TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Постигнат е договор со БЕСА на Касами за уставните измени

Р.С.Европа - 11.01.2019

Постигнат е договор со кирилото на БЕСА на Биљал Касами, изјави денеска портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Тој не прцизираше што е договoрено, но истакна оти тоа ќе биде објаснето преку партиски соопштенија.

Костадинов: Постигнат е договор со БЕСА

Канал5 - 11.01.2019

Пратеникот и портпарол на СДСМ , Костадин Костадинов попладнево изјави дека е постогнат договор со БЕСА , со што е обезбедено парламентарно мнозинство за уставните измени. Костадинов не сакаше да изнесува детали што точно е договоррено .

Костадинов: Постигнат е договор со БЕСА

ТВ21 - 11.01.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието, денеска на прес-конференција истакна дека е постигнат договорот со крилото БЕСА за нивните барања за менувањето на преамбулата, со што веројатно веќе e обезбедено двотретинско мнозиство за гласањето на ...

Заев и Касами се договорија – барања на Беса ќе бидат вградени во закони, а не во Уставот

Скопје1 - 11.01.2019

Постигнат договор со Беса на Касами, вели Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ.Тој не открива како е дојдено до компромис и најави соопштение. Исто така Костадинов демантираше дека се врши притисок врз пратениците.

СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор за уставните измени

еМагазин - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

(Во живо) Прес на Костадин Костадинов од СДСМ

Локално - 11.01.2019

Прес на Костадин Костадинов Posted by MИА.mk on Петок, 11 јануари ...

Постигнат е договор со БЕСА на Касами за уставните измени

Мета - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на БЕСА на Биљал Касами да се гласа за измените на уставот, изјави на прес-конференција попладнево портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Тој не прецизираше што е договoрено, но истакна оти тоа ќе биде објаснето ...

Постигнат е договор со БЕСА

Пулс24 - 11.01.2019

Попладнево Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ кусо изјави дека е постигнат договор со БЕСА , со што е обезбедено парламентарно мнозинство за уставните измени. Што точно е договорено Костадинов не сакаше да изнесува детали.

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

Бриф - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: Македонија ќе биде дел од ЕУ и НАТО, колку тоа Мицкоски да не го посакува

ТВ21 - 10.01.2019

„Македонија нема друга алтернатива освен членство во ЕУ и НАТО преку прифаќање на Договорот од Преспа“, изјави Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ. Костадинов рече дека ѓраѓаните веќе ставија крај на омразата.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Сѐ уште се преговара за парламентарно мнозинство за уставните измени

24 Вести - 09.01.2019

Калкулации, но и неизвесност пред самиот финиш на уставните измени дали ќе биде обезбедено потребното дво третинско мнозинство на гласови. Преговорите меѓу власта и Беса продолжуваат и утре.

Костадинов: Мицкоски потврди дека стои зад анти НАТО и анти ЕУ-протестите на кои се повикува на насилство

Опсервер - 09.01.2019

Христијан Мицкоски не отстапува од намерата да го спречува членството на Македонија во НАТО и ЕУ. Колку што Македонија е поблиску до остварување на генерацискиот сон на нашиот народ, толку понервозни стануваат Мицкоски и антизападното раководство на ...

(ВИДЕО) Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

А1 On - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: Македонија ќе биде дел од ЕУ и НАТО, колку тоа Мицкоски да не го посакува

Скопје1 - 10.01.2019

„Македонија нема друга алтернатива освен членство во ЕУ и НАТО преку прифаќање на Договорот од Преспа“, изјави Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ. Костадинов рече дека ѓраѓаните веќе ставија крај на омразата.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

1tv - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

Локално - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

Н.Македонија - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

+инфо - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

Локално - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

Опсервер - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

24Инфо - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

Нетпрес - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

Независен - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

Канал5 - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

MTM - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

24Инфо - 10.01.2019

СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот.

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор ВИДЕО

+инфо - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Костадинов: СДСМ и Беса на Касами постигнаа договор

Вечер - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...

Постигнат е договор за уставните измени- пратениците се враќаат во собраниската сала

Бриф - 11.01.2019

Постигнат е договор и двајцата пратеници од Беса ќе гласаат за уставните измени. Нивните барања најверојатно ќе бидат дел од некои идно законско решение, но не и дел од Уставот. Неофицијално тие предходно имаа состанокот со премиерот премиерот Заев.

Костадинов: Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ, ќе остане запаметено

Press24 - 11.01.2019

Постигнат е договор со крилото на Беса на Биљал Касами, информира денеска на прес-конференција во Собранието портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. На прашањето да каже за што конкретно се договориле, Костадинов рече дека подоцна ќе се излезе со ...