TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто YouTube и Netflix го намалуваат квалитетот на видеата

IT.mk - 27.03.2020

Илјадници Европејци како последица на пандемијата на коронавирусот COVID-19 се затворени во своите домови, принудени да пронајдат нова и безбедна забава. Интернет со сè што нуди е главната платформа на која сите ние во овие денови на самоизолација ...

Рецензија Corona and chill - Како да се дружите безбедно на Netflix?

Телефони.мк - 27.03.2020

Додека трае кризата со корона вирусот стриминг сервисот за филмови и серии Netflix може да добие и нов слоган - Corona and chill. Благодарение на новата алатка наречена Netflix party ќе може да се "дружите" со вашите пријатели секако на дистанца во ...

Оцени ги сериите на Нетфликс и дознај која треба да ја гледаш вечерва

Хаштаг - 27.03.2020

За тебе имаме една едноставна задача. Се што треба да направиш е да оцениш неколку серии на Нетфликс, а ние потоа ќе ти дадеме некоја серија која можеш од вечерва да почнеш да ја гледаш, секако доколку немаш друга ...

Нетфликс со 100 милиони долари ќе им помага на актерите кои останале без работа

Кумановски м. - 26.03.2020

Коронавирусот ја става во опасност и филмската индустрија, меѓу другото, бидејќи престанаа да се снимаат филмови, поради што многу режисери ги загубија своите работни места. Нетфликс одлучи да помогне и да ја ублажи финансиската катастрофа што го ...

Нетфликс со 100 милиони долари ќе им помогне на работниците со цел да ги заштити од негативните економски последици

А1 On - 26.03.2020

Американската филмска компанија, Нетфликс создаде олеснителен фонф од 100 милиони американски долари за да им помогне на членовите на креативната заедница кои останаа невработени и без начин да заработат приход за време на кризата со коронавирусот.

Најдобрите крими филмови и серии кои можете да ги гледате на Netflix

Локално - 26.03.2020

Криминалистичките филмови едноставно не излегуваат од „мода”, а Netflix е тука да ви понуди добра забава. Стилски овие филмови се комбинираат со други жанрови што ги прави уште поинтересни и понапнати.

Коронавирусот го сруши „Нетфликс“

+инфо - 25.03.2020

Пандемијата со коронавирусот во светот ја „сруши“ интернет страницата за филмови и за серии „Нетфликс“, објави „Independent“. Како што е наведено во текстот, проблемот пред половина час го пријавиле самите корисници кои во моментот ги користеле ...