TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалско лудило во Амстердам – Илјадници ја слават титулата на Ајакс (ВИДЕО)

Канал5 - 16.05.2019

Во фантастична атмосфера над 100 000 навивачи на Ајакс во Амстердам ја прославија титулата 34. првак на Холандија. Тимот на Ерик тен Хаг со високи 4: 1 вчеравече го победи Де Граафчап и дојде до шампионската титула. 90 minuten lang...

Ајакс слави титула пред 100.000 фанови (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.05.2019

Екипата на Ајакс, ја прослави титулата во холандскиот шампионат пред 100.000 фанови на еден од плоштадите во Амстердам. Ајакс имаше сезона од сништата, секунди го делеа од пласман во финалето на Лигата на шампионите , но затоа во Холандија не ...

Ајакс знае како се слави титула – фешта пред 100.000 луѓе во Амстердам (видео)

Екипа - 16.05.2019

Ајакс по пауза од пет години стигна до шампионската титула во Холандија, вкупно 34. во историјата на овој гигант во домашното првенство. Колку овој трофеј им значи на фановите најдобар доказ е фактот дека над 100.000 луѓе се собраа на прославата на ...

Се тресе Амстердам: Илјадници навивачи ја слават двојната круна на Ајакс (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.05.2019

Ајакс ја воодушеви Европа со својата храбра и прекрасна игра, која за малку ќе им донесеше финале во Лигата на шампиони. Ајакс беше на чекор до пласман во финале во елитното натпреварување, но на мечот со Тотнем нивните надежи ги урна Лукас Мура во ...

Спектакуларни сцени од Амстердам: Ајакс ја слави двојната круна (ВИДЕО)

Спортски - 16.05.2019

Ајакс ја воодушеви фудбалска европска со својата храбра и прекрасна игра која за малку ќе му донесеше финале во Лигата на шампионите. Во реваншот од полуфиналето Ајакс се до последните секунди против Тотенхем имаше резултат кој го води во финалето, ...

Гори Амстердам, Ајакс слави двојна круна (ВИДЕО)

TopSport - 16.05.2019

Фудбалерите на Ајакс се фудбалските херои годинава, иако не успеаја да обезбедат финале во ЛШ. Беа спречени во 95 минута. Сепак со борбената игра младите играчи на Ајакс ја воодушевија фудбалска европска публика.

(ВИДЕО) Спектакуларни сцени во Амстердам: Ајакс ја слави двојната круна

Спортклуб - 16.05.2019

Ајакс ја воодушеви фудбалска Европа со својата храбра и убава игра која за малку ќе му донесеше финале во Лигата на шампионите. Сепак, Лукас Моура во последните секунди од реванш полуфиналето ги сруши соништата на „Копјаниците“ за финале во елитното ...

Ајакс посака фудбалер на ПСВ, па доби генијален одговор од Ајндховен!

Sport 1 - 16.05.2019

Ајакс покажува голем интерес за фудбалерот на ПСВ, Стивен Бергвајн, па ќе се обидат на лето да го ангажираат бидејќи клубот од Амстердам на лето ќе остане без голем дел од нивните фудбалери.

Она што го оствари бисерот на Ајакс оваа сезона, го можат само Меси и Роналдо…

СуперСпорт - 16.05.2019

Штета е само што оваа сезона од соништата не е крунисана со пласман во финалето од Лигата на шампионите. Секунди го делеа од остварувањето на тој сон… Екипата на Ајакс стана омилена ширум Европа и светот оваа сезона, по феноменалните резултати кои ...

Чекајте малце директорот да каже нешто

Оff.net - 16.05.2019

По пауза од 5 години, Ајакс повторно завладеа во холандскиот фудбал. Синоќешниот убедлив триумф над Де Графшап на гости во последното коло му донесе предност од 3 бода пред ПСВ и со тоа се спушти завесата во холандското првенство.

ВИДЕО: Ајакс ја верификува 34. титула со уште една голеада!

Gol.mk - 16.05.2019

Вечерва стигна математичка потврда на титулата на Ајакс во Ередивизие. „Копјаниците“ славеа на теренот на Де Графшап со 1-4 и со три бода пред ПСВ Ајндховен први минаа низ целта во холандскиот маратон од 34 кола.

Холандска Ередивизија: Шампионската титула за Ајакс

Нова ТВ - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс ја крунисаа одличната сезона со двојна титула во Холандија. По освојувањето на во националниот куп, „копјаниците“ вечерва ја освоија и тамошната Ередивизија по триумфот во последното коло над Де Графшап со 4:1.

Ајакс е шампион на Холандија

+инфо - 15.05.2019

Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот на земјата.

Ајакс стана холандски шампион првпат по 2014 година

Дерби - 15.05.2019

Одличната сезона на Ајакс е крунисана со шампионската титула во домашното холандско првенство, а беше потврдена вечерва со победата над Де Графшап со убедливи 4:1. Составот од Амстердам ја освои двојната круна и стигна до полуфиналето на Лигата на ...

Ајакс е шампион на Холандија! (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс со денешната победа на гостување кај Де Графшап од 4:1 во последното коло стигна до 34-тата титула во својата богата историја. Лас Шоне ја погоди мрежата на домаќините од околу 20 тина метри, а работите на почетокот во 40-тата ...

Ајакс ја освои рекордната титула во Холандија

Нетпрес - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс рекорден 34-ти пат во историјата станаа прваци на Холандија, откако во последното коло на гостувањето го победија Де Граафшхап со 4:1 и го завршија првенството со три бода повеќе пред ПСВ Ајндховен.

Апсолутно заслужено: Ајакс е шампион на Холандија

Екипа - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс апсолутно заслужено ја прекинаа доминацијата на ПСВ Ајндховен во холанскиот фудбал, стигнувајќи до шампионската титула во домашното првенство. За гигантот од Амстердам ова е 34.

Ајакс повторно е владетел на Холандија – двојна титула за „копјаниците“ (видео)

TopSport - 15.05.2019

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, победувајќи го рутински новиот второлигаш Графшап со 4:1 за да ја потврди двојната домашна ...

Ајакс по 4 сезони пауза ја освои титулата во Холандија

Република - 15.05.2019

Ајакс вечерва стигна до шампионската титула на Холандија по победата со 4-1 над Де Графшап во последното коло од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот.

Ајакс повторно е владетел на Холандија – двојна титула за „копјаниците“ (видео)

Макфакс - 15.05.2019

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, победувајќи го рутински новиот второлигаш Графшап со 4:1 за да ја потврди двојната домашна ...

Гигантот Ајакс ја освои двојната титула во Холандија

Денешен - 16.05.2019

Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот на земјата.

Ајакс ја освои титулата во Холандија

Опсервер - 16.05.2019

Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот на земјата.

Ајакс ја освои титулата во Холандија

Кајгана - 16.05.2019

Амстердам, 15 мај 2019 (МИА) – Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот ...

Ајакс ја освои титулата во Холандија

MakPress - 16.05.2019

Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот на земјата.