TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судската администрација утре излегува на протест

24 Вести - 14.11.2019

Судската администрација утре излегува на „Бел штрајк“. Работата во сите судови ширум земјава речиси два часа ќе биде замрзната. Пред зградите на судската власт административците ќе ги прочитаат своите барања.

Судските работници утре на протест

Канал5 - 14.11.2019

Судовите утре нема да работат. Вработените во судовите утре излегуваат на протест незадоволни од распределбата на надоместоците меѓу службениците и судиите. Судските административци утре излегуваат на протест.

На повидок решение за крај на незадоволството кај административците

Слободен Печат - 14.11.2019

Во однос на платите во администрацијата, од УПОЗ предлагаат платите да го следат порастот на просчената плата во државата со сегашната утврдена вредност на бодот. Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен ...

Манчевски: Владата и УПОЗ соработуваат при носењето на измените и новите закони од областа на јавната администрација

Канал5 - 14.11.2019

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на годишната конференција за Сидикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани-УПОЗ.

В петок протест против судии

Фактор - 14.11.2019

Пецо Грујовски, претседателот на УПОЗ, најави дека в петок дефинитивно ќе има протест против судиите во Македонија. Како причини, првиот човек на синдикатот ја наведува праксата судиите да си ги зголемуваат платите, а при тоа од тоа да нема ништо за ...

Годишна конференција на Синдикатот на УПОЗ

MakPress - 14.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Македонија (УПОЗ) денеска ќе одржи тематска годишна конференција на која ќе се зборува за актуелните реформи во јавната администрација, платите и колективните ...

Судските работници излегуваат на протест!

Алсат-М - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата на правосудните органи и здруженијата на граѓани на Македонија (УПОЗ) и Здружението на судската администрација (ЗСА), за в петок најавија протести коишто ќе се одржат низ сите судови во земјава, а на кои ќе биде ...

Незадоволството на вработените во судовите кулминира: Во петок протестираат поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Курир - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судските работници излегуваат на протест!

Курир - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата на правосудните органи и здруженијата на граѓани на Македонија (УПОЗ) и Здружението на судската администрација (ЗСА), за в петок најавија протести коишто ќе се одржат низ сите судови во земјава, а на кои ќе биде ...

Протест најавуваат судските работници

Нетпрес - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата на правосудните органи и здруженијата на граѓани на Македонија (УПОЗ) и Здружението на судската администрација (ЗСА), за в петок најавија протести коишто ќе се одржат низ сите судови во земјава, а на кои ќе биде ...

Судската администрација го крева гласот против Судски буџетски совет

Фокус - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

А1 On - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Задутре ќе протестира судската администрација

Слободен Печат - 13.11.2019

Протестот ќе се одржи од 9.30 до 11 часот во сите судови во државата. Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Канал5 - 13.11.2019

Протестот ќе се одржи од 09:30 до 11 часот во сите судови во државата. Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

iPortal - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Локално - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

+инфо - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Либертас - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

CivilMedia - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

24Инфо - 13.11.2019

– Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација го крева гласот против Судскиот буџетски совет

Република - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација в петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Нова ТВ - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Денешен - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Press24 - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Опсервер - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Судската администрација во петок излегува на протест

MakPress - 13.11.2019

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судска администрација за петок најавува протест во сите судови во државата со кој ќе го искаже незадоволството од одлуките на Судскиот ...

Манчевски: Политиките и програмата на Владата предвидуваат постојано покачување на платите

Press24 - 14.11.2019

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на годишната конференција за Сидикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани-УПОЗ.

Манчевски: Владата и Синдикатот соработуваат при носењето на новите закони за јавната администрација

Макфакс - 14.11.2019

Владата и УПОЗ соработуваат при носењето на измените и новите закони од областа на јавната администрација, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој се обрати на годишната конференција за Сидикатот на ...

До крајот на годината потпишување на гранскиот колективен договор за администрација

Press24 - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

Манчевски за УПОЗ: Долго време сме блиску до договор, но никако да го потпишеме

Локално - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

На повидок решение за проблемите во администрацијата

+инфо - 14.11.2019

Синдикатот очекува до крјот на годината да се потпише Колективниот договор. Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и ...

Манчевски: Владата и Синдикатот соработуваат при носењето на новите закони за јавната администрација

Точка - 14.11.2019

Владата и УПОЗ соработуваат при носењето на измените и новите закони од областа на јавната администрација, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој се обрати на годишната конференција за Синдикатот на ...

До крајот на годината ќе се потпише гранскиот колективен договор за администрација

Нетпрес - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

До крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација

iPortal - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

До крајот на годината потпишување на гранскиот колективен договор за администрација

Опсервер - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

На повидок решение за проблемите во администрацијата

Либертас - 14.11.2019

Синдикатот очекува до крјот на годината да се потпише Колективниот договор. Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и ...

Најдоцна до крајот на годинава ќе биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација

MakPress - 14.11.2019

Најдоцна до крајот на годинава се очекува да биде потпишан гранскиот колективен договор за администрација, за што веќе подолго време преговараат Синдикатот на УПОЗ и Министерството за информатичко општество и администрација.

Манчевски: Владата и Синдикатот соработуваат при носењето на новите закони за јавната администрација

Centar - 14.11.2019

Владата и УПОЗ соработуваат при носењето на измените и новите закони од областа на јавната администрација, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој се обрати на годишната конференција за Синдикатот на ...

Судска администрација: Не само за судиите и ние заслужуваме поголеми плати

Алфа - 14.11.2019

Судската администрација го крева гласот против Судски буџетски совет, и во знак на револт утре ќе ја блокира работата на сите судови низ земјава. Првиот човек на синдикатот на УПОЗ за Алфа вели дека не е добро судиите сами на себе да си ги ...