TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Gogatiktoks“: Силјановска е првиот политичар во Македонија со профил на тик-ток

MakPress - 02.07.2020

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носителот на пратеничката листа во изборната единица 1 од денес е првиот политичар во Република Македонија кој е дел од социјалната мрежа Тик-ток а која стана особено популарна во Македонија за време на ...

Гордана Сиљановска Давкова е првиот политичар во Македонија со профил на Тик Ток (ВИДЕО)

Вистина.мк - 02.07.2020

Апликацијата, која во прв план го поставува креирањето видео содржини, преку ноќ ја освои младата генерацијата. Токму младите се најзаслужни за успехот на моментално најбараната апликација во светот наречена „ТикТок“.

Индија го забрани „Тик-ток“, а и уште 50 други кинески апликации

Факултети - 02.07.2020

Индиската влада забрани 59 кинески мобилни апликации, вклучувајќи и врвни платформи за социјални медиуми, како „Тик-ток“, „Хело“ и „Вичат“, за да се спротивстави на заканата од овие апликации врз суверенитетот и безбедноста на земјата.