TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаревска: Пендаровски  е претседател на сите граѓани и така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

Бриф - 29.02.2024

„Во пресрет на нашиот конгрес, кој што е во недела, ќе го промовираме нашиот претседателски кандидат, актуелниот претседател на државата Стево Пендаровски. Вчера имавме седница на ИО каде што ја потврдивмее нашата заложба да продолжиме по европскиот ...

Лукаревска за Алсат: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

4NEWS

Дали ДУИ го предаде СДСМ за Пендаровски?

Алсат-М

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

Бизнис Вести

Лукаревска за Алсат: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

24Инфо

Лукаревска за Алсат: Пендаровски е претседател на сите граѓани

Press24

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани и така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

Frontline

Слободен Печат Либертас Фокус Во Центар

ВМРО-ДПМНЕ уплашени заради рејтингот и високата доверба на граѓаните за Пендаровски, сметаат од СДСМ

24Инфо - 29.02.2024

Интегрален текст од соопштение за јавност на СДСМ: ДПМНЕ се уплашени од кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата затоа што знаат дека Пендаровски е победнички кандидат кој ја ужива довербата меѓу граѓаните и е фаворит на ...

(Видео) Лефков: Дали Пендаровски се кандидира под присила зашто никој друг не сака да губи

Макфакс

Да го потсетиме Стево Пендаровски што е уличен жаргон – покажува дека освен што нема кредибилитет и интегритет тој е и лицемер, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Лефков: Пендаровски нема кредибилитет да биде претседател

Бизнис Вести

Дали СДСМ го кандидира Пендаровски за претседател зошто никој друг не сака да изгуби?

Република

(Видео) Лефков: Дали Пендаровски се кандидира под присила зошто никој друг не сака да губи

Опсервер

(Видео) Пендаровски нема кредибилитет да биде претседател, дали се кандидира под присила, прашува Лефков

Скопје1

Курир Канал5 Zoom Нетпрес Денешен Точка Алфа Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски се пишманеше во рок од неколку часа за својата кандидатура, дали во СДС го принудија затоа што ...

Курир - 29.02.2024

Стево Пендаровски е човек без кредибилитет и интегритет, или со други зборови лиже, таму кај што плукал. Во периодот кој што следи ќе направиме реминисценција на случаи во кои Пендаровски си го погазил својот личен збор и интегритет, а со тоа и го ...

Пендаровски се пишманеше во рок од неколку часа за својата кандидатура, велат од ВМРО-ДПМНЕ, дали во СДС го принудија затоа што никој друг не се нафаќа на пораз

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски се пишманеше во рок од неколку часа за својата кандидатура

Локално

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски едно зборува претпладне, попладне дообјаснува, а навечер прави нешто спротивно

МКД

Лиже таму кај што плукал, Пендаровски е човек без кредибилитет и интегритет, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Лиже таму кај што плукал, Пендаровски е човек без кредибилитет и интегритет, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски се пишманеше во рок од неколку часа за својата кандидатура

Фокус

+инфо Lider MTM Денешен Скопје инфо Press24 Република Алфа

Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ нема суштинска понуда за граѓаните

4NEWS - 29.02.2024

ВМРО-ДПМНЕ во недостиг на суштински идеи и понуда за граѓаните, продолжува да се служи со уличен жаргон и излитени фрази, обидувајќи се да го дискредитира претседателот Пендаровски и неговиот кредибилитет.

Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ нема суштинска понуда за граѓаните

Бизнис Вести

Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ нема суштинска понуда за граѓаните

Локално

„ВМРО-ДПМНЕ СЕ СЛУЖИ СО УЛИЧЕН ЖАРГОН“ Граѓаните добро знаат кој е Пендаровски, реагира Кабинетот на претседателот

+инфо

Кабинетот на Пендаровски го нападна ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните добро знаат кој е претседателот

Скопје1

Пендаровски е „пишман аџија“ вели ВМРО-ДПМНЕ: Малограѓанско политикантство одговори претседателот

А1 On

Кабинет на Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ нема суштинска понуда за граѓаните

CivilMedia

Курир Макфакс Независен Либертас 24Инфо Опсервер Рацин Фокус

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

Слободен Печат - 28.02.2024

Пендаровски и официјално е кандидат за претседател предложен од СДСМ откако извршниот одбор на партијата му ја даде поддршката. Изборот паднал откако за кандидатурата за претседател е спроведена статутарна постапка, но и анкети меѓу членството.

СДСМ: Извршниот одбор го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

Канал5

Кој е Стево Пендаровски, претседателот што е респектиран и ги освои симпатиите на граѓаните

Frontline

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

А1 On

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Пендаровски за кандидат за претседател на Македонија

Курир

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

Centar

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

ТВ21

Бриф Фокус 4NEWS Вести плус +инфо Скопје1 Денешен Макфакс

Ковачевски: Прогнозите на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш погрешни, очекуваме повеќе пратенички мандати од опозицијата

Либертас - 28.02.2024

Актуелниот претседател Стево Пендаровски се очекува да биде промовиран официјално за претседателски кандидат на СДСМ на Конгресот на партијата закажан во недела, но откако одлуката за тоа ќе помине низ партиските тела – Извршниот и Централниот ...

Мицкоски очекува Силјановска-Давкова да се соочи со Пендаровски во вториот изборен круг со водство од над 100 илјади гласови

360 степени

Силјановска со двојно поголема предност пред Пендаровски во изборните единици 1 и 5 – разликата помеѓу нив се зголемува во споредба со минатиот месец јануари

Курир

Мицкоски: Апсолутен фаворит за претседател е Силјановска Давкова, Пендаровски е еден од посериозните кандидати

Либертас

Пендаровски заслужува втор мандат, поприфатлив кандидат е и за неопределените гласачи

Frontline

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг

MakPress

Мицкоски очекува Силјановска-Давкова да се соочи со Пендаровски во вториот изборен круг со водство од над 100 илјади гласови

Пулс24

365 Lider Република Нетпрес Денешен Нова ТВ Република МКД