “Game of Thrones”: “Серијата ме обликуваше како жена”

Точка - 20.05.2019

Актерката Емилија Кларк ја толкуваше Денерис Таргариен, мајката на змејовите во серијата “Game of Thrones”, пред емитувањето на последната епизода емотивно порачала дека жената која ја отелотворила, ѝ го зела целото срце.

Заврши „Game of Thrones“: Фановите разочарани, бараат одново да се сними последната сезона

Кајгана - 20.05.2019

Синоќа беше емитувана последната епизода од мегапопуларната ТВ-серија „Game of Thrones“, но голем број од фановите се разочарани од тоа како се разви и заврши дејството. По емитувањето на последната епизода од осмата сезона, голем број фанови ...

Ѕвездата на серијата „Game of Thrones“ се збогува: Со својот пост ги расплака фановите

Бриф - 20.05.2019

Ѕвездата на серијата „Game of Thrones“ Емилија Кларк, пред прикажувањето на последните епизоди објави емотивна порака на својот профил на Инстаграм и ги расплака фановите. „Додека барав зборови да го напишам овој пост, се изненадив од фактот колку ...

Еден милион фанови потпишаа петиција одново да се сними финалето на „Игра на тронови“

Репортер - 19.05.2019

Еден ден пред да се прикаже последната епизода од серијата „Игра на тронови“, скоро еден милион фанови ја потпишаа петиција со која од „Ејч-Би-О“ бараат да се пресними осмата сезона. Фановите имаат многу критики за целата сезона и се разочарани од, ...

Стивен Кинг со позитивна оценка за последната сезона на „Игра на тронови“

Локално - 19.05.2019

Светски познатиот американски писател Стивен Кинг се застапи за последната сезона на „Игра на тронови“, соопштува сајтот „Машабл“. Последната серија на популарната телевизиска серија предизвика неодобрување за гледачите бидејќи не сакаа да се ...

Работела на 6 места за да плати кирија и уште 9 работи кои не сте ги знаеле за Емилија Кларк

Црнобело - 19.05.2019

Сите ја знаат ѕвездата на Game of Thrones, но сигурно има многу работи кои не ви се познати за неа. Дознајте неколку интересни работи за Емилија ...

Уште една голема грешка во „Game of Thrones“ за крај на серијата

Локално - 20.05.2019

Цела сезона на незадоволство заврши крајно неславно синоќа, кога беше емитувана последната епизода од серијата „Game of Thrones“. Фановите не беа задоволни од исходот, а екипата која работи на серијата повторно си ја загрози репутацијата со нов фејл ...

Стивен Кинг до креаторите на „Игра на тронови”: Дечки, закон сте!

Фокус - 20.05.2019

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на троновите”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од „Игра на троновите”, голема благодарност до Џорџ Р.Р.

Навреди и необични петиции: Фановите разочарани од „Game of Thrones“

Хитпортал - 20.05.2019

Синоќа се емитуваше последната епизода од осмата сезона на „Game of Thrones“, но голем број фанови реагираа дека авторите „ја уништиле серијата со последната сезона“. Има и такви кои реагираат дека ова е „најлошото финале во историјата на ...

Што мисли Стивен Кинг за финалето на „Игра на троновите“?

Факултети - 21.05.2019

Стивен Кинг, мајсторот за хорор-приказни, е голем обожавател на „Игра на троновите“. Тој го сподели своето мислење на твитер-профилот пред финалето на оваа епизода, што предизвика многубројни реакции на социјалните мрежи.

Кинг за „Игра на престоли“: Би го гледал „Арја: Западно од Вестерос”

+инфо - 20.05.2019

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на престоли”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од „Игра на престоли”, голема благодарност до Џорџ Р.Р.

Стивен Кинг со свој коментар за крајот на „Игра на престоли”

Опсервер - 20.05.2019

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на престоли”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од „Игра на престоли”, голема благодарност до Џорџ Р.Р.

Стивен Кинг со свој коментар за крајот на „Игра на престоли”

Либертас - 20.05.2019

Лос Анџелес, 20 мај 2019 (/) – Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на престоли”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија.

Стивен Кинг со свој коментар за крајот на „Игра на престоли”

MakPress - 20.05.2019

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на престоли”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од „Игра на престоли”, голема благодарност до Џорџ Р.Р.