TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога ќе се налути Ник Кирјос

Сител - 16.05.2019

Повторно му попуштија нервите на австралискиот тенисер Никос Кирјос, овојпат на турнирот во Рим каде во рамките на второто коло играше против Норвешкиот тенисер Каспер Руд. Проблемите настанаа во 3.

Федерер доби фантастичен поен, публиката му се поклонуваше (ВИДЕО)

Спортски - 16.05.2019

Денес во второто коло од Мастерсот во Рим, Роџер Федерер слацеше со 2:0 против Жоао Соуза. Федерер во овој меч прикажа одлична игра, а во еден момент одигра спектакуларен поен. Иако на моменти изгледаше дека е во загубена позиција, Швајцарецот успеа ...

Циркус на Кирјос, фрлаше столици и си замина од теренот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.05.2019

Австралискиот тенисер направи скандал на Мастерс турнирот во Рим, откако прво фрлаше столици на теренот, а потоа и си замина среде натпревар. Ник Кирјос го потврди епитетот на лошо момче во тенисот, откако денеска направи невиден скандал на ...

Навивачите му се поклонија: Федерер со мајсторски поен ја воодушеви публиката во Рим (Видео)

Дерби - 16.05.2019

Рожер Федерер по пауза од три години е дел од АТП Мастерсот во Рим, а во својот прв настап дојде до рутинска победа над Жоао Соуза од 2-0 во сетови (6-4, 6-3). Искусниот ас го надигра Португалецот со тоа што еден негов поен дефинитивно ќе се памети ...

Кирјос се однесуваше дивјачки: Искрши рекет и фрли столче на теренот – следуваше дисквалификација! (ВИДЕО)

Спортски - 16.05.2019

Aвстралиецот Ник Кирјос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим поради дивјачко однесување во текот на мечот од второто коло против Норвежанецот, Каспер Руд. Резултатот во моментот на прекинот беше 1:1 во сетови.

Скандал во Рим: Кирјос збесна и фрли столче сред терен, па го напушти турнирот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.05.2019

Австралискиот тенисер Нико Кирјос го напушти Мастерсот во Рим сред мечот со Каспер Руд и предизвика голем скандал. Контроверзниот тенисер по резултат 3-6, 7-6 и 1-2 влезе во вербална пресметка со линискиот судија, по што доби казна од главниот ...

Невидeno: Ѓоковиќ, Надал и Федерер со два сингл натпревари во еден ден

Локално - 16.05.2019

На Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер може да им се наметне да одиграат по два натпревари во сингл на „Мастерсот“ во Рим денес, откако дождот ја уништи целата програма на турнирот вчера.

Кирјос загуби гејм, па полуди во Рим: Скрши рекет, фрли стол на теренот, па се спакува и си замина (Видео)

Дерби - 16.05.2019

Контроверзниот Ник Кирјос повторно е во центарот на вниманието, а причината за тоа е неговото скандалозно однесување на дуелот против Каспер Руд на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Рим. При резултат 1-1 во сетови тој го загуби својот сервис во ...

Рафа и Роџер со први победи во Рим

Локално - 16.05.2019

Рафаел Надал и Роџер Федерер постигнаа јасни победи на нивните мечеви од првиот ден на „Мастерсот“ во Рим. Минатогодишниот шампион, Надал победи со 6:0, 6:1 против Жереми Шарди за малку повеќе од еден час.

(Видео) Кирјос дисквалификуван од Рим: Кршеше сѐ што му дојде при рака

Независен - 16.05.2019

Aвстралиецот со грчко потекло Ник Кирјос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим поради насилничко однесување во текот на мечот против Норвежанецот Каспер Руд. Во моментите кога губеше 2-1, Киријос збесна и целосно ги загуби нервите.

Ѓоковиќ лесно во 3 коло на Мастерсот 100 во Рим

Канал5 - 16.05.2019

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во 3 коло на Мастерсот 1000 во Рим. Победникот на Мадрид во 2 коло на турнирот во Рим рутински го порази младиот Канаѓанец Денис Шаповалов со 2-0 во сетови 6-1 и 6-3.

Кирјос избркан од Рим, леташе стол на теренот (ВИДЕО)

SportMedia - 16.05.2019

Ник Кирјос приреди скандал на дуелот со Норвежанецот Каспер Руд. Во моментите кога губеше 2-1 збесна, откако најпрво беше преудпреден од судијата, целосно ги загуби нервите, го фрли рекетот, потоа и стол на теренот.

