TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во сообраќајна несреќа во Пакистан 22 загинати и 15 повредени

Пулс24 - 23.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус додека се движел по планински пат на северозападот на Пакистан удрил во брдо откако му откажале ...

Автобус удрил во рид, 22 загинати

Канал5 - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинале, а 15 се повредени во сообраќајна несреќа на автобус во Пакистан. Автобусот на кого му откажале сопирачките додека се движел по планински пат на северозападот на Пакистан удрил во брдо, соопштила полицијата.

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа 22 патници

Макфакс - 22.09.2019

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа најмалку 22 лица, а 15 се повредени, соопшти полицијата. До несреќата дошло кога автобусот во северозападниот дел од земјата удрил во брдо откако му откажале ...

Автобуска несреќа во Пакистан однесе 22 животи

Слободен Печат - 22.09.2019

До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките. Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Автобуска несреќа во Пакистан однесе 22 животи!

Магазин - 22.09.2019

Во тешка автобуска несреќа што се случи денеска во Пакистан, најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени. До тешката нсреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

А1 On - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

24Инфо - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

Опсервер - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

Сител - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

4NEWS - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Пакистан: 22 мртви и 15 повредени во автобус на кој му откажале кочниците

Денешен - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа 22 патници

Centar - 22.09.2019

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа најмалку 22 лица, а 15 се повредени, соопшти полицијата. До несреќата дошло кога автобусот во северозападниот дел од земјата удрил во брдо откако му откажале ...

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

MakPress - 22.09.2019

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.