TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ снимка која не смеат да ја видат Русите – Сергеј Шојгу доведен во ‘шах-мат’ позиција од незгодно новинарско прашање: ...

Во Центар - 23.03.2023

Еден од најблиските соработници на Владимир Путин и министер за одбрана на Руската Федерација, Сергеј Шојгу во интервју за телевизијата „Звезда“ беше прашан како ќе заврши војната во Украина, а тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

(Видео) Шојгу: Секоја војна завршува со мир

Макфакс - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за ТВ Звезда на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната, на што тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

Столтенберг: Украина треба да се вооружи за долга војна

Нетпрес - 23.03.2023

Странските поддржувачи на Украина треба да бидат подготвени да ја задржат својата воена поддршка долго време, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. „Потребата за оружје ќе продолжи да постои, бидејќи ова е долга војна.

Столтенберг: Путин нема планови за мир, нека се подготви Западот

Макфакс - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Шефот на НАТО: Западот мора да се подготви за долга војна, Путин не планира мир

Денар - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во интервју за Гардијан.

Шојгу беше прашан кога и како ќе заврши војната, погледнете ја неговата реакција (ВИДЕО)

Локално - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за медиумската куќа ТВ Звезда на руското министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната во Украина. Шојгу на прашањето одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

Ландсбергис: Ова се 7 митови кои стојат на патот на украинската победа

Кумановски м. - 22.03.2023

„И покрај суровоста и омразата што ги шири режимот на рускиот претседател Владимир Путин, Украина продолжува да му се спротивставува на агресорот – и е подготвена да се бори до победа. Пред една година, многумина се сомневаа во Украина.

Столтенберг: Путин не планира мир

Локално - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Западот мора да биде подготвен за војната за уништување на Путин

Точка - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Западот мора да биде подготвен за војната за уништување на Путин, вели Столтенберг

Скопје1 - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Путин планира уште војни!

Фокус - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, порача генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев

Кумановски м. - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Путин планира уште војна

Либертас - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, порача генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Западот мора да биде подготвен за „Путиновата војна на исцрпување“

МКД - 23.03.2023

Генералниот секретар на НАТО предупреди на „Путиновата војна на исцрпување“. Рускиот претседател Владимир Путин во моментов нема планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му дава помош на Киев, предупреди ...

(ВИДЕО) Шојгу: Секоја војна завршува со мир

А1 On - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за ТВ Звезда на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната, на што тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

(Видео) Шојгу: Секоја војна завршува со мир

Точка - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за ТВ Звезда на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната, на што тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

Путин не планира мир – Западот да се подготви за долга војна

Вечер Прес - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружи помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во интервју за Гардијан.

Шојгу го прашаа за крајот на војната во Украина: Руската телевизија брзо ја избриша снимката (ВИДЕО)

Кумановски м. - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за медиумската куќа ТВ Звезда на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната. Неговиот одговор беше пресечен во подоцнежните преноси.

ВИДЕО | Шојгу го прашаа како ќе заврши војната, тој вели „како и секоја друга, со мир“

Слободен Печат - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за „ТВ Звезда“ беше прашан како ќе заврши војната, на што тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“. Но, кога еден новинар прашал колку брзо може да се очекува мир во Украина, Шојгу не ...

Шојгу ја утна работата

Кајгана - 23.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за TV Zvezda на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната. Неговиот одговор беше исечен во подоцнежните преноси.

Столтенберг: Западот нека се подготви, Путин нема планови за мир

Слободен Печат - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин нема непосредни планови за мир во Украина и затоа Западот треба уште долго да се подготвува да му пружа помош на Киев, предупреди генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

(Видео) Шојгу го прашаа за крајот на војната во Украина: Руската телевизија ја избриша снимката

Макфакс - 23.03.2023

Еден од најблиските соработници на Владимир Путин и министер за одбрана на Руската Федерација, Сергеј Шојгу во интервју за телевизијата „Звезда“ беше прашан како ќе заврши војната во Украина, а тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.

ШОК ИЗЈАВА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ГИ ОСТАВИ СИТЕ БЕЗ ТЕКСТ: Шојгу го прашале кога ќе заврши војната во Украина, а ...

Во Центар - 24.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за ТВ Звезда на руското Министерство за одбрана беше прашан како ќе заврши војната, на што тој одговори: „Секоја војна завршува со мир“.