Ѓоковиќ без грешка до осминафиналето во Рим (Видео)

Дерби - 16.05.2019

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми ја мина првата пречка на АТП Мастерсот во Рим. Тој во својот прв настап на овој турнир славеше над Денис Шаповалов од Канада со 6:1, 6:3.

Кирјос фрлаше стол на терен, Ѓоковиќ лесно победи (видео)

Екипа - 16.05.2019

Новак Ѓоковиќ се пласираше во третата рунда од Мастерс-турнирот во Рим, откако многу полесно од очекувањата го совлада Денис Шаповалов од Канада (6-1, 6-3). Првиот носител мина на теренот само 66 минути, препуштајќи му на противникот четири гејма, ...

Каде исчезна крокодилот? „Lacoste“ го промени своето лого за Ѓоковиќ за Мастерсот во Рим и сега тоа е фока

Точка - 16.05.2019

Познатиот крокодил е заменет, а неговото место го замени едно друго животно кое носи силна порака и повикува на спас. Новаќ Ѓоковиќ настапува на Мастерс Рим, а познатиот бренд Lacoste чија опрема ја носи овој тенисер му подготвила посебен дизајн за ...

Ѓоковиќ рутински го скокна Шаповалов, Дел Потро пресилен за Гофин

Gol.mk - 16.05.2019

По фантастичните победи на Роџер Федерер и Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ не остана должен на своите фанови и на доминантен начин ја мина првата пречка на Мастерсот во Рим. Првиот рекет на АТП со убедливи 2-0 (6-1, 6-3) славеше над Денис Шаповалов и ...

Ѓоковиќ без проблеми го реши Шаповалов во Рим

Sport 1 - 16.05.2019

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло од турнирот во Рим, откако го совлада Денис Шаповалов со 6-1 и 6-3. Тоа беше шеста победа по ред за Ѓоковиќ, кој минатата недела ја освои титулата на Мастерсот во Мадрид.

Ѓоковиќ лесно до трето коло во Рим, а Кирјос лудуваше против Руд (видео)

TopSport - 16.05.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во два сета со 6-1 и 6-3 го совлада Канаѓанецот Денис Шаповалов.

Надал и Федерер тргнаа со чисти победи, Тим повторно без одговор за Вердаско (Видео)

Дерби - 16.05.2019

Рафаел Надал и Рожер Федерер имаа посакуван старт на АТП Мастерсот во Рим и тоа со чисти победи во пресметките со Жереми Шарди, односно Жоао Соуза. Надал кој е втор носител на турнирот го „стопи“ Шарди со 6-0 и 6-1 со што обезбеди меч со Грузиецот, ...

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

Спортклуб - 16.05.2019

Ник Кирјос е познат по своето ексцентрично однесување, но на натпреварот против Каспер Руд од Норвешка отиде малку подалеку. Се однесуваше крајно чудно и неодговорно, по една опомена од судијата почна да фрла столици на теренот, а имаше и моменти ...

Надал и Федерер фуриозни, Тим елиминиран во Рим

Екипа - 16.05.2019

Роџер Федерер и Рафаел Надал рутински ги завршија своите задачи на стартот од турнирот во Рим, каде неочекувано елиминиран беше четвртиот носител Доминик Тим. Федерер, кој во последен момент реши да настапи во „Вечниот град“, имаше лесна задача ...

Надал загуби само еден гем од Шарди и го одигра најмоќниот овосезонски меч

Gol.mk - 16.05.2019

Можеби најдобриот тенисер на земјена подлога на сите времиња Рафаел Надал уште еднаш ги одушеви своите фанови, овој пат со својот овосезонски деби настап на Мастерсот во Рим. „Бикот од Мајорка“ ја одигра најмоќната партија оваа сезона и го растури ...

Федерер рутински го совлада Соуза во Рим

Sport 1 - 16.05.2019

Роџер Федерер славеше во второто коло на Мастерсот во Рим против Жоао Соуза со резултат 6-4, 6-3 за еден час и 21 минута. Федерер прв мораше да спасува брејк топка во четвртиот гем од мечот, а потоа беше поуспешен од Соуза и освои поен на неговиот ...

Федерер со стил се врати во Рим, лесно совладан Соуса

Gol.mk - 16.05.2019

За многумина најдобриот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер со сигурна победа од одбележа своето враќање на Мастерсот во Рим. Швајцарскиот ас за нешто повеќе од еден час игра обезбеди осминафинале на овој турнир, откако со 2-0 во сетови го ...

