TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отфрлена жалбата на Тухел: Тејлор и понатаму ќе го „краде“ Челси (ВИДЕО)

Екипа - 16.08.2022

Судија Ентони Тејлор и во иднина ќе ја дели правдата на натпреварите на Челси, пренесуваат англиските медиуми. Здружението на професионални судии и Фудбалската федерација на Англија не планираат да ги поддржат жалбите на Томас Тухел и застанаа на ...

Одбиено барањето на Челси: Тејлор и во иднина ќе им суди на „сините“

Спортклуб

Дербито Челси-Тотенхем од поинаков агол: Судијата Тејлор излезе со дрес, се појави и Гвардиола…(ВИДЕО)

Дерби

Тухел за малку ќе му ја скршеше раката на Конте, цел натпревар го минаа во провокации (ВИДЕО)

Канал5

Премиерлигата воведува независен борд за судиски одлуки – Тејлор прв на „тапет“

TopSport

ФА покрена постапки против Конте и Тухел

24Фудбал

Навивачите на Челзи покренаа петиција против судијата Тејлор

Спортски

Sport 1 Макфакс Спортклуб Нетпрес Макфакс Локално Денар МКД

Челси со „мамец“ од 40 милиони фунти ќе го „лови“ големиот талент на Евертон

Екипа - 15.08.2022

Челси се уште не размислува да стави крај на транфер-пазарот, „сините“ и натаму бараат засилувања во одбраната и нападот. Според англиските медиуми, Томас Тухел дал зелено светло за младиот напаѓач на Евертон, Ентони Гордон, за кој веќе се испратени ...

Челзи нуди 47 милиони евра за Гордон

Курир

Евертон одби 40 милиони од Челзи за својот талент

Спортски

Челси понудиле 40 милиони фунти за Гордон

Макфакс

Челси понудиле 40 милиони фунти за Гордон

А1 On

Челзи нуди 47 милиони евра за Гордон

Опсервер

Челзи нуди 47 милиони евра за Гордон

Во Центар

MakPress