TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски не може утре да оди во Брисел и да рече „не“ за францускиот предлог, вели Мицкоски

Фокус - 22.06.2022

Ковачевски (премиерот Димитар Ковачевски) не може утре да отиде во Брисел и да каже „не“ кога таму ќе го седнат Макрон, Шарл Мишел и Шолц, вели лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за тоа дали утре Ковачевски кој ќе оди на Самитот ...

ЗАРЕМ ВИЕ СТВАРНО ОЧЕКУВАТЕ КОВАЧЕВСКИ УТРЕ ДА КАЖЕ „НЕ“ ВО БРИСЕЛ? Мицкоски вели дека францускиот предлог нѐ прави македонски Бугари

+инфо

Францускиот предлог е прифатен од Ковачевски

Република

Мицкоски: Ковачевски овој предлог го преговарал со месеци, затоа сега не го отфрла, неговата кариера е завршена

4NEWS

Мицкоски: Ковачевски овој предлог го преговарал со месеци, затоа сега не го отфрла, неговата кариера е завршена

Курир

Мицкоски: Ковачевски овој предлог го преговарал со месеци, неговата кариера е завршена, самиот зборува дека би бил задоволен со тоа да биде пратеник

Lider

Мицкоски: Ковачевски овој предлог го преговарал со месеци, неговата кариера е завршена, самиот зборува дека би бил задоволен со тоа да биде пратеник

PressingTV

Нетпрес MakPress Press24 Мак. Весник Опсервер еМагазин

Премиерот Ковачевски истакна под кои услови „францускиот предлог“ би бил прифатлив за Владата

Канал5 - 22.06.2022

Неколку дена по објавувањето на францускиот предлог, премиерот Димитар Ковачевски за прв пат се произнесе околу тоа под кои услови тој би бил прифатлив за Владата... Вели, историјата не може да биде критериум, а за јазикот и идентитетот потребни се ...

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа, ајде на избори, народот нека одлучи

Курир

Томовски: Владата го прифаќа предлогот од Париз, а ВМРО-ДПМНЕ не

Макфакс

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа, ајде на избори, народот нека одлучи

24Инфо

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа, ајде на избори, народот нека одлучи

Press24

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не, ајде на избори народот да одлучи

Сител

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, а ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа, ајде на избори, народот нека одлучи

MakPress

Нетпрес Канал5 Скопје1 MTM А1 On Lider

Молк од Владата во Скопје, што ќе одговори Македонија ако Софија даде зелено светло за францускиот предлог

Сител - 22.06.2022

Молк од македонската влада за тоа дали нашата страна го прифаќа т.н. француски предлог за деболкада на евроинтеграциите откако станува извесно дека тој ќе помине во официјална Софија по поддршката што ја доби и од партијата на Борисов.

Милошоски притиска: Протоколот и францускиот предлог на увид пред пратениците

Слободен Печат

Милошоски: Уставот не е конзерва која што треба да се отвора или затвора според политичките апетити

Фокус

Милошоски: Францускиот предлог го има во кабинетите на Османи и Ковачевски

Република

Милошоски: Уставот не е конзерва која што треба да се отвора или затвора според политички апетити

Локално

Милошоски: Францускиот предлог го има во кабинетите на Османи и Ковачевски, самото криење од пратениците и јавноста покажува дека е штетен за граѓаните и Македонија

Press24

Милошоски: Францускиот предлог го има во кабинетите на Османи и Ковачевски

MakPress

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ побара владата да го отфрли францускиот предлог

Телма - 22.06.2022

Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ повторно побара од владата да го отфрли францускиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да го отфрлат предлогот од Париз

Телма

Коалициските партнери во владата да го отфрлат предлогот од Париз, во спротивно се соучесници на Ковачевски, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Коалициските партнери во Владата да го отфрлат предлогот од Париз

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Коалициските партнери во владата на СДСМ и ДУИ да го отфрлат предлогот од Париз, во спротивно се соучесници на Ковачевски

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Коалициските партнери во владата на СДСМ и ДУИ да го отфрлат предлогот од Париз, во спротивно се соучесници на Ковачевски

Курир

Коалициските партнери во владата на СДСМ и ДУИ да го отфрлат предлогот од Париз, во спротивно се соучесници на Ковачевски

24Инфо

А1 On Локално Макфакс Република MTM Нетпрес MakPress Press24

Мицкоски го повика Ковачевски да прифати референдумски избори

Република - 22.06.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа, го повика Димитар Ковачевски ако верува дека францускиот предлог е добар за државата и иднината на граѓаните, тогаш кога ќе се ...

Мицкоски бара референдум за францускиот предлог

4NEWS

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да направиме референдумски избори, тој е за предлогот, ние против, народот да одлучи на избори

Курир

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да направиме референдумски избори, тој е за предлогот, ние против, народот да одлучи на избори

Press24

Мицкоски: Ковачевски го прифаќа предлогот ние го одбиваме, да одиме на референдумски избори па нека одлучи народот

MakPress

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да направиме референдумски избори, тој е за предлогот, ние против, народот да одлучи на избори

Lider

Мицкоски го повика Ковачевски на референдумски избори, вели дека францускиот предлог е прифатен од Владата

Денешен

Опсервер Локално