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Спортклуб - 16.05.2019

Во средата најави дека ќе слави победа против Новак Ѓоковиќ, бидејки тоа ќе го изнервира, а денеска целосно ги загуби нервите и го напушти мечот. Австралискиот тенисер Ник Кирјос уште еднаш направи голем инцидент и глупост и го напушти мечот против ...

Кирјос го критикуваше Ѓоковиќ: Ти си болен…

СуперСпорт - 16.05.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјос испрати непријатни зборови кон најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Познато е дека Кирјос не е фан на Ѓоковиќ, па реши повторно да го критикува, а откри и што ќе направи ако го победи во наредниот меѓусебен ...

Зверев: Не ми се игра тенис, шетам по теренот како мртовец

Екипа - 16.05.2019

Александар Зверев никако не успева да најде начин да се врати во посакуваниот ритам. Младиот Германец тврдеше дека падот на резултатски план се должи на раскинот со девојката и промената на тренерот и најави дека успеал да ја надмине таа криза, но ...

Надал и Федерер експресно во третото коло, испадна Тим

TopSport - 16.05.2019

Роџер Федерер и Рафаел Надал изборија пласман во третото коло на Мастерсот во Рим. Претпалднево изненадување направи шпанскиот ветеран Фернандо Вердско со победата над Доминик Тим. Надал експресно го победи Жереми Шарди.

Надал и Федерер без проблеми, елиминација за Тим на стартот во Рим

1tv - 16.05.2019

Првиот ден на Мастерс турнирот во Рим мина очеквано за дел од фаворитите. Вториот носител, Рафа Надал го декласираше Жереми Шарди во два сета со 6-0 и 6-1. Следен противник на Шпанецот ќе му биде Грузиецот, Башилашвили.

Ако победат претпладнево Новак, Рафа и Роџер ќе играат и вечерва

TopSport - 16.05.2019

Откако вчера поради дождот не се играше тенис во Рим, организаторот денес најавува дупла програма, што значи дека најдобрите светски тенисери, во четврток, ќе мора да по два пати да излегуваат на терените на „Форо Италико“.

Кирјиос: Ноле има болна опсесија, сака на сите да им се допаѓа

Gol.mk - 15.05.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјиос повторно во својата кариера го нападна првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и кажа тешки зборови за него. Кирјос и во минатото кажа дека Ноле не е негов омилен тенисер, а овој пат, ги помина границите.

Кирјос за Ѓоковиќ: Има болна опсесија да се допадне на сите

Нова ТВ - 15.05.2019

Ник Кирјос во нов напад на Новак Ѓоковиќ. Темпераментниот и контроверзен австралиски тенисер овојпат „удри“ вербално врз моментно водечкиот на АТП листата во подкастот кај познатиот новинар на „Њујорк Тајмс“, Бен Ротенберг.

Кирјос жестоко „удри“ по Ѓоковиќ: Тој има опасна болест...

Sport 1 - 15.05.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјос во една емисија имаше контроверзна изјава, која се однесуваше на најдобриот тенисер во светот во моментов, Новак Ѓоковиќ. Кирјос во минатото не криеше дека Ѓоковиќ не му е омилен, но сега отиде чекор понатаму со ...

Кирјос повторно го нападна Ѓоковиќ

Слободен Печат - 15.05.2019

Австралијанецот гостувајќи кај познатиот тениски новинар Бен Ротенберг, уште еднаш изнесе низа обвинувања на сметка на најдобриот светски тенисер со кого не е во најдобри односи. Ник Кирјос еден од најконтроверзните тенисери на денешницата не крие ...

Дали се нормални во Рим: Организаторите поради Федерер ги зголемија цените и тоа – двојно!

СуперСпорт - 15.05.2019

Организаторите на турнирот во Рим претераа со својата последна одлука, откако дознаа дека Роџер Федерер ќе настапи на натпреварувањето, па решија да ги зголемат двојно цените. Одлуката на управата на Мастерсот во Рим да ги зголемат цените предизвика ...

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Спортклуб - 15.05.2019

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос, гостуваше во едно отворено студио пред тениски натпревар, каде извади некои свои лични забелешки. Меѓу останатото, тој истакна дека Новак Ѓоковиќ е крајно и болно опседнат со желба дека мора сите да го ...

Кирјос „удри“ по Ѓоковиќ: Тој е болен сите да го сакаат!

TopSport - 15.05.2019

Контроверзниот австралиски тениски талент, Ник Кирјос никогаш не бил некој кој срамежливо ги кажува своите ставови, но во последното интервју со славниот тениски новинар Бен Ротенберг „удри“ по повеќе од своите ривали, а најмногу по светскиот број ...

