TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нимиц без нов предлог, Столтенберг со порака за итност

Телма - 16.01.2018

Силни критики дома и позитивен импулс од надвор е она со што се соочува грчката влада пред утрешните разговори во Њујорк околу името. Во пресрет на новата рунда разговори на медијаторот Метју Нимиц со македонскиот и грчкиот преговарач Васко ...

Нимиц: Освен за името ќе се преговара и за идентитетот, историјата и учебниците!

Курир - 16.01.2018

Освен прашањето за името има и други “помошни“ прашања што ќе бидат тема на разговор на претстојните средби со македонските власти, вели долгодишниот медијатор Метју Нимиц за грчката национална телевизија.

Грција со „60 години предност“ во преговорите за името

Алфа - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе се соочат две надворешни политики кои ако се мерат во години создаваат разлика од 60 години Во градот кој никогаш не спие, утре ќе се сретнат младоста и искуството. Големото јаболко ќе ги отвори вратите за медијаторот Метју Нимиц и ...

Разговори за името – равенка со многу непознати

Либертас - 16.01.2018

Постои оптимизам за разговорите со името, но и доза на претпазливост. Грчките медиуми посветуваат големо внимание на утрешната рунда разговори во Њујорк, но и на дилемите во стручната и политичка јавност, пишува Дојче веле .

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Макфакс - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре почнува нова рунда преговори за името

+инфо - 16.01.2018

Посредникот во преговорите за името ќе се состане со преговарачите во напорите да се пронајде решение за речиси тридеценискиот спор за името. Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на ...

Разговори за името – равенка со многу непознати

Локално - 16.01.2018

Постои оптимизам за разговорите со името, но и доза на претпазливост. Грчките медиуми посветуваат големо внимание на утрешната рунда разговори во Њујорк, но и на дилемите во стручната и политичка јавност, пишува Дојче веле .

Утре во Њујорк продолжуваат преговорите за името

Телевизија Нова - 16.01.2018

Без нов предлог за името, само идеи за кои се зборувало претходно, изјави медијаторот Нимиц за Грчката национална телевизија во пресрет на утрешната средба со преговарачите Василакис и Наумовски во њујорк.

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Вечер - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Нова ТВ - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

А1 On - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре почнува нова рунда преговори за името

Press24 - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Канал 77 - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Кајгана - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Нимиц смета дека Заев сака брзо да го смени името

Република - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Нова рунда преговори за спорот за името во Њујорк

Точка - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Локално - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Поглед - 16.01.2018

Утре во Њујорк ќе започне нова рунда преговори за спорот за името помеѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Телма - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

ТВ21 - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Фокус - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре почнува нова рунда преговори за името

10без10 - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

Либертас - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје – Атина

24 Вести - 16.01.2018

Нова рунда преговори ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Утре во Њујорк почнува новата рунда на преговори за името

Слободен Печат - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.

Во Њујорк утре нова рунда преговори Скопје- Атина

Алфа - 16.01.2018

Нимиц напомена дека постојат и други прашања освен името, како што се неговата употреба, но и прашањето за идентитетот, кое како што рече предизвивува голема загриженост во Македонија. Нимиц напомена дека постојат и други прашања освен името, како ...

Во Њујорк утре почнува нова рунда преговори за името

Сител - 16.01.2018

Нова рунда преговори, втори од нивното обновување, ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство на медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц.