TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски се враќа во Вашингтон да се заблагодари и да изгради односи

Глас на Америка - 10.07.2024

Украинскиот претседател Володимир Зелински се врати во американскиот главен град за да ги зацврсти односите со законодавците кои ќе гласаат за идната помош за неговата земја и да им се заблагодари за веќе одобрените 175 милијарди долари по ...

Барон мавта со тупаница додека Трамп го воведува најмладиот син во кампањата за 2024 година: „Добре дојде на сцената“

Независен

Трамп се повеќе ја напаѓа Камала Харис

Кумановски м.

„Кандидирајте се и повикајте ме на Конвенцијата“, Бајден конечно кажа што мисли, „не му е гајле“ што водечките демократи бараат од него да се повлече

Точка

Како ќе влијае одлуката за претседателски имунитет врз изборите во САД?

Глас на Америка

Се зголемува загриженоста на демократите за состојбата на Бајден

Скопје1

Дали е можно Бајден да биде заменет како кандидат на Демократската партија за претседател на САД?

360 степени

МКД Глас на Америка Канал5 Макфакс Вечер Прес Либертас Точка Пулс24

Анкета: Камала Харис и Хилари Клинтон може да го победат Трамп, доколку се кандидираат за претседател

Либертас - 09.07.2024

Американскиот потпретседателка Камала Харис и поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон би можеле да го победат републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп доколку се кандидираат за претседател, покажуваат резултатите од ...

Неочекувани проблеми среде кампањата: Сопругот на Камала Харис има ковид, таа се тестира

Канал5

Анкета: Камала Харис и Хилари Клинтон може да го победат Трамп, доколку се кандидираат за претседател

Бриф

Камала Харис и Хилари Клинтон со големи шанси да го победат Трамп, доколку се кандидираат за претседател

Слободен Печат

Анкета: Камала Харис и Хилари Клинтон може да го победат Трамп, доколку се кандидираат на претседателските избори

Рацин

Анкета: Камала Харис и Хилари Клинтон може да го победат Трамп, доколку се кандидираат за претседател

MakPress

Анкета: Камала Харис и Хилари Клинтон може да го победат Трамп, доколку се кандидираат за претседател

Република

Белата куќа негираше дека Бајден има Паркинсонова болест

Сакам да кажам - 09.07.2024

Белата куќа ја бранеше менталната способност на Џо Бајден, додека се зголемува притисокот врз него да се повлече од претседателската трка. Бајден порача дека нема да се повлече и ги повика сопартијците кои се сомневаат во него или да го предизвикаат ...

Белата куќа ги демантира гласините за Паркинсонова болест на Бајден

Deutsche Welle

Џо Бајден не покажал никакви симптоми на Паркинсонова болест

ТВ21

„Не, Бајден нема Паркинсонова болест“, велат од Белата куќа

Кумановски м.

Бела куќа: Бајден не се лекува од Паркинсонова болест

Бриф

Белата куќа ги негираше обвинувањата: Бајден не се лекува од Паркинсонова болест

ТВ21

Бела куќа: Бајден не се лекува од Паркинсонова болест

Либертас

Слободен Печат Вечер Прес Нетпрес MakPress ММС Независен Локално +инфо

Трамп очекува Бајден да не се откаже од кандидатурата „Не му можат ништо“

А1 On - 09.07.2024

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека очекува претседателот Џо Бајден да остане во трката за Белата куќа и покрај зголемените повици во Демократската партија тој да се повлече во корист на помлад кандидат.

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Макфакс

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Бизнис Вести

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Бриф

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Опсервер

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Точка

Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Кумановски м.

24 Вести 360 степени 24Инфо Frontline 365 Либертас Канал5 Алсат-М