Кирјос: Ѓоковиќ има нездрава опсесија, не можам да го поднесам!

Дерби - 15.05.2019

Лошите временски услови во Рим ги одложија речиси сите натпревари кои беа закажани за денеска, па во моменти кога тенисерите имаат слободно време да минат некоја минута со новинарите, во центарот на вниманието се најде контроверзниот Ник Кирјос.

Зверев: Првпат во животот немам волја да играм!

TopSport - 15.05.2019

Германскиот тенисер, Александер Зверев западна во голема криза во оваа календарска година и признава дека нема волја следните денови ниту рекетот да го држи в раце по разочарувачкиот пораз од Италијанецот Матео Беретини на Мастерсот во Рим.

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!

Спортклуб - 15.05.2019

Тони Надал смета дека фаворити на Ролан Гарос годинава ќе бидат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Тој смета дека Федерер на овој турнир нема некои големи шанси за напредување и нова титула. „ Рафа не играше добро во Мадрид, Барселона и Монте Карло, но ...

Дождот ја диктира програмата на Мастерсот во Рим

TopSport - 15.05.2019

Најдобрите светски тенисери и тенисерки поради лошото време не се во можност да ги играат своите мечеви на Мастерс турнирот во Рим. Турнирската програма денес треба да понуди неколку спектакуларни мечеви, но прашање е дали поради дождот воопшто ќе ...

Ѓоковиќ лесно до трето коло во Рим, а Кирјос лудуваше против Руд (видео)

Макфакс - 16.05.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во два сета со 6-1 и 6-3 го совлада Канаѓанецот Денис Шаповалов.

Надал и Федерер експресно во третото коло, испадна Тим

Макфакс - 16.05.2019

Роџер Федерер и Рафаел Надал изборија пласман во третото коло на Мастерсот во Рим. Претпалднево изненадување направи шпанскиот ветеран Фернандо Вердско со победата над Доминик Тим. Надал експресно го победи Жереми Шарди.

Дали ова е најпровокативниот меч на Кириос? Сервираше под рака, удар од меѓу нозе па дури и се натрти! (ВИДЕО)

МКД - 14.05.2019

Ник Кириос е еден од најконтровезните тенисери на денешницата, Австралиецот често знае да ја испровоцира публиката или противниците со своето однесување на теренот. Сервисот под рака важи за многу неспортски и неферски, но тоа не го спречува Ник ...

Шампионот на Рим рано го напушта турнирот

А1 On - 14.05.2019

Матео Беретини (не) изненадувачки го елиминира шампионот од минатата година Александар Зверев со 7:5, 7:5 и се пласираше во осминафиналето на тенискиот турнир од сериите „Мастерс“ во Рим. 23-годишниот Италијанец ја постигна првата победа во ...

По три години, Федерер се враќа во Рим, но уште пред првиот меч тој се налути на организаторот

Спортклуб - 14.05.2019

Роџер Федерер по подолг период, во среда на 15 мај ќе одигра меч на Мастерс турнирот во Ри. Освојувачот на 20 Гренд слем турнири, игра прв пат во Рим по три години, а за почеток противник ќе му биде португалскиот тенисер, Жоао Суса, кој го победи ...

Ако победат претпладнево Новак, Рафа и Роџер ќе играат и вечерва

Макфакс - 16.05.2019

Откако вчера поради дождот не се играше тенис во Рим, организаторот денес најавува дупла програма, што значи дека најдобрите светски тенисери, во четврток, ќе мора да по два пати да излегуваат на терените на „Форо Италико“.

Кирјос „удри“ по Ѓоковиќ: Тој е болен сите да го сакаат!

Макфакс - 15.05.2019

Контроверзниот австралиски тениски талент, Ник Кирјос никогаш не бил некој кој срамежливо ги кажува своите ставови, но во последното интервју со славниот тениски новинар Бен Ротенберг „удри“ по повеќе од своите ривали, а најмногу по светскиот број ...

Ѓоковиќ лесно до трето коло во Рим, а Кирјос лудуваше против Руд

Точка - 16.05.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во два сета со 6-1 и 6-3 го совлада Канаѓанецот Денис Шаповалов.

Надал и Федерер експресно во третото коло, испадна Тим

Точка - 16.05.2019

Роџер Федерер и Рафаел Надал изборија пласман во третото коло на Мастерсот во Рим. Претпладнево изненадување направи шпанскиот ветеран Фернандо Вердско со победата над Доминик Тим. Надал експресно го победи Жереми Шарди.