TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потег за респект на Емболо!

SportSport - 24.11.2022

Брил Емболо, напаѓачот на Монако денеска на Мундијалот направи потег за респект. Потег кој ги воодушеви сите фудбалски фанови на планетава. Имено тој како напаѓач на Швајцарија постигна гол против Камерун, гол со кој неговата репрезентација победи.

Емболо против своите за деби победа на Швајцарија на СП 2022 (ВИДЕО)

Екипа

Швајцарија го совлада Камерун, голот за победа фудбалерот не го прослави, а имал добра причина за тоа (ВИДЕО)

Sport M

ВИДЕО: Емболо „удри“ по родниот Камерун, па не го прослави голот

Gol.mk

Емболо донесе триумф за Швајцарија (ВИДЕО)

МакФудбал

Емболо му пресуди на својот Камерун (ВИДЕО)

24Фудбал

Емболо им пресуди на своите: Швајцарија запиша важна победа против Камерун (ВИДЕО)

Дерби - 24.11.2022

Репрезентацијата на Швајцарија имаше успешен старт на шампионатот во Катар каде во првиот меч од денешната програма го доби Камерун со 1-0. Во дуел во кој двете селекции направија по неколку шанси како подобри се покажаа избраниците на Јакин кои ...

Швајцарија тука е фаворит, на Камерун му е скроена судбината

Gol.mk

Емболо им пресуди на своите: Швајцарија запиша важна победа против Камерун

Точка

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

MakPress - 24.11.2022

Швајцарија го победи Камерун со 1:0 на отворањето на петтиот ден од Светското фудбалско првенство во Катар. Победничкиот гол на средбата одиграна во Ал Вакрах го постигна Брел Емболо во 48.минута по асистенцијата на Џердан Шакири.

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

Независен

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

Курир

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

Опсервер

Швајцарија едвај со Камерун

Република

Швајцарија на сила со Камерун (ФОТО)

PressingTV

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

Сител

ТВ21