TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моќна втора сезона на повидок – PUNISHER сезона 2

Friday.mk - 12.01.2019

По неговот појавување во серијата Daredevil, Панишер доби своја серија која набрзо стана хит во светот. После првата сеозна, сите беа во исчекување на втората, а добрата вест е што за брзо време фановите ќе може да ја гледаат на Netflix.

Netflix откри како требаше да изгледаат чудовиштата од „Bird Box“

Кајгана - 11.01.2019

Откако започна оваа година, главна тема на разговор во филмскиот свет е новиот хорор на Netflix наречен „Bird Box“. Во него, главните ликови носат превез преку очите за да не ги гледаат чудовиштата кои ги наведуваат на самоубиство, но гледачот не ...

Акциите на Netflix се зголемиле по повисоките проценки на UBS

Денар - 11.01.2019

Акциите на „Netflix“ ја зголемија својата вредност со 1,5% во текот на берзанската трговија во САД, откако аналитичар од „UBS“ ја зголеми прогнозата за цената на акциите на гигантот за видео стриминг, пишува „CNBC“.

Лоши вести за сите кои гледаат Netflix, а не плаќаат за тоа

Таратур - 11.01.2019

Ако во последно време во една просторија полна со луѓе замолите да кренат рака оние кои гледаат Netflix, веројатно во воздух ќе се кренат многу, можеби и сите раце. Но, ако потоа ги замолите да кренат рака оние кои навистина плаќаат за да гледаат ...

Friday.mk предлог серија за јануарско тинејџерско расположение

Friday.mk - 11.01.2019

Јануари е тежок месец, и покрај многуте празници, и покрај снегот и забавата. Доколку изгледавте се живо и диво на тема филм и серија, ние имаме еден нов Нетфликс предлог доколку сте расположени за тинејџерски авантури.