TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роберто Мартинез седнува на клупата на Барселона

Екипа - 24.09.2021

Лошиот почеток на сезоната ќе биде кобен по Роналд Куман. Каталонскиот тим по пет одиграни натпревари во Ла Лига освои само девет бода и веќе сериозно заостанува зад лидерот на табелата, Реал Мадрид.

Пике му одговори на Куман, па јавно се пожали: Не можам да сфатам некои работи

Дерби

Пике грмна по ремито со Кадиз, упати порака до сите во Барселона

Спортклуб

Капитенот Пике контра Куман: Не играм во Барселона за да се борам за третото место

Слободен Печат

И капитените на Барселона се свртеа против Куман: Не го ни облекувам овој дрес ако не целам на титула

Екипа

Ремито со Кадиз додаде „сол на раната“: Серхи Роберто и Куман се „зајадоа“ со спротивставени ставови

Точка

Пике му одговори на Куман: Не го облекувам овој дрес да бидам втор или трет!

Спортски

SportMedia 24Фудбал Курир MTM Точка Спортклуб Спортклуб

Навивачите на Кадиз ставија „сол на раната“ на Барселона: Каде ви е Меси? 🎥

СуперСпорт - 24.09.2021

Барселона го загуби Лионел Меси во текот на летниот преоден рок, но очигледно каталонскиот гигант загуби и многу повеќе затоа што нивната ужасна форма продолжува. Барселона одигра 0-0 против Кадиз, па тоа јасно покажува дека нешто на „Камп Ноу“ не е ...

ВИДЕО: Барселона без „муниција“, само два удари на голот на Кадиз

Sport M

Навивачите на Кадиз ги чекаа играчите на Барселона по натпреварот и им го зададоа последниот удар

Спортклуб

Барселона не победи и кај Кадиз (0-0) и веќе сериозно заостанува во ла лига

Алфа

Селски потег на Бускетс, црвен картон за Де Јонг и Куман и два зицери на Депај

Оff.net

Ремито со Кадиз додаде „сол на раната“: Серхи Роберто и Куман се „зајадоа“ со спротивставени ставови

Дерби

Бускетс го прекина последниот напад на Кадиз со втора топка и се погрижи за хаос на теренот (Видео)

Дерби

Точка Оff.net Дриблинг Gol.mk Курир Нетпрес Sport 1 Слободен Печат

Куман: Меси на тренинзите беше вистински тиранин, со него нема глупирање

Екипа - 23.09.2021

Тренерот на Барселона Роналд Куман отворено говореше за состојбата во Барселона, но и за други теми, а па пренесе делови кои се однесуваат на Лео Меси, соработката со него и ерата по неговото заминување во ПСЖ.

Куман: Меси беше тиранин на тренинзи, ги фрлаше во сенка сите соиграчи

Кајгана

Куман: Меси беше тиранин на тренинзите

Спортски

Куман откри каков бил Меси на тренинг: Тиранин!

СуперСпорт