TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CIRP: Корисниците се полојални на Android отколку на iOS

БркајРабота - 13.03.2018

Најновиот извештај на CIRP, една од организациите за истражување на потрошувачки навики, покажа дека корисниците на Android се поверни од корисниците на iOS, а лојалноста расте од 2016. година па наваму.

„Android P“ со нов храбар дизајн и поквалитетни потсетници

Факултети - 13.03.2018

„Гугл“ штотуку ја пушти на преглед верзијата Android P, која, иако е наменета за девелоперите, овозможува одличен увид во иднината на корисничката верзија на најпопуларниот мобилен оперативен систем на светот.

Google сака да го промени името на Android Wear платформата

Стандард - 12.03.2018

Android Wear е популарен оперативен систем за паметни телефони развиен од Google и наскоро може да се каже поинаку. Некои корисници кои имаат пристап до Android P Developer Preview верзијата на платформата забележаа дека во кодот Google го заменија ...

Ова е се што знаеме за револуционерниот Android P (видео)

Денар - 12.03.2018

„Google“ најновата верзија „Android P“ ја пушти пред повеќе од еден месец, пред официјалното претставување на настанот „Googlе I/O“ во мај. Оваа верзија на оперативниот систем е направена пред се за програмери, што не значи дека во неа нема работи ...

Android се полојални од iOS корисниците

Телефони.мк - 12.03.2018

Сопствениците на Android се многу лојални на своите телефони и воопшто не им паѓа на памет да преминат на iPhone. Лојалноста на Android корисниците изнесува 91%, додека лојалноста на iPhone корисниците изнесува 86%.

Ова е се што знаеме за револуционерниот Android P (ВИДЕО)

USB - 12.03.2018

Google ја објави најновата верзија Android P пред повеќе од еден месец, пред официјалното претставување на настанот Googlе I/O во мај. Оваа верзија на оперативниот систем е направена пред се за програмери, што не значи дека во неа нема работи кои